Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 11 част

  • 53 892
  • 883
  •   1
Отговори
# 45
  • Нови искър
  • Мнения: 253
Здравейте,
имам следният проблем Шефа ми не иска да ме върне на работа, заради кризата бил свил до макс персонала и за мен няма работа- Въпреки че на моята длъжност няма назначено лице. След 27.07.2009 ми изтича майчинството и си взимам платената отпуска - не искам да си взимам и не платената по разбираема причина. Та въпроса ми е след като той иска да не се връщам на работа по кой чл. и ал. трябва или да ме уволни или да ме съкрати за да мога да се запиша на борсата без проблем?
Много Ви благодаря за отговорите предварително.

Прекратяване на трудовия договор от работодателя с предизвестие
Чл. 328. (Изм. - ДВ, бр. 21 от 1990 г., бр. 100 от 1992 г.) (1) Работодателят може да прекрати трудовия договор, като отправи писмено предизвестие до работника или служителя в сроковете по чл. 326, ал. 2 в следните случаи:
1. при закриване на предприятието;
2. при закриване на част от предприятието или съкращаване на щата;
3. при намаляване на обема на работата;
Но ти си защитена от чл. 333 -Закрила при уволнение
Чл. 333. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 110 от 1999 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) В случаите по чл. 328, ал. 1, точки 2, 3, 5, 11 и чл. 330, ал. 2, т. 6 работодателят може да уволни само с предварително разрешение на инспекцията по труда за всеки отделен случай:
1. (изм. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) работничка или служителка, която е майка на дете до 3-годишна възраст или съпруга на лице, което отбива редовната си военна служба;
Дано да съм обяснила ясно, т.е. не може ей така да те съкрати- трябва предварително разрешение на инспекцията по труда
Мерси много но при мен тои не иска да е върне защото нямало работа иначе и аз това за съкращението го знам.
Просто не знам какво да правя другото, което е че за 2007 когато бях бременна не съм си ползвала отпуската и той не иска да ми я плати обяснява ми че когато съм била болнични това ми било отпуската. Май ще се наложи да отида до НОИ да си потърся по обстойно правата Embarassed

# 46
  • Мнения: 63
nilro ,дерзай! Не се давай!  Hug

# 47
  • Мнения: 2
Здравейте! Аз току-що разбрах, че ще ставам мама...има доста време до тогава...март 2010г, но ме вълнува един въпрос.В момента работя на сезонен трудов договор , който изтича на 31.12.2009г. Не съм сигурна, че после , ще го продължат...не зная как да постъпя...имам ли право на отпуск по-рано от декември и какво ще се случи с мен след като договора ми изтече.?
Благодаря за отговора

# 48
  • Мнения: 3 051
Здравейте!
Бихте ли ми посочили къде мога да почета нещо по въпроса за майчинство след навършване на 2г. на първото дете и преди навършването му на 3г. (детето ми в момента е на годинка и половина и ще бъде на 2,3-4 месеца, когато се роди второто)..
Как се изчислява обезщетението за раждане за второто дете, при положение, че преди това съм била в майчинство? Трябва ли да се върна на работа или мога да ползвам платения си годишен отпуск след навършване 2 годинки на първото дете до раждането на второто?
Какъв е по-добрият вариант с оглед на по-голямо обезщетение за раждане на второто детенце?
От ранни зори се ровичкам и не мога да открия нищо по темата...
Благодаря предварително!  Hug


п.п. Всъщност - намерих повечето отговори на въпросите си току що..
Разбрах, че след като детето ми е навършило 2 годинки НЕ мога да ползвам привилегията, болничният да ми се изчислява на базата на старата ми заплата, а се изчисляма на базата на МРЗ, което взимам към момента за първото дете..
Ако обаче сега се върна на работа, за да ми актуализират заплатата и поработя десетина дни, до колкото разбрах от тук насетене като база ще вземат тази ми заплата + няколко месеца назад МРЗ до пълните 12 месеца, върху които трябва да изчислят... Правилно ли съм разбрала?
Освен това ако да речем сега се върна на работа какъв е реда за ползването на отпуск.. Може ли първо да си взема платения за всички години назад /2007, 2008 и 2009/, който предполагам ще се изчислява върху старата ми заплата? и след неговото изтичане в оставащите 2-3 месеца до излизането ми в болничен 45 дни преди раждане, да ползвам неплатен или по-скоро обикновен болничен...  #Crazy #Crazy #Crazy
Не знам дали ме разбрахте, защото самата аз доста се оплетох...

И едно пояснение - държавен служител съм!

Последна редакция: нд, 12 юли 2009, 07:31 от СкО®

# 49
  • Мнения: 63
СкО® , ако се върнеш на работа и после излезеш в отпуска, отпуската няма да се изчислява върху старата заплата, а върху новата, защото като работиш , тя ще се актуализира.
Но при държавните служители е по- особено- най- добре виж КТ, графа отпуски, там има мисля, че има уточнения и за държавните служители.

# 50
  • Сандански
  • Мнения: 309
Здравейте, искам да попитам документите за майчинство, както и за помощите за дете задължително ли се подават там ,където се водиш на постоянен адрес. Не може ли на настоящ адрес? Питам, защото съм студентка в Благоевград и живея тук, но адресът ми по лична карта не е този, на който живея сега. Няма ли опция да се вписва настоящ адрес вместо постоянен? Ще ми бъде по-лесно отколкото да сменям лична карта или пък да се разхождам с малко дете до родния ми град за подаване на документи.  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 62
Здравей те искам да попитам, като се пусне детето на ясла спира ли се майчиството, че не ми се иска да се връщам още на работа, поради простата причина, че малката като почне първо ще и трябва определно време за адаптация, а и всички знаем че се започват болестите и няма да ми е мног приятно да излизам много често болничен. Багодаря предваритено за оказаното внимание   bouquet, и се извинявам ако е вече обсъждна този въпрос, но нямам никакво време да чета всички теми

# 52
здравейте искам да попитам следното:  декларация по член 50 и 51  еднократно ли се подава или всеки месец и ако е еднократно кога се подават следващите документи и какви са те, много изчетох,но не ми стана ясно и се притеснявам да не остана без парички

# 53
  • Нови искър
  • Мнения: 253
Здравей те искам да попитам, като се пусне детето на ясла спира ли се майчиството, че не ми се иска да се връщам още на работа, поради простата причина, че малката като почне първо ще и трябва определно време за адаптация, а и всички знаем че се започват болестите и няма да ми е мног приятно да излизам много често болничен. Багодаря предваритено за оказаното внимание   bouquet, и се извинявам ако е вече обсъждна този въпрос, но нямам никакво време да чета всички теми
Спира се майчинството и си почваш годишния отпуск от по 20 дни за година платени от фирмата и след това работа Simple Smile

# 54
  • Мнения: 62
Благодаря за бързият отговор

# 55
  • Мнения: 63
здравейте искам да попитам следното:  декларация по член 50 и 51  еднократно ли се подава или всеки месец и ако е еднократно кога се подават следващите документи и какви са те, много изчетох,но не ми стана ясно и се притеснявам да не остана без парички
Да, еднократно се подава в местоработата и те се оправят с НОИ. После се , след изтичане на 410 дни, си пускаш молба , че искаш да ползваш отпуската на основание чл. 164

Чл. 164. (1) След използуване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете.

# 56
  • Мнения: 4
Здравейте на всички, аз съм нова тук но ме интересува на таткото отпуска ли се отпуск по време на раждане?? Някъде бях чула, че му се дават 15 дена платен отпуск, но не съм сигурна  newsm78  затова се обръщам към вас с надеждата да ми дадете отговор! Благодаря предварително!!!

# 57
  • София
  • Мнения: 1 352
Здравейте на всички, аз съм нова тук но ме интересува на таткото отпуска ли се отпуск по време на раждане?? Някъде бях чула, че му се дават 15 дена платен отпуск, но не съм сигурна  newsm78  затова се обръщам към вас с надеждата да ми дадете отговор! Благодаря предварително!!!
Виж този файл, описани са отпуските които могат да ползват бащите, необходими документи, условия за ползване и заплащане http://docs.google.com/View?id=ddcb5nfm_103cdgs7qhg

# 58
  • Мнения: 4
Много благодаря за отговора!! Hug

# 59
Здравейте искам да получа компетентен съвет положението при мен е следното -бременна съм и терминът ми е на 18 февруари2010г. трябва да излезна по майчинство 01.01.2010г.като върна 12месеца назад  имам 2 м.на борсата,след това 2м. във фирма която фалира и до края на юли съм в друга ферма,която също ще затвори и ще трябва да търся работа ОБАЧЕ НЕ Е СИГУРНО ЧЕ ЩЕ НАМЕРЯ ЗАЩОТО СЪМ БРЕМЕННА-въпросът ми е какво майчинство ще взимам изобщо като нямам нужня 12м.осигурителен стаж преди термин и ако успея да намеря някой познат да ме усигорява 2м. преди раждане дали ще ми помогне да взема майчинство

Общи условия

Активация на акаунт