Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 419
*Jeny*, радвай се, че приключваш с ремонта, ние ще го започваме от следващата седмица ....
rumi73, аз забелязах, че при мен се подуват краката като постоя повече време права. Ако имам възможност да полегна (особено в следобедните часове в жегите) - няма проблем. Също така и количеството изпита вода повлиява положително на подуването.

# 61
  • Мнения: 99
Добро утро и от мен  Hug

Дани снимки няма защото така и не се сетих да извадя фотото  а пък и щеше да се освети от физиономийте на мъжете които до края на вечерта бяха като китки  smile3532



Руми на мен с щерката като бременеех ми се подуваха яко, едва си намирах чепици  Laughing Доктора тогава ме посъветва да си полягам по-често и да ги слагам на високо. При мен се получаваше подуването от това, че съм я носила много ниско и от тежеста се притискали кръвоностни съдове, но преди да правиш каквото и да било първо се допитай до твоя доки и направи изследвания пък тогава да се види защо се подуват  Thinking

# 62
  • Мнения: 8
Добро утро, мамчета! Абсолютно солидарна съм с момичетата, правещи ремонт! Нашият за голяма моя радост приключи. Вчера цял ден сме чистили и подреждали, но сега имам чувството, че целият апартамент свети и е много хубаво  Simple Smile Остава само да пристигнат мебелите за детската, които чакам с такова огромно нетърпение. Поръчахме ето това  Sunglasses

Руми, на мен също ми се подуват краката от време на време. Това, което ме спасява поне малко, е вдигането им нависоко - доста над нивото на останалата част от тялото. За жалост друг по-ефективен метод все още не съм открила.

Момичета, все си говорим за работа, а май не знаем коя с какво се занимава. Ако ви се споделя, ще се радвам по този начин да научим малко повече една за друга.

Много усмивки и пожелание за слънчев ден от мен!

# 63
  • Мнения: 8
Руми, по повод отичането на краката, се сетих да попитам - правила ли си изследвания на урина скоро? Доколкото знам повишеното ниво на албумин предизвиква отоците. При мен специално изследванията си излезнаха съвсем в нормата, така че явно по-скоро е от жегите и бременността, но все пак е добре да имаш предвид и медицинските показания за отичането  Hug

# 64
  • Мнения: 1 107
Здравейте момичета!
Нас пък тук ще ни удави- не стига, че температурите едвам надхвърлят 14-15 градуса по обед (вечер 7-8), ами от седмица непрекъснато вали- най-студеното лято от 50г насам Crazy Чета за бански и море, а аз извадих гумените ботуши Joy
First expectation - много хубава и весела детска стая- да си я ползвате със здраве!

# 65
  • Ловеч
  • Мнения: 145
First expectation , правих си изследвания на кръв и урина миналата седмица в четвъртък. Резултатите бяха в норми и нямаше никакви отклонения, та за това вчера се учудих, че така съм се подула.
Мебелите за детската стая са супер, чак ме накара да се размечтая, но нямам условия в апартамента за отделна детска стая.
И при нас ремонтите предстоят  ooooh!

# 66
  • Мнения: 1 668
Аз вчера разбрах за Кюбит и много се разтроих... Каквото и да кажа ще е излишно. Съжалявам много, че се е случило и се надявам скоро да се похвали с нова бременност. Ако ни четеш - една голяма прегръдка за теб  Hug.

*****
За подуването - първата бременност нямах проблеми. носих иван толкова високо, че до 9-ти месец нито веднъж не ми се допишка например... Сега с новата бременност нещата са доста различни. Бебето е ниско, плацентата е предна и като резултат от двете усещам шутовете на бебето главно върху пикочния си мехур. Като е будно съм през 10 мин в кенефа, а нощно време ставам поне по 3 пъти. Изследванията на урината и кръвта са ми в норма - няма белтък и албумин, но краката ми се надуват. Купих си едни ужасно широки сандали от Гърция, които на всичкото отгоре са свинско розови (нямаше друг цвят), та това лято ще ги побъркам в офиса  Joy Joy Joy. Важното е обаче да ми е удобно, за другото да му мислят другите  hahaha.
Моето безсъние продължава и ми е страшна драма ставането в 5 всяка сутрин.
Снимки ще се опитам да ача следващите дни да видите къв съм кит и каква водоизместимост постигах в басейна  Joy.
Ние ремонти няа да правим, но искам малко да поразместя секциите в детската стая и да изчистя основно, но живот и здраве ще се заема с това след седмица - две, че предполагам след отпуската ще ми е лудница... Хайде, изоставям ви за сега - започвам да се трудя.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 197
ДУБРУТРУУУУУ
минавам да ви се порадвам и поотпочина малко! имам много работа и за работа и в къщи .... а ме мързи. бих си пипала лека полека из къщи, монтираха ни мебелите в хола и цяла събота и неделя чистим и подреждаме, но и това не ставало бързо ама е такъв кеф!!! трябва да подпочнем и коридора ама си мисля, че най тежката и страшна работа е свършена, а и вече сме на привършване със силите и за това най вероятно няма толкова да му се втелясваме! Peace
за отоците на мен ми се появиха за пръв път преди по малко от месец. ставаха все по големи, но им намерих цаката - спя с възглавница под краката - не е най - удобно, но помага! за изследванията пуснах в Тина Киркова месечните преди три седмици, ноооо по правило ще си разбера резултатите чак другата седмица - бактън от тия резултати по телефона или по точно от невъзможноста да си ги получиш! не че като ги получих първия и единствен път беше слънце де!!! така ме нашашкаха, за нищо! затова май вече не ми пука толкова аз съм добре - значи и малкия човек е добре Peace
нощес голям ужас преживях - имаше пожар пред отсрещния блок в 2 часа. бяха се запалили явно някакви автомобили и имаше гърмежи, викове - ужас пожарната се позабави - страшничко си беше!
желая ви на всички весел и усмихнат ден и само хубави новини Peace

# 68
  • Мнения: X
Здравейте момичета! Ние три дни бяхме на къмпинг с палатки и си отпочинахме много хубаво. Радвам се, че повечето също са успели да си отпочинат  Simple Smile Аз се залавям за работа и после ще продължа да ви чета.

# 69
  • Мнения: 63
Добро утро и от мен.

Ипанема, направо ти завиждам за температурите при вас. Тук все повече не се живее! Вече сме към 45 градуса и още малко ще се затопли. Така ще се задържи до края на септември. А и е много влажно и едва се диша. На цялата жега отгоре през август ще е рамадана, или както му казват в бг. рамазан и е забранено яденето, пиенето, пушенето, дъвченето на дъвка на обществени места и въобще навън. Как изкарват тия хора в тия жеги без вода!!!!! Все пак за бременните е разрешено. А, и музика по радиото няма и дискотеките не работят на пълна пара! Абе ужас, май да си дойда в бг за един месец, ама с големия корем къде да разнасям куфари!

Джени, не се ядосвай токлова на секциото. И аз май натам вървя, даже съм си наумила вече и ще манпулирам нещата в тази насока. Но тва сме го коментирали много пъти, всеки си знае за себе си.

За подуването на краката. На мен ми се получава ако се преработя и изкарам деня на крак. Но честно казано и без да съм бременна в жегите и на крак ми се получаваше. Аз също като Атадар спя в тези случаи с възглавница под краката. Много помага.

Сега да ви се оплача пак. И дайте и съвети. Имам страшни затруднения с ходенето по фоляма нужда. По принцип ми е много здрав стомаха и червата и преди бях абсолютно като по часовник, но сегааа е неща страшно. Нищо не помага. Бяха ми изписали едни прахчета тук. Имаше някакъв ефект но не съвсем задоволителен. Сега пия една органична субстанция, която си купих от Нова зеландия, но ефект 0. Вчера вече се принудих и Дуфалак да пия (донесох го от бг), пак нищо. Пробвах на гладно зехтин, топла вода с мед, сини сливи кво ли не. Даже и развалена супа... пак нищо. Кво ще правя нямам идея! Давайте идеи моля ви! Плийййссссс1

# 70
  • Мнения: 1 341
Дообро утро! Hug

Герчо, добре завърнала се. Радвам се, че сте изкарали хубаво и сте си починали подобаващо. Peace

Джени, аз мисля, че е добре да се консултираш с още един лекар дали въпросната матка предразполага към секцио. Peace Да не те навивам, но това мен не би ме накарало да се подложа да ме срежат. Има начини и ако остане нещо от плацентата го чистят.

First expectation , много сладка стая сте избрали!

Руми, краката не ми се подуват. Дано се задържат така до края, че много неприятно с отоци.


Girl from Ipanema, много мразя дъждовното време. Страшно ме подтиска. При нас пък е жега, направо не се издържа, вчера се пекох в собствен сос. Пред час бях в банята. Дано скоро намерим жилище и се преместим, че тук не знам как ще оцелея. Crazy

Моят бебок е супер активен, имам чувството, че почти не спи това човече. Heart Eyes
Вчера видях снимка на едно момиче, което е в 8-ми месец, а корема й е по-малък от моя! Crazy Голям кит съм станала.
Иначе се чувствам добре, като изключим топлото време. Вдигам Ема много често, тичам по нея, отделно си върви и домакинската работа, която в редки случаи ме изморява. Това много ме радва, защото е показател, че всичко е наред-според лекаря ми.

MVinzens , опитай с разхлабващи храни. Аз имах този проблем преди време и го реших с киви. Ема също не ака редовно и кивито я спасява. Сини сливи, череши, сливи от типа на джанките... друго за момента не се сещам.

# 71
  • Мнения: 8
MVinzens, и при мен запекът е страшен! Единственото, което ми помага, при това засега безотказно, са овесените трици (но не овесени ядки, а трици). Дали могат да се намерят при вас? Тук ги има предимно в диетимните магазини.
Препоръчителната доза на ден е 3 супени лъжици. Аз си ги разтварям в по-воднисто обезмаслено кисело мляко, а за вкус прибавям или една лъжичка Step с различен аромат, или канела, ванилия и малко течен захарин (знам, че не е много полезен захаринът, но гледам да слагам съвсем мъничко, колкото да обърне киселия вкус на млякото). Ако два дни закусиш с трици, гарантирам ти, че на третия ден ще излезнеш от тоалетната  много щастлива Peace

П.П. Мерси за коментарите за стаята, радвам се, че ви харесва  Party Като дойдат мебелите, ще ви покажа снимки от нашата, надявам се да е още по-хубава от тази в каталога  Embarassed
 

# 72
  • Мнения: 1 107
MVinzens -идвай на студено при нас тогава- хем студено, хем дъждовно Grinning
РонкаMr. Green за времето!
И аз имам голям проблем със запека- дори наскоро такива болки ме бяха обхванали, че голям страх брах....Дуфалак помага еднократно, ако го испиеш в по-голяма доза и с много вода след това, но води до по-голяма ленивост на червата...Аз намерих някакво мляко с бактерии вътре (подобно на Активия), дано има ефект....и при мен положението бреди бременността беше зле, а сега направо трагично Cry
Ако намеря лек ще пиша да го споделя Simple Smile

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Момичета, за запека търсете продукти, съдържащи природни влакна и целулоза. Те регулират дейността на червата.

# 74
  • Мнения: 63
Благодаря ви за съветите момичета. Триците са добра идея, дано да ги намеря някъде тук. Въпреки че това нещо от Нова Зеландия го съдържа явно. Плодовете, ох няма да помогнат. Трябват радикални мерки. Ппросто имам страшно здрав стомах. Преди време след една операция токлова бяхсе запекла, че пиех по 2 торбички зелен чай за отслабване и пак без ефект! Е сега и него не мога да пия.
Ще пробвам пак с развалената супа Simple Smile  и евентуално дуфалак днес, а утре с киви сутринта.

Забравих да ви кажа. За тези от вас с проблемната кожа. Бих ви препоръчала едно лекарство, казва се Далацин и може да се ползва по време на бременност. От няколко дни сни си мажа лицето с него и има много добър ефект. А даже една козметичка ми каза, че истинския ефект се забелязва след 3 седмици. Не знам дали го има в Бг. Не е скъпо въпреки че е от Щатите.

Общи условия

Активация на акаунт