Как го гладите тоя лен???

  • 8 963
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Направо не съм на себе си! Боря тука един панталон... ужас... няма гладене. Вода има в ютията, натискам, пара, нищо и нищо... Кажете някакви трикове моля! Praynig

# 1
  • Мнения: 1 919
 newsm78 и аз имам 1 такъв гладя го само като е напълно мокър......после на закачалка или на простира....ако се случи да стане някоя гънка при гладенето няма махане....само обилно мокрене Crazy та и аз се записвам да следя как се гладят ленени неща Blush

# 2
  • Мнения: 22 407
По принцип се глади, когато е влажен панталона.
Но от няколко години вече изобщо не гладя ленени дрехи.
Оставям ги да изсъхнат и директно обличам.

# 3
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 475
По принцип се глади, когато е влажен панталона.
Но от няколко години вече изобщо не гладя ленени дрехи.
Оставям ги да изсъхнат и директно обличам.

И аз така. Влажни се гладят по-лесно. Но толкова бързо се мачкат, че изобщо не си струва да гладиш.

# 4
  • Мнения: 257
И аз се ядосвам като гладя ленените си панталони.Направо мокри съм ги гладила и пак не се изглаждат хубаво  #Cussing out Ама пък са ми много удобни.

# 5
  • Мнения: 1 732
обичам много ленените дрехи,но с това гладене са ми омръзнали.ленът се глади влажен,а когато перете лен,слагайте повече омекотител,има ефект.

# 6
  • Мнения: 257
Това за омекотитела не го знаех,ще пробвам.Мерси mimeto26 Peace

# 7
  • Мнения: 4 916
Гладя с пара на влажен плат, след това, ако трябва оставям да доизсъхне. Не слагам омекотител.

# 8
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Пера с омекотител, гладя влажен и не издребнявам много,
защото по небрежно изгладен и понамачкан ми харесва повече.

# 9
  • Мнения: 57
По принцип се глади, когато е влажен панталона.
Но от няколко години вече изобщо не гладя ленени дрехи.
Оставям ги да изсъхнат и директно обличам.
И аз така. Влажни се гладят по-лесно. Но толкова бързо се мачкат, че изобщо не си струва да гладиш.


На същото мнение съм! Peace

# 10
  • Мнения: 8 999
Никога не гладя лен - мачкам го дори допълнително.

# 11
  • Мнения: 505
Сигурно ти е от по-твърд лен панталонът, а навярно е и нов. С носенето и пранетата ще омекне, ще отънее и ще се глади по-лесно. Много е комфортен в големи жеги, така че не си струва да го отписваш. Зависи от обработката на плата и дебелината, следващият път ще улучиш нещо по-добро.  Hug

# 12
  • Мнения: 4 380
Не купувам мачкащи се дрехи.  Ако съм имала "късмета" да попадна на такава случайно, не я нося и най-вероятно отива на боклука.

Качествения лен не се мачка. Някакъв процент синтетика му се добавя за тази цел.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 975
Пера с омекотител, гладя влажен и не издребнявам много,
защото по небрежно изгладен и понамачкан ми харесва повече.
И аз така действам.

# 14
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Имам 2 панталона и 1 пола от лен. Много си ги харесвам и са супер удобни. Гладя ги, но не им се старая да са идеални.

Общи условия

Активация на акаунт