Магребска лятна предваканционна за 16 път

  • 20 213
  • 296
  •   1
Отговори
# 60
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Марси, честито!   bouquet Дълги години на семейно щастие и разбирателство ти желая!  Hug
А най-хубавите пожелания ти си си ги написала - така да е, както го искаш  Wink

# 61
Мързел-аз черния го знам,ама напоследък попадам на голям реклама на Халепския сапун
Продават го в аптеките дори и по супермркетите
Другаря ми каза,че е сириъски и....не е истински newsm78
както и аргановото масло

Скоро дори по теленизията имаше репортаж как закупуват от три различни местта аргново масло и му правят лабораторен анализ
Резултата-нишо общо с аргана
Палмово масло и слънчогледово олио

За катранения нещата са подобни
Питах се за този-Халеповия ...и вообще Дали може да се разбере дали е истински  newsm78
Аз помириах-ми не ми мирише на дафинов лист....ама и не беше зелен цвят-а жълтиникакъв един такъв....
Явно  е шменти капели....

# 62
  • София
  • Мнения: 7 858
Марси, честита годишнина ! Аз ще пиша по-подробни пожелания след 50 години пак тук в този форум, така че до тогава живот и здраве и Бог да ни закриля.

...
Дядо Хаджи, добре, че на пости мина, ooooh! че с тия вкусотии само ни разваляш 'гледката'. Laughing Поздравления за майсторството. bowuu
...

Ааааа умът ви не побира пък по време на пости какви изкушения ви чакат.  newsm62
Ей го днес фалафелите от вчера бяха видоизменени в ястие с доматен сос и боровинки. Ама айде да ви не тургам снимка, че някои ще ме бият вече.

...
Хаджи-впечатлиха ме баничките ти...Ако знаеш как  ми се яде от ония банчки на Белл-по 5лева,които бяха миналото лято.Няма да те излъжа,ако кажа,че миналата година не минаваха 2-3дни без да си закупя.Много добра комбинация са всички-и със спанака,но класиката си е със сиренцето
...

На тая фирма тиквеника е нещо страхотно, а иначе тия оризови банички ги измислих аз (тестото е от оризово брашно). Много са ефектни, ама ще поработя още върху тестото и тогава ще давам рецептата.

# 63
  • Мнения: 6
ШАКИРА, БЕЛЛА, благодаря ви!   bouquet

Шакира,разбрах те, какво ми пожелаваш и ти благодаря! Аз видях на твоите снимки само дъщеричката ти, а ти къде си? я си сложи поне една снимка на горда майка! Simple Smile видях,че си писала,че някой може да злоупотребява със снимките. Но не се притеснявай от такива неща. Аз лично нямам на кого да давам паролата,пък и нали идеята е все пак да се дава само от Марси, на хора,с които общуваме тук. Simple Smile

Белла, и други хора са ми казвали,че приличам на "техните" жени,но мисля,че е само заради косата. Аз не съм ходила по тези географски ширини и май съдя само по разни снимки... Един ден миналото лято,моя човек вървеше зад мен и ми каза,че в гръб приличам на сестра му.  Flutter А имаме и една възрастна туркиня в блока и тя знае,за връзката ми е него. казвала съм и ,че се притеснявам много,защото моите роднини няма да го приемат,а тя каза,да не се притеснявам,защото неговите щели да ме харесат, защото приличам на тях. Ако е писано,ще ви разказвам след време,кой кого е харесал и дали са ме приели. Wink

Марси, честито!!! Бъди много щастлива!!!   bouquet

Мария Григорова, като разказа за мъжете,как все искат да се показват, ми стана много смешно,защото и аз все за това се възмущавах. Аз ако съм искала да гледам голи мъже,колко сайтове с надарени мачовци има,аз аз все едно умирам да гледам някой незадоволен чичко. Аз ви казах,че влизах все късно, след като се прибера от заведенията. и явно самото време им е било предразполагащо. кой да ме знае,че само съм си убивала времето,преди да заспя... А имаше един есхибиционист,който така ме беше отвратил,само като разбрах,че умира от желание да се показва по улиците... скоро ви разказах,как се стреснах една вечер,когато отивах при любимия... всякакви извратеняци трябва да ги прибират да ги лекуват,че са опасни за всички,дори и само да се показват голи или да се заглеждат по малки деца,без да им правят нищо. кой ги знае,какво ще им прещрака в плоските мозъци някой ден?!

Още не са ми разписали отпуската за лятото. и моя човек още не знае 100% дали ще ходи на морето... та нещо ми е свита душата. имам чувството,че само с мераците и нагласите ще си останем. Но ако се нареди всичко, ще ви пиша и може да си направим среща във Варна. да видя тази луда глава-Делта! Simple Smile нея най-много я свързвам с Варна. с тази червена коса ми напомня за русалката Ариел Simple Smile

някои от вас може да ме помислят за луда,но понякога ходя на гледачки. знам,че в исляма това е забранено,но точно пък тези дето са ми познавали до сега,все започват с молитва към Алах. по случайност са все туркини познаващите. е,поне при мен е така де. и не искам сега да се убеждаваме,дали познават или влизат в моята аура или подсъзнание и така усещат мислите ми и т.н... но за мен е неоспорим факт,че има жени,които познават неща,които няма от къде да знаят. идеята ми е,че скоро гледах "Ясновидци" и там ме впечатли един мъж от Варна. Много искам,ако ходя това лято натам,да му намеря координатите и да го посетя. моя човек,като чу това,направи така  Shocked  Crazy  Rolling Eyes  . ама ме знаеш,че се увличам по такива неща. та,ако някоя от вас знае нещо по въпроса,да ми каже,че много искам да отида точно при него. интересно ми е ! Simple Smile Айде сега,не ме мислете за луда,но понякога е по-добре да съм подготвена за някои неща или просто от любопитство...

отивам да ви гледам и аз албумите,че снощи стана много късно,а не исках да помислите,че само съм искала паролата,за да ви гледам.

# 64
Тиквеник ли ....... bowuu
Ухаааа........не знаех Хаджи-Мерсажче за инфото.
Обезантелно ще се опита  bowuu


Делтичкаааааа-ще почерпишли Скитницата-немила,недрага...с едно домашно бг.тиквениче......Моля  bouquet
Крехкичко,с аромат на орехи и една подправка....Боже!Как беше това-едно кафяво такова,което се ръси Hug Whistling

Писнаха  ми и кроасаните с шоколад и  виенките кифли,и щтруделите...
Оттдълго време нещо не ми доставя наслаа тоя вкус-честно!

Искам боза с баничка или тиквенник
Еми-Признавам си....АЗ съм отчайваща  Балканска Гана

# 65
  • Мнения: 110
Крехкичко,с аромат на орехи и една подправка....Боже!Как беше това-едно кафяво такова,което се ръси Hug

Канела, Далка, канела. Laughing  Peace
Дядо Хаджи, няма страшно, Stop не сме бойни натури (е, поне някои от нас Laughing). Слагай каквото ти душа иска, пък на които не му се гледа- да прескача. Wink
Ментичка, защо така кратко? Hug
Я кажете малко за тези сапуни- какво, що,...
Белла, мерси за историята.  Peace
Сещам се, че съм я чела, но ми се въртеше кюрд в главата newsm78 а не сириец... както и да е.  Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 59
Паулинке кой те е впечатлил от Ясновидците че нещо спрях да го следя,да не е онова цигането Христо ли му беше името ?!

За тиквеник ,пу и аз на опашката  Blush


Алба ,да той е кюрд от Сирия.

# 67
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
благодаря на всички за пожеланията Hug

дядо хаджи, машала ти, много си вътре в нещата, ех! аз като далка се размечтах на един тиквеник, моите в бг винаги пазят тиква в фризера и аз като се прибера, се емвам да правя!канела се слага, аз обожавам, за ужас на арабелковците! тука само в месото я слагат, не я обича семейството, за жалост!те и какао не консумират, та не ги вземам под знаменател!  Crazy

# 68
  • Мнения: 8
Ех, тъкмо да кажа и аз за канелката и Alba ме изпревари.
Dalka, щом това ти е любимо, няма как да не обичаш и баничката с ябълки, орехчета и мнoooого канела. И понеже съм форумски неграмотна не мога да те почерпя с едно виртуално парче  Sad

Marsy, честита годишнина и от мен.

Алба, не ме е отвял никъде вятъра, чета ви само, че от толкова работа ни вятър ни слънце може да ме видят.... Laughing

# 69
  • Мнения: 110
И понеже съм форумски неграмотна не мога да те почерпя с едно виртуално парче  Sad

 Peace  bouquet Wink


http://1.bp.blogspot.com/_lgwhEoziK74/ST5Th6_RCDI/AAAAAAAAATY/0w … echer-tikvenikjpg

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 12:49 от Дивиана

# 70
  • Мнения: 6
Моля, имайте малко милост! какво са тези вкусотии? още малко ще влезна в компютъра от глад. не че съм гладна де,но умирам за банички, нещо с тесто,а казвала ли съм,че обожавам канелата? любимия ми прави броколи с канела. мноооого вкусни! А арменската ми баба правеше един кекс, който имаше също мног канела, отгоре орехи и малко захар,която си седеше все така на кристалчета,пък не падаше. жалко,че нямам рецептата на този кекс,че поне него от лакомия щях да се науча да го правя.

Белла, да бе! Христо се казваше. Много познаваше и много точни неща казваше с подробности. Гледах една серия,когато разказа на някакъв бивш военен, какво съдържа едно писмо,писано до него преди 40 години или май повече. разказа му,че има дете в чужбина и т.н... а останалите нищо такова не можаха да кажат. позна същои в коя стая е един "задържан"... наистина ме впечатли,че познава. не съм гледала повече предаването. напоследък телевизия не гледам. Иска ми се да му намеря адреса и се надявам,че няма да е като "нашата Ивелина" - от Пловдив, която стана ясновидка номер 1. тя на посещение взима 50 лева,което си е нахалство,като се има предвид,че не спазва приемния час, пък и да се взимат толкова пари за дарба,не ми звучи хубаво. а ако и пишеш на пощата, първо ти дава банкова сметка,на която да и преведеш 30 лева и после да и зададеш въпрос. дори и да познава такава жена, спред мен злоупотребява с нещо,което и е дадено от Господ (или Дявола, както казват по-религиозните хора за ясновидството).

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 22:25 от PAULA_PAULINA

# 71
  • София
  • Мнения: 7 858
...
Искам боза с баничка или тиквенник
...

Ми по арабско боза не правят ли ?

А иначе какви тиквеници почнахте за сънувате посред лято бе хора. Аз казах, че харесвам готовата баницата с тиква на фирма "Белла" и от там като се почнаха едни тиквеници едно чудо.  Laughing То ся тука по нашия край тикви няма. Те чак в края на септември ще се появят. А до тогава предлагаме баница с локум например, в краен случай с ябълки (малко мяза на щрудел ама не е точно като него).

Та като иде реч за баници да питам по арабско има ли подобни изделия и с каква плънка ги правите.

Еееех спомени споменииии ... къде баба да ми направи един зелник (никой не може да го прави като нея).

# 72
Албичка-  bouquet
мерси че нахрани очите ми.....
Пак  е нещо  bowuu


Пауличне.....олееее тя е много вкусна арменската кухня!
Вуйна ми е такава...и с  какви манджи ме е гощавала.....Незабравим вкус
Жалко че  не помниш рецептата.....


Лека вечер Дами....
Живи Здрави-до Утре

Бременелките......хранете се наяве и с пълни чинии.
Утре ще ви чакаме да се разпишете

Дидонче- Hug
Цецифло-какво стана....пиши!Аз се интерисувам....напредват ли нещата -кога ще дойе таткото


Хаджи-не знам....не съм опитарла в Алжир боза!
Белбей-я кажи Душта-има ли в столицата боза!?
Тук-у френки алжир има...айрян
но-Боза..нема

# 73
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
баници няма! боза няма ,но има нещо като боза, даже така се вика прави се с сорго, дроо! ходят с едни коли4ки с делвата и сипват на желаещите, само,4е 4ашите се мият на место с вода, та за мене като европейка ми е абсурдно, но като дромадер,налага ли се като едното нищо Ще пусна пердето или ще стисна о4и!
4ай и бакла пак така с коли4ките се предлага! интересно ми беше!
дядо, лека й пръст на моята баба,и тя един зелник правеше, няма забрава, на стари години пак си сънувам по детски!

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 08:12 от marsy

# 74
  • Мнения: 59
Леле Алба как можа да наслагаш тия вкусни тиквеници ,имай малко милост към гладните тука  Heart Eyes

Добре че имах 2 еклера в хладилника та потуших бурята че иначе сън няма да ме хване  Laughing а боза не съм пила повече от 5 години сигурно ,все забравям да си купя .

Паулинке ,гледах няколко епизода от време на време с него ,много познава този човек да ,а тази другата  скъпо взима ми се струва ,аз съм скептично настроена към повечето ,само един път отидох при една наша известна квартална гледачка от любопитство,една приятелка ме помоли да ида с нея и аз използвах да я питам за мен ,беше преди около 3-4 години,и ми каза че ще се омъжа след 25та си година за чужденец  Simple Smile,че ще имам 3 деца,само един брак много щастлив,първото ми дете съм щяла да го родя тук и после ще заминем да живеем в чужбина,тогава си спомням я попитах накъде горе долу,изток,запад,а  тя каза на юг темпераментен мъж ще бъде от топлите страни,  колко е вярно един Господ знае само какво ще стане ,аз още си чакам  Joy ,а имам и една комшийка която уж познава и тя има навика като ме види да ми казва нещо без да я питам/аз от години като я видя и завивам на другата страна/,един път ме хвана на стълбите и вика, ще имаш 3 деца,2 момчета и едно момиче,и двете едно и също за децата казаха ,айде да поживеем и да видим има ли нещо вярно или всичко е лъжа и измама.

Общи условия

Активация на акаунт