Настинка с температура и кърмене?

  • 10 733
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте мили мами,

Имам следния проблем: Днес се чувствах малко отпусната, преди малко ми стана доста зле и си премерих температурата - 37.5 С.
Татко й също има температура. Започнах да кърмя бебето и то стана много нервно. Премерих и неговата температура- нямаше. За всеки случай дадох Панадол бебе.

Въпросът ми е мога ли да я кърмя докато съм настинала и имам температура и опасно ли е за бебето?
Как да постъпя в този случай?

Моля за съвет...

# 1
  • Мнения: 142
Аз като бях с температура педито ми обясни че няма проблем да кърмя, но тъй като кърмата била с един градус по топла от телесната температура на майката имало вероятност бебето да не иска да суче, ако му идва много топла ( моя си сучеше, бях с 38 градуса), но задължително идете веднага си купете маски да не го заразите, аз спях с маската даже и утре на лекар, бързо оздравяване  Peace

# 2
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Бях болна, когато бебето беше на 3 месеца. Не съм го пазила. Педиатърът ми каза да не го пазя, за да може да си изгражда имунитет. Е, не съм се завирала да го целувам, нито съм кихала отгоре му, но и маска не съм носила. В този момент най-доброто, което може да направиш за бебето е да кърмиш. Не бих давала Панадол профилактично. така ако се разболее може да не разбереш и е по-лошо.

# 3
  • Мнения: 60
Благодаря ви мами за бързите и полезни съвети.

Сега научих две неща, които не знаех:

Първо, че температурата на кърмата явно се е повишила и затова бебето е плачело и не е искало да суче и второ, че не трябва да се дава Панадол профилактично.

Почувствах облекчение, че мога да я кърмя.
Още веднъж ви благодаря   bouquet

# 4
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Забравих да допълня - спокойно може да приемаш парацетамол, за да си свалиш Т. Няма проблем при кърмене, ако е в указаните дози. Все пак ако не се подобриш до няколко дни, потърси лекар.

# 5
  • Мнения: 8 242
Още нещо Simple Smile 37.5 не е температура, за която трябва да взимаш каквото и да е.. Макар че може парацетамол и нурофен..
Можеш да си кърмиш без проблеми .. Стига да си в състояние Simple Smile
И с 39 съм кърмила.. не съм се и замисляла дали ми е зле или не.. няма да ми стои гладно детето

# 6
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Още нещо Simple Smile 37.5 не е температура, за която трябва да взимаш каквото и да е..

Да, това също.

# 7
  • Мнения: 28
И според мен трябва да си кърмиш бебчето. Като си болна тялото ти изработва антитела, които предаваш на бебето чрез кърмата и то си изработва имунитет.

# 8
  • Мнения: 763
Фервекс също може. Мен когато ме втресе, педито това ми каза,че мога да пия.

# 9
  • Мнения: 2 521
И Тайлол Хот може Simple Smileмоята лекарка това ми е изписвала и казва че става за кърмачки.Аз също не спирам кърменето когато съм болна и с температура.Дори и сега съм настинала и ме боли гърло и снощи и тази сутрин пих Терафлу(това имаше вкъщи).Тайлола е с 500мг парацетамол,а Терафлуто 600.Някой знае ли дали това е проблем newsm78
Ама и моето кърмаче суче вече само вечер(в момента отказваме обедното кърмене)и аз го пих 4ч преди кърменето.

# 10
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 298
не е разумно да се приема повече от 1,5 - 2 грама парацетамол на ден за възрастен човек (поради риск от чернодробно увреждане). това означава 3 до 4 таблетки. чети съдържанието, фервекс и подобните съдържат парацетамол.

# 11
  • Мнения: 134
 Тъй като имах същият проблем наскоро,ще ти кажа какво ме посъветваха и личният ми педиатър и в педиатрия.И аз и момчето ми изкарахме много тежък грип,като аз достигнах температура 39,2 ,освен това кашлях и носът ми течеше.Бебенцето ми беше на четирири месеца и бях изпаднала в паника да не се зарази.С кърмата бебето приема антитела и можеш да кърмиш даже по - често,а на мен лично ми препоръчаха домашни лекове и ако темпер. не падне парацетамол.Ако бебето се разболее се е заразило първо.

# 12
  • Мнения: 72
beboshuni - благодаря, че си отворила тази тема, имам същия проблем в момента, сега ще си купя тайлол хот и маска и продължавам да кърмя бебето

Общи условия

Активация на акаунт