на път с тримесечно бебе

  • 1 818
  • 34
  •   1
Отговори
Мили майки със съпруга ми сме от различни градове,той от Добрич аз от Русе.В момента живеем в Русе и неговите родители искат да им отидем на гости да се порадват на малкия.Не знам,но ми се струва че е прекалено малък още за да го помъкнем по пътищата а ако им откажа сигурно ще помислят че не искам да ходим там а не е така.Вие какво мислите.

# 1
  • Мнения: 1 740
Аз не мисля ,че има проблем да пътува. Те бебетата почти през цялото време ще спят.
Когато малкия беше бебе  непрекъснато пътувахме, сега вече избягваме че при нас е един кошмар.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Според мен, всичко зависи от самото дете и твоята увереност и спокойствие. Аз лично избягвах всякакъв вид пътуване, когато нашият беше на тази възраст. Но защото той беше може би най-нервното и ревливо бебе, което съм виждала. Едно, че аз се притеснявах и не се чувствах комфортно, друго че и той се изнервяше. Дори до свекърва ми не съм го водила /а сме в един град/ - те идваха у нас. Сама прецени и не се води от това, кой какво ще си помисли. Peace

# 3
  • Мнения: 672
Не споменаваш с какво ще пътувате. Ако е с автобус или не особено изправен автомобил не бих си и помислила да тръгна. Виж с прилична кола с климатик не би трябвало да имаш проблеми. Бебето най-вероятно ще проспи пътя, пък и  Добрич не е кой знае колко далече.

# 4
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 532
и аз не мисля 4е е проблем защото то бебо4ето ще спи през пове4ето време.
има кош4е предполагам то си е удобно или така мисля  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 44 018
нямате никакъв проблем...колкото по-малко - по-спокоен път.
ще спирате за почивки, хранене, памперси Simple Smile))
трябват ви само - кошница за кола, сенници да не му пече слънцето в колата....ако колата ви има климатик най-добре, че е жегичка..... и това е.


Ако много ви притеснява - нека ви дойдат те на гости.

# 6
  • Мнения: 9 973
на 2м. прекосихме Б-я

# 7
  • Мнения: 11 607
И аз съм от Добрич......И съм омъжена точно по диагонала, на 600км. от там......Децата са по пътищата от как са се родили, като първото им пътуване бе точно на 3 м. С влак, сама, била съм и с 2 деца - едното на 3-4 месеца, другото на почти 4г. А ти си в Русе, разстоянието направо е смешно в сравнение с нашето........Действай, пътувай и не се притеснявай! Ситуацията не е толкова лоша, колкото изглежда.

# 8
  • Мнения: 2 005
С по-малко бебе по-лесно се пътува.Няма проблем,спазвайте си режима и в къщата на свеки,носи познати неща на бебо(играчки,одеалце),не забравяйте кошницата за колата...И ние сме все на път откакто стана на 1 месец малката... Аз от Несебър,мъжът ми от Пловдив... Колко км е пропътувало мъничето,идея си нямаш.
Приятно изкарване  Grinning

# 9
  • Мнения: 11 003
С малко бебе се пътува лесно, почти през цялото време ще спи в колата, а и разстоянието между двата града не е от най-големите.
Лек път Simple Smile

# 10
  • Мнения: 626
Не виждам проблем да пътувате. Аз съм от Видин, а живеем в София , сега чакаме да пуснат мъжа ми отпуска и тръгваме по пътищата. Планирали сме на доста места да отидем не само до Видин. Предполагам виждаш дъщеря ни няма и месец.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 430
И ние така юли месец живот и здраве ще пътуваме за Плевен ,а тогава бебо ще е на месец и половина.Така,че 200км в никакъв случай не могат да ме смутят.
 Ако ще те успокоя допълнително "лудата" ми сестра изкачи екопътеката в Тетевенският балкан,когато племенникът ми беше само на 2 месеца с количката Mr. Green.Катеренето и слизането и отне близо час и половина

# 12
  • Мнения: 5 985
моя син беше на четири месеца когато предприехме преместване от един град в друг,почти през целия път спеше,единствено е добре да се пътува в тази част от денонощието когато е най- хладно,като се има предвид че сега е лято ,а ние пътувахме през април и то по обяд.

# 13
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Моят син беше на 4 месеца, когато пътувахме 2000 км с автобус  и оттогава не сме се спрели.
По-лесно ми беше да пътуваме, когато беше по-малък, сега е малка лудница.
Колкото е по-малко бебето, толкова по-лесно понася пътуването.

# 14
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Детето изобщо не е толкова малко да пътува. Стига да не трътнете в най-голямата жега ако колата няма климатик, например. Тръгнете рано, разстоянието не е толкова много, детето ще спи по време на пътуването. Малките обожават монотонния звук на двигателя и лашкането.

Общи условия

Активация на акаунт