Кърмене и цикъл?

  • 1 910
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте!
Значи ситуацията е следната.Имам бебче на 7.5 месеца.Цикълът ми се възстанови когато той беше на 4 месеца въпреки,че бе на изключително кърмене.Вече четвърти месец цикъла ми е нередовен.Обикновсенно ми залкъснява с по 5-7 дни и е много кратко и слабо кървенето.Не е като преди.Все още го кърмя вечер,сутрин и по някоко пъти през ноща(не се отказва от нощното цоцкане и това е).
И с вас ли е така или нещо с мен не е наред?Омръзна ми вече, всеки месец се притеснявам.Аптекарката ми се смее всеки път, като отида и й търся тест за бременност.
Благодаря предварително,на всички който ще се включат!

# 1
  • Мнения: 2 521
И аз доста тестове бух изкупила Grinning цикъла ми се възстанови когато малкия беше на 7 м.Следващите 6 м идваше къде всеки месец,къде през месец-изключително нередовно.След като минаха тези 6 м вече си идва всеки месец въпреки че още кърмя.Предполагам че и при теб ще бъде така.Кървенето обаче си беше нормално.

# 2
  • Мнения: 666
Спокойно ,след бременност цикъла се възтановява бавно.Особено при положение ,че кърмиш нормално е да ти закъснява малко или да е нередовен.Аз кърмя вече 4 месеца,а от 1 мес. имам цикъл,който е страшно ненормален и нередовен.Закъснявало ми е и с по 1-2 седници или ми е идвало 2 пъти за един месец.Ще ти се нормализира цикъла сигурно когато спреш да кърмиш Peace
п.с.чувала съм даже ,че след раждане цикъла може да се промени до толкова,че примерно ако преди пременността е бил болезнен и продължителен след нея да стане кратък и безболезнен(поне при мен така стана Crazy)   bouquet

# 3
  • Мнения: 136
Цикалът ми се възстанови към края на шестия месец.

# 4
  • Мнения: 2 376
Аз все още нямам  Rolling Eyes . Нямаме заместено кърмене. Мадам е на почти 10 месеца.

# 5
  • Мнения: 100
Аз все още нямам  Rolling Eyes . Нямаме заместено кърмене. Мадам е на почти 10 месеца.
Не е по темата и не е моя работа,но не е ли време да се позхраните newsm78

# 6
  • Мнения: 362
Това,че нямат заместено кърмене,не значи, че не са се "позахранили" Peace

# 7
  • Мнения: 1 949
Цикълът ми се възстанови 1 седмица след лохиите (малката беше само на кърма през първите 5 1/2 месеца). Идваше ми редовно, но на гинекологичния преглед 3месеца след раждането лекарят ми каза да НЕ очаквам редовен цикъл, докато кърмя. Така че е нормално, обаче вие за всеки случай ползвайте предпазни средства, че кърменето не е равнозначно с противозачатъчно  Crazy

# 8
  • Мнения: 2 376
Аз все още нямам  Rolling Eyes . Нямаме заместено кърмене. Мадам е на почти 10 месеца.
Не е по темата и не е моя работа,но не е ли време да се позхраните newsm78
Тя е захранена. Макар, че в някои дни се случва да сме само на кърма, в други яде по три-четири пъти, детето се чувства прекрасно, друго какво?  Thinking

# 9
  • Мнения: 100
Аз все още нямам  Rolling Eyes . Нямаме заместено кърмене. Мадам е на почти 10 месеца.
Не е по темата и не е моя работа,но не е ли време да се позхраните newsm78
Тя е захранена. Макар, че в някои дни се случва да сме само на кърма, в други яде по три-четири пъти, детето се чувства прекрасно, друго какво?  Thinking


Не съм целяла да те обидя или да се заяждам.Първоначално помислих,че бебка е само на кърма. Embarassed

# 10
  • Мнения: 2 376
А, не си ме обидила, но реших, че нещо пропускам.  Party

# 11
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
...и аз да драсна - още никой не е дошъл и като си наблюдавам тялото, скоро май няма и да дойде... WinkПродължавам да го кърмя активно - на линийката отдолу се вижда вече колко месеца! Grinning
Брити, ще изям на Точката бузките! Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 24
  bouquet
На мен ми дойде на следващия месец, след като ми спряха лохиите  Cry А така се надявах да не ми дойде докато кърмя  Confused Даже сега съм в цикъл и кърмата ми почти е спряла Sad Дано да се възстанови, че искам да покърмя поне до 6 месеца  Praynig

# 13
  • Мнения: 43
 На мен ми дойде 2 седмици след лохиите и първия месец ми идва два пъти и от тогава всеки месец редовно ми идва.Няма никаква промяна в цикъла преди и след раждането както ме болеше преди така и сега както ми въвреше по 6-7 дена така и сега.Все още кърмя а бебо е почти на 5 м. Не знам като спра да кърмя дали ще има някаква промяна.

# 14
  • Мнения: 2 376
СиндерелаHug. Чудех се ти къде изчезна. За цикъла се  успокоих, че не съм само аз без  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт