Помощ унищожил инокса на хладилника!!

  • 12 721
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 173
Ако петното не е много голямо можеш да залепиш върху него някаква лепенка или магнитче за хладилник. Иначе май няма начин да заличиш изтърканото място...
Върху инокс магнити не залепват и това им е хубавото на тези хладилници. Wink
Да лепне някоя самозалепваща картинка.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 056
Аз направих същата беля преди време  Sad, точно махайки петно от лепилото на тиксо с грубото на гъбичката. Ама съм патка и половина  ooooh!!
Както и да е, мъж ми го оправи с машина за полиране на коли и една паста за полиране, има такава без абразивни частици. След "оправянето" обаче се изгуби наполовина матовия оттенък, който според мен прави инокса чаровен, ясно си личи разликата с вратата на фризера.
Ксения, всички модели на иноксови хладилници - поне 3-4 вида на мои приятели, позволяват залепването на магнит. Просто това е пазара за България  Confused

# 17
  • Мнения: 1 422
Как е възможно да произвеждат домакинска техника, която не може да бъде почистена?  Rolling Eyes

Амиии - инокс не се стърже, с никакви гъби, груби части и прочее не се почиства - има си препарат за инокс. С него забърсваш с кърпа и приключваш.... Но тъй като са скъпички тези препарати, аз ползвам на Дионис пастата универсалната и супер лесно се почиства с мека кърпа, леко навлажнена и пастата и после забърсвам с чиста влажна кърпа.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 402
Здравей, не си изтъркала инокса (освен ако наистина не личат драскотини/физически наранявания по него), просто такъв е ефектът от премахване на най-горния му полиран слой. Продават специален прозрачен препарат за инокс, с който след почистване на подобни уреди и предмети, те се полират. Когато си купувахме хладилника, ни дадоха малка тубичка безплатно към него. Можете да си поръчате от сервиза на Либхер. Не знам дали се продава и на други места. Изключително икономичен е. Капва се малко на меко парцалче, което не оставя влакна, и се полира по посока на нарезите (ако така мога да ги нарека) на инокса - става като нов. В магазините предлагат бели пасти за инокс и керамика, които наподобяват белия препарат на фрош, циф и т.н. Не ги използвайте - много са агресивни.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 402
То си е стомана, защо да не залепват?

Иноксът и стоманата за битови уреди са различни неща, дори цветово се различават.

# 20
  • Русе
  • Мнения: 1 193
С полир паста,както са те посъветвали вече,а ако не е много драстично надрано пробвай с фин вълнен плат и газ за горене.

Общи условия

Активация на акаунт