Има ли мами отказали БХС!!!

  • 9 118
  • 176
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 043
Не съм правила БХС.
Резултатите са относителни.

# 16
  • Мнения: 860
Аз си направих и трите и БХС и ФМ и 4Д. При втора бременност ще си направя вече амниоцентеза просто ще съм над 30 год. вече. НА твое място бих си направила поне едно от 3-те - възрастта както са казали вече мамите не е критерии основен за генетичните заболявания-затова са генетични, а не годишни.
Смятам, че по добре едно дете с увреждане да не се роди, отколкото да се роди и да не разбере че е живяло. Да всеки родител ще обича детето си, но дали детето ще знае това?! Дилемата с аборта е много тежка и на всички пожелавам да не изпадат в подобни размисли.

Лека бременност и леко раждане ти пожелавам Hug

# 17
  • Мнения: 411
Аз съм го правила.Въпреки че се използва статистически метод, все пак е някаква индиция, за това че може да има проблем, все пак като за начало е по приемливо от амниоцентезата. По принцип съм привърженик а това че бъдещите родители следва да проведат, дори още преди забременяването, всички необходими тестове и изследвания, за установяване на малформации.

# 18
  • Мнения: 8 999
През ум не ми е минало да се откажа. Дори си направих още доста изследвания, които по принцип не се покриват от здравната каса.
Това, че си млада и вече имаш едно здраво дете, в никакъв случай не ти гарантира, че пак ще е така. За твое собствено успокоение е добре да се изследваш. В края на краищата тези изследвания не крият никакъв риск за плода.
Не искам да споделям гадни истории.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 747
Аз не правих БХС.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 591
Лично аз смятам, че всички "препоръчителни" предварителни изследвания са си задължителни...

# 21
  • Мнения: 1 740
Аз не съм правила такова изследване.

# 22
  • Мнения: 1 745
И аз съм бременна за втори път,на 25 съм,първия път си правих,сега не си правих!Ходих на ранна ФМ и ми казаха,че няма никаква вероятност за генетични болести и ако сама изявявам желание,мога да си направя БХС,но според дортора,беше безсмислено! Peace

# 23
  • Мнения: 180
Аз също не съм правила такова изследване и също съм на 24години. Не се притеснявай,не си мисли лоши неща и всичко ще е наред. Успех  Peace

# 24
  • Мнения: 1 053
Аз забременях на 23,родих на 24 и не съм го правила.

# 25
  • Мнения: 9 973
първия път правих,втория път не

# 26
  • Мнения: 2 376
Аз правих и го отчитам като грешка. Излезе ми висок риск, а аз при никакви обстоятелства не бях навита на амнио/аборт. Само дето се побърках от притеснение.
При следваща бременност мисля само ФМ или малко по-точни процедури без кой знае каква вреда/риск за бебето.
Според мен не трябва да правиш избор на база парите, а при положение, че си наясно с това, какво ако все пак се случи..

# 27
  • Мнения: 45
правих, но това са най-безмислено похарчените пари според мен. да не говорим, че докато ми пратят резултатите, защото се забавиха, ми остана 1 месец до раждането  Crazy
не дава сигурни резултати и е още един повод за притеснение  Peace

# 28
  • Мнения: 693
С предната бременност отказах БХС и сега мисля пак да не правя. Ще отида и на трите ФМ обаче Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 23 072
Никакво намерение не съм имала да правя БХС!
Още повече, че често дава погрешни резултати и зорлем после се принуждаваш да си правиш амнио. За мен това е най-тъпото изследване  Close
Разчитах на ФМ! Ако тя покаже някакви отклонения, то тогава амниото е последният вариант на изследване.

Общи условия

Активация на акаунт