Страх от раждането

  • 13 209
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 269
През цялата бременност много се страхувах от раждането. Непрекъснато мислех само за това. Бях се побъркала. Никои и нищо не намали страха ми.

# 46
  • Мнения: 72
Нормално е да се страхуваме от неизвестното. Бях се побъркала по едно време. Особено в деня на секциото. Беше ме страх повече от болката. Следващия път сигурно също ще ме е страх, но за бебето, защото тогава не бях много запозната за рисковете.

# 47
  • Мнения: 6 274
Не, никога не ме е било страх от раждането, дори за секунда.
Казвала съм го и преди - разни лелки ми се хилеха ехидно, че първият път не ме било страх, защото не съм знаела какво е.  #2gunfire
Е, на същите тези лелки втория и третия път им казах, че вече знам какво е, и пак не ме е страх.
Щом след тридневно раждане исках още деца, само минути, след като човечето беше излязло от мен, можеш да си представиш дали ме е било страх!
И ако имам възможности, бих родила още деца.
Вагинално, без никакви упойки и с минимални (да не кажа никакви) намеси от страна на лекарите.

# 48
  • Мнения: 189
                                  Да изпитвах огромен,пани4ески страх с всеки приближаващ се до раждането ден.Добре 4е беше
                                  спешно секцио 4е не разбрах дори какво стана в суматохата.Цялата треперих и даже исках да си ходя.
                                  

# 49
  • Мнения: 636
То пък, ако ми каже някой, че знае, че отива на операционната и не го е страх, няма да му повярвам. Страхът не може да ме откаже да имам деца

# 50
  • Мнения: 6 274
То пък, ако ми каже някой, че знае, че отива на операционната и не го е страх, няма да му повярвам. Страхът не може да ме откаже да имам деца

В операционната ли?  Shocked
Аз разбрах, че за нормално раждане иде реч.
  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 2 447
Не,не се страхувах много...

# 52
  • Мнения: 636
Авторката на темата си мисли, че непременно тези, които ги е страх от раждането, избират секциото  Laughing

# 53
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Не ме беше страх,дори нямах търпение да родя най-накрая и да видя как  изглежда детето ми.
  Сега,когато знам какво представлява раждането,ме е страх дали и следващото ми раждане няма да е толкова трудно.

# 54
  • Мнения: 919
Първият път умирах от страх.Вторият път изобщо не усещах страх,бях подготвена за това което ме чака.

# 55
  • Мнения: 14 654
Анкетата само за страх от нормалното раждане ли е?

# 56
  • Мнения: 72
Ако следваш заглавието темата би трябвало да е за страха от раждането по принцип, но от поста на авторката се разбира, че идеята е малко по-различна.

# 57
  • Мнения: 2 334
Не ме беше  страх въобще.Имах пълно доверие на лекарката ми и бях много спокойна.

# 58
  • Мнения: 14 654
И аз така помислих като прочетох заглавието и набързо гласувах, а няма опция изтрий глас. Така все едно съм дала лъжливи данни.

# 59
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Страх ме беше само при първото раждане, но не от самото раждане а от факта, че не очакваха много-много детето да оцелее. При второто раждане не ме е било страх ни най-малко - бях убедена, че всичко ще бъде О.К.

Общи условия

Активация на акаунт