Смяна на адрес по лична карта....

  • 3 923
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 876
здравейте!

Имам следнию въпрос и много ще се радвам, ако ми помогнете! Може някой да е изпадал в подобна ситуация....значи проблемът е следния - купих си кола, живея на квартира в София, личната ми карта е от по-далечен град....искам колата ми да е със софийска регистрация....доколкото знам регистрират колата по адрес на местоживеене (т.е. по лична карта). Има ли някой идея дали и как мога да си сменя личната карта и адресыт там да е на квартирата ми в София. А също така какви документи трябват и колко време отнема?

# 1
  • Мнения: 76
Отиваш в обищата, попълваш си заявление (струва 50 ст.), където посочваш адреса и готово
Ако нямаше БГ мама какво ли щяхме да правим Simple Smile

# 2
  • Мнения: 876
Въпросът е че картата ми е валидна още и незнам дали ще ми дадат да си я сменя  newsm78 А иначе възможно ли е да ми искат някакви други документи....или нещо от собственика на квартирата, в която живея? Или договор за наем (кой между другото вече е изтекъл и се разбрахмме, че си оставаме, но без договор) ще е достатъчен?

# 3
  • Мнения: 957
Аз си смених адресната регистрация преди две седмици(чак сега стигнах Crazy) на мен и на детето и ми искаха само подпис на мъжа ми за малкия, попълних една адресна карта и готово!!!
Но в регистъра този адрес излиза на съпруга ми, а иначе служителката ми обясни че е по-сложно и трябва настанителна заповед. След това сменяш в едномесечен срок и личната карта и шофьорската книжка, поради смяна на адресната регистрация( независимо че са валидни). Успех   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 175
Значи:
1. Трябва да отида в общината и да подам заявление
2. После отивам в районното и искам да ми сменят документите

Така ли е?
Че и аз трябва да го направя.. newsm78

# 5
  • Мнения: 4 916
Значи:
1. Трябва да отида в общината и да подам заявление
2. После отивам в районното и искам да ми сменят документите

Така ли е?
Че и аз трябва да го направя.. newsm78

Точно така  Peace

# 6
  • Мнения: 1 008
Значи:
1. Трябва да отида в общината и да подам заявление
2. После отивам в районното и искам да ми сменят документите

Така ли е?
Че и аз трябва да го направя.. newsm78

Точно така  Peace
Само да вметна,че един ден отива....
Тъкмо свършваш в общината и стигаш до районното,
купуваш си заявлението и докато го напишеш (не отнема повече от минута)
и гишето излиза в почивка.След почивката подаваш заявлението и отиваш
на касата,за да си платиш таксата, но и там излизат в почивка.Пак изчакваш
и отиваш вече с платената такса и заявлението и Хоп-почивка!И т.н.
Но, иначе така е:общината и районното.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Само да те подсетя, че като отидеш в районното освен заявлението, което подаваш трябва да носиш и удостоверението, което са ти дали в общината за смяната на адресната регистрация.

# 8
  • Мнения: 957
А освен това таксата за издаване на лична карта се внася по банков път #2gunfire. Обуваш удобни обувки, зареждаш се с много търпение и започваш да обикаляш от гише на гише, от едно място на друго!

# 9
  • Мнения: 2 175
Мдаа..забавно ще е.. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт