Разстройство от антибиотици

  • 45 470
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • 1st floor
  • Мнения: 9 063
Миналия месец ми се наложи да изпия три антибиотика един след друг , защото имах гнойна ангина Tired...Още на третия ден при първия АБ получих разстройство и минах на диета - сухари , солети, бисквити...Не обърнах особено внимание на това, защото всеки път така ми действат и когато ги спра всичко се оправя...да , ама не...вече месец съм с разстройство , от почти три седмици не пия АБ и не мога да си оправя стомаха...личната ми направи микробиология за салмонела , дизентерия и незнам си още какво - нищо ...всичко е нормално...а разстройството със слуз си продължава , даже по едно време имах и болка в права хоризонтална линия , точно под пъпа + страховито къркорене на червата...пълна диета, пия ентерол, биотикс, ципрофлоксацин - 5 дена и нищо Tired..леко се сгъстиха вече не са воднисти, имат форма , но са много меки и лъскави /това слуз ли е? newsm78/...четох в нета, че от АБ се получавали някакви бактерии/ паразити , много специфични и се лекували с флажил/това ми каза и  жената от микробиологията/...но те не излизали на обикновените изследвания , които ми е пуснала личната...
Имал ли е някой подобен проблем и как се оправил?

# 1
  • Мнения: 923
Най-вероятно това е дисбактериоза. АБ са убили и микрофлората на червата затова имаш продължително разстройство.
На мен ми случи отдавна , след венозен прием на доста силен АБ, имаше даже и кръв.
Тогава вземах антиспазмин за болката , прахчета ентерол, проблема продължи доста дълго време и трудно отмина, майка ми ми купи някаква хранителна добавка, която много ми помогна , но за съжаление не си спомням каква беше.
Успех в лечението Peace, сега има много нови лекарства които възстановяват микрофлората на червата.
Защо не се консултираш с гастроентеролог

# 2
  • 1st floor
  • Мнения: 9 063
ами пих четири дена нормофлор , а сега шести ден пия биотикс...доколкото знам и в ентерола има някакви живи бактерии...не знам обаче ,колко дълго трябва да ги пия за да подействат

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Можеш да вземеш и Биогая за възстановяване на чревната флора.

# 4
  • 1st floor
  • Мнения: 9 063
Можеш да вземеш и Биогая за възстановяване на чревната флора.
по принцип това тръгна да ми изписва , после реши да е Биотикс - бил по-евтин и имал повече бактерии в една капсула...колко време трябва да ги пия , докато видя някакъв ефект?

# 5
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами зависи от тежестта на дисбактериозата. Би трябвало лекарят да прецени, за всеки си е индивидуално - на един може да подейства веднага, на друг - след дни. Но мисля, че освен пробиотиците трябва да се спазва и диета за известно време - тя също доста помага. За нормализиране можеш да ползваш и пектин на прах - при разстройство той затяга, а при запек разхлабва. Разтваряш една супена лъжица в една кофичка кисело мляко и си го изяждаш наведнъж или на няколко пъти през деня.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 423
Зависи колко е тежка дисбактериозата, аз много харесвам Биотикс и ми повлияват на втория ден, но мисля че на теб ти е необходимо повече време, за да се оправи флората в червата. А може и да смениш пробиотика с някакъв друг, но мисля че ентеросан не е добър вариант. Биогаята е 10 лв за 10 хапчета, може да пробваш с нея,ама смятам, че не е с нищо по-различна от Биотикс.

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 15:51 от Доре

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз ти препоръчвам да пиеш Биогайа един месец.

# 8
  • Мнения: 923
Имай на предвид, че минава бавно и трябва да се спазва задължително диета, при мен се завръща на няколко пъти проблема Confused

# 9
  • 1st floor
  • Мнения: 9 063
току -що се връщам от лекарката - каза диетата по-дълго време , но да включа и бяло пилешко месо , супи без лук , домати и без разни такива разхлабващи плодове и зеленчуци...можело да ям кисело мляко...можело Биотикс да подейства чак до две седмици - да не се отказвам...изписа ми и хидрасек за три дни...ако и до тогава не се оправя ще ме праща на гастроентеролог - но дано ми се размине... Tired
Благодаря на всички за отговорите  bouquet

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И сина ми редовно получаваше разтройство при прием на АБ(особено Аугоментин).Последния път споменах на аптекарката и тя ме посъветва да взема витамин В(В1,В2....комбинирани)Имаше ефект.

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И повече от месец може да продължи лечението на дисбактериоза след прием на АБ.
Имам предвид, че дори след отшумяване на проблемите, трябва да се продължи поддържането на чревната флора.

Мога да ти препоръчам Саностол Пробиотик, много е добър при такива ситуации  Peace

# 12
  • 1st floor
  • Мнения: 9 063
Благодаря на всички за отговорите!  bouquet
Дано се оправя по-бързо , защото не съм хапвала като хората от месец и вече така ми се яде "човешка" храна Tired...пък и ми е притеснено все още , да не се окаже нещо по-сериозно...

# 13
  • Мнения: 2 013
И сина ми редовно получаваше разтройство при прием на АБ(особено Аугоментин).Последния път споменах на аптекарката и тя ме посъветва да взема витамин В(В1,В2....комбинирани)Имаше ефект.

Миналата седмица дъщеря ми пи този АБ и получи страшно разстройство от него.Педиатърката ни посъветва пък по една ампула вит.Ц дневно.
Всичко мина чак като спрях да и давам АБ.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И сина ми редовно получаваше разтройство при прием на АБ(особено Аугоментин).Последния път споменах на аптекарката и тя ме посъветва да взема витамин В(В1,В2....комбинирани)Имаше ефект.

Миналата седмица дъщеря ми пи този АБ и получи страшно разстройство от него.Педиатърката ни посъветва пък по една ампула вит.Ц дневно.
Всичко мина чак като спрях да и давам АБ.
Да всеки път получаваше сериозно разтройство,за това го отбягвах.Но последния път избора беше между Зинат и Аугоментин.Зинат е пил прекалено много(за съжаление) и не бях убедена,че му действа.За това избрах Аугоментина.След съвет на аптекарката взех и витамини Пуковит(вътре има няколко вит.В-та) е факт е че детето нямаше разтройство.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз ти препоръчвам да пиеш Биогайа един месец.

И аз препоръчвам тези капки.  Peace За възрастни всъщност май са под формата на таблетки.

Скоро изписаха на дъщеря ми Аугментин. Още на втория прием получи разстройство - като водичка направо. Точно след 2 приема на Биогайа и всичко се нормализира и до края на лечението с Аугментина не е имала проблем с разстройството.

А за Аугментина - наистина на деца не трябва да се предписва, ужасен е!  Naughty

# 16
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...

А за Аугментина - наистина на деца не трябва да се предписва, ужасен е!  Naughty

Но го изписват и то често  Confused
Но аз вече си знам - почне ли дребната АБ, почвам и пробиотици успоредно с него. Давам ги и няколко дни след като сме изпили антибиотика.

# 17
  • 1st floor
  • Мнения: 9 063
...Още на втория прием получи разстройство - като водичка направо...
същата история е и при мен, но с други АБ... Tired
6- ти ден пия ентерол и Биотикс , пълна диета...нещата започнаха да се нормализират - ходя по веднъж, най-много два пъти до тоалетна ...но ме притеснява, че на цвят са тъмни /четох в нета , че може да се дължи на съдържание на кръв в тях Rolling Eyes/ и някак лъскави , все едно са намазани с олио/мисля си , че това е слуз/... Вече свикнах с неяденето, но ме притеснява да не се окаже нещо сериозно/да пази Господ/... дано се оправя по-бързо , че вече ще полудея... Tired

# 18
  • 1st floor
  • Мнения: 9 063
повдигам темата , защото мисля , че проблема ми все още не е решен напълно...пия все още пробиотиците, спазвам и диета , но леко разширена - не ям мазно, само пилешко месо, супа , разни манджи с картофи , ориз и прочие, сухари , чат- пат и нормален хляб...вече не акам воднисто, но не и напълно нормално - изпражненията имат форма, но са меки и някакви такива лъскави, не знам как да ги опиша  Embarassed, все едно са мазни - не знам това слуз ли е , защото погледнати отблизо не забелязвам такава на мехурчета или да се влачи  Embarassed
та въпроса ми е - може ли това да е от самите пробиотици, да продължавам ли да ги пия /стана вече месец/, да продължавам ли с диета/защото вече си мисля , че няма значение от това , което съм яла - положението е едно и също/...
Или съм си лепнала някаква чревна болест , провокирана от АБ, която се лекувала с Флажил /за това ми спомена микробиоложката - изследвало се със специално изследване , но лекарката ми каза ,че не е възможно да е това и не ми го назначи/....

# 19
  • Мнения: 485
Минала съм през това...след погрешно лечение на яйчници изпих куп антибиотици, а се оказа, че просто имам апандисит. Като се върна към ужаса който преживях, настръхвам...ще се опитам да ти обясня възможно най кратко какво ми помогна на мен.
Започнах естествено с пробиотици и ентерол, но подобрение нямаше...диетата- същата като твоята се оказа напълно погрешна. Та след мъки и невъзможност да излизам никъде заради разстройството, най-сетне попаднах на добър гастроентеролог, който предположи че става въпрос за гигантска дисбактериоза след антибиотиците, накара ме да си направя изследване за гъбички на червата (правят го във всяка лаборатория като дадеш в специално шишенце част от изпражнение). Та оказа се че флората ми е напълно унищожена и имам Кандида албиканс 10/4. Изписаха ми Фунголон 100 за 14 дни+ Лактофлор пробиотик на капсули. Още на третия ден имах подобрение. Искам обаче да ти кажа, че Фунголона и който и да е противогъбичен препарат са силно токсични за черния дроб, така че не опитвай самолечение, а бързо бягай при гастроентеролог- той ще прецени.

За диетата да кажа-ако наистина имаш дисбактериоза се нуждаеш не само от препечени филийки, а много прясно изцедени сокове, плодове също, но ябълките леко запечени, месо или риба със салата която не дразни, например краставици подправени с лимонов сок. Избягвай изобщо хляба и тестените изделия както и всички въглехидрати, защото са катализатор за развитие на гъбичките...пък като се пооправиш малко може здравата да си хапваш чесън, ако трябва леко сварен че да не ти дразни- той е най-ефикасното природно средство с/у тази напаст.


И друго-2 години след моята дисбактериоза само малко да се отпусна да хапна повече сладки храни и веднага тичам до 00...та все още се боря и пия от време на време профилактично пробиотици.
Ти сега бързо бягай при лекар, не прави моята грешка-аз вярвах на джипито и 2 месеца се мъчих само с диета, отслабнах 10 кг и се чувствах много зле...
Трудна борба ти предстои, но не се отчайвай. Не пий повече никакви антибиотици без изследване на изпражнения, което да доказва че имаш някаква бактерия...всеки гледа по най-лесния начин , но никой не мисли за последствията после....
Ще следя темата, питай ако имаш още въпроси. Hug

Ох, сетих се нещо много важно- ако ще ти изписват все пак противогъбичен препарат-питай за Фунголона, той е най-добър, но е доста скъп и за това често изписват негови аналози, които са с гадни странични ефекти ..по-добре дай повече парички, но ще се оправиш за по-кратко време.

# 20
  • 1st floor
  • Мнения: 9 063
Благорадя много за отговора  bouquet
правиха ми изследвания , но определено не бяха за гъбички , а за разни инфекциозни заболявания - салмонела и прочие...мисля , че джи пи-то няма да ми даде талон и ще трябва да си направя сама изследването Tired...

# 21
  • Мнения: 485
Изследването не беше скъпо-10-20лв, на мен също не ми дадоха талон, купих си шишенце от аптеката и беж в лабораторията. Като излезнаха резултатите отидох при гастроентеролога (също на частно) и така. И за гастроентеролога може да не вземаш талон, дори да е в някой поликлиника, влизаш и казваш че искаш да си платиш прегледа, тогава май 12 лв дадох без да се разправям да се моля на джипито, пък той ако прецени, че трябва да ти пусне още изследвания ще ти каже да му донесеш талон. И друго-вземи всички изследвания които са ти правени до сега, за да ги види и изключи някое инфекциозно заболяване. Стискам ти палци всичко да е наред  Hug

# 22
  • 1st floor
  • Мнения: 9 063
Дано! Peace
Мерси за отговорите!  bouquet

# 23
  • Мнения: 303
Аз имам въпрос относно гъбичките.
Мъжът ми се мъчи от доста време - миналата година лежа в заразното и там го наблъскаха с ред антибиотици,  които му разбиха стомаха и от тогава насам е както описва telerika сътоянието му. И отново в началото му казаха да взема Ентерол като го хване разтройството и да внимава с храната!
Помага това, но до определен момент. От около 2 месеца е все с леки болки, нормално "ако" няма/както го описвa telerika е пак/. Отидохме при гасторентеролог Анна Христова, която го прати да му изследват акото за салмонела, и други там, включително и гъбички /резултатът беше налице / ГЪБИЧКИ/ и тя му предписа Орунгал/скъпичък бил, но щял да му помогне/. Каза му да го пие 15 дни и да отиде отново на изследвания 4-5 дни след като го свърши като през цялото това време спазва диета. Да, ама пак имаше гъбички. Отива отново при нея - пак му казва Орунгал 15 дни при положение, че той казва че не се чувства по-добре и не вижда никаква промяна. Личната педиатърка като идва да лекува гъбичките в устата на бебчо му предписа Дактарин и мъжът ми я пита за неговите гъбички -ТЯ му предписа да пие успоредно с назначеното от гастроентероложката Б комплекс. Понеже оня ден много му беше премаляло звъня на Анна Христова да я пита какво да прави, а тя каза дори че не си спомня за кого става въпрос и да вземал Ентерол и да си пиел Орунгала  Shocked - а преди каза, че си противоречат двете неща. Като ходи вчера при нея я питал дали да пие Б комплекс - казала може! Да пиел ли Иберогаст - можел! Да пиел ли лайка - можел. Абе общо взето вади й думите с ченгел! Май като е с направление не й пука какво става с него и това Ни плаши вече. Кажете Вие - нещо за Орунгал чували ли сте, лекували ли сте?
Сега пък иска да го бърка, понеже мислела че е за болница - той е категоричен, че не иска да лежи вече в Русе - НЕКАДЪРНИЦИ са отвсякъде! Отслабна откакто го лекува Анна Христова 15кг за два месеца.
Мислим днес да си вземе направление и да върви да си прави изследвания в София и да го лекуват там, че тук като гледам и да стане по-сериозно никой не му пука, и време имат колкото си искат - не бързат за никъде- ИЗРОДИ. Отвратена съм честно казано от медицината в Русе.
В един малък Тутракан, където раждах здравеопазването е къде къде над всичко в Русе - сякаш не бях в България. Кажете моля за Орунгала и правилно ли мислим да се ориентираме към Военно медицинска академия и д-р Кацаров? Страх ме е вече!  Cry

Общи условия

Активация на акаунт