Разстройство от антибиотици

  • 45 476
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1st floor
  • Мнения: 9 064
Миналия месец ми се наложи да изпия три антибиотика един след друг , защото имах гнойна ангина Tired...Още на третия ден при първия АБ получих разстройство и минах на диета - сухари , солети, бисквити...Не обърнах особено внимание на това, защото всеки път така ми действат и когато ги спра всичко се оправя...да , ама не...вече месец съм с разстройство , от почти три седмици не пия АБ и не мога да си оправя стомаха...личната ми направи микробиология за салмонела , дизентерия и незнам си още какво - нищо ...всичко е нормално...а разстройството със слуз си продължава , даже по едно време имах и болка в права хоризонтална линия , точно под пъпа + страховито къркорене на червата...пълна диета, пия ентерол, биотикс, ципрофлоксацин - 5 дена и нищо Tired..леко се сгъстиха вече не са воднисти, имат форма , но са много меки и лъскави /това слуз ли е? newsm78/...четох в нета, че от АБ се получавали някакви бактерии/ паразити , много специфични и се лекували с флажил/това ми каза и  жената от микробиологията/...но те не излизали на обикновените изследвания , които ми е пуснала личната...
Имал ли е някой подобен проблем и как се оправил?

# 1
  • Мнения: 923
Най-вероятно това е дисбактериоза. АБ са убили и микрофлората на червата затова имаш продължително разстройство.
На мен ми случи отдавна , след венозен прием на доста силен АБ, имаше даже и кръв.
Тогава вземах антиспазмин за болката , прахчета ентерол, проблема продължи доста дълго време и трудно отмина, майка ми ми купи някаква хранителна добавка, която много ми помогна , но за съжаление не си спомням каква беше.
Успех в лечението Peace, сега има много нови лекарства които възстановяват микрофлората на червата.
Защо не се консултираш с гастроентеролог

# 2
  • 1st floor
  • Мнения: 9 064
ами пих четири дена нормофлор , а сега шести ден пия биотикс...доколкото знам и в ентерола има някакви живи бактерии...не знам обаче ,колко дълго трябва да ги пия за да подействат

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Можеш да вземеш и Биогая за възстановяване на чревната флора.

# 4
  • 1st floor
  • Мнения: 9 064
Можеш да вземеш и Биогая за възстановяване на чревната флора.
по принцип това тръгна да ми изписва , после реши да е Биотикс - бил по-евтин и имал повече бактерии в една капсула...колко време трябва да ги пия , докато видя някакъв ефект?

# 5
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами зависи от тежестта на дисбактериозата. Би трябвало лекарят да прецени, за всеки си е индивидуално - на един може да подейства веднага, на друг - след дни. Но мисля, че освен пробиотиците трябва да се спазва и диета за известно време - тя също доста помага. За нормализиране можеш да ползваш и пектин на прах - при разстройство той затяга, а при запек разхлабва. Разтваряш една супена лъжица в една кофичка кисело мляко и си го изяждаш наведнъж или на няколко пъти през деня.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 423
Зависи колко е тежка дисбактериозата, аз много харесвам Биотикс и ми повлияват на втория ден, но мисля че на теб ти е необходимо повече време, за да се оправи флората в червата. А може и да смениш пробиотика с някакъв друг, но мисля че ентеросан не е добър вариант. Биогаята е 10 лв за 10 хапчета, може да пробваш с нея,ама смятам, че не е с нищо по-различна от Биотикс.

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 15:51 от Доре

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз ти препоръчвам да пиеш Биогайа един месец.

# 8
  • Мнения: 923
Имай на предвид, че минава бавно и трябва да се спазва задължително диета, при мен се завръща на няколко пъти проблема Confused

# 9
  • 1st floor
  • Мнения: 9 064
току -що се връщам от лекарката - каза диетата по-дълго време , но да включа и бяло пилешко месо , супи без лук , домати и без разни такива разхлабващи плодове и зеленчуци...можело да ям кисело мляко...можело Биотикс да подейства чак до две седмици - да не се отказвам...изписа ми и хидрасек за три дни...ако и до тогава не се оправя ще ме праща на гастроентеролог - но дано ми се размине... Tired
Благодаря на всички за отговорите  bouquet

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И сина ми редовно получаваше разтройство при прием на АБ(особено Аугоментин).Последния път споменах на аптекарката и тя ме посъветва да взема витамин В(В1,В2....комбинирани)Имаше ефект.

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И повече от месец може да продължи лечението на дисбактериоза след прием на АБ.
Имам предвид, че дори след отшумяване на проблемите, трябва да се продължи поддържането на чревната флора.

Мога да ти препоръчам Саностол Пробиотик, много е добър при такива ситуации  Peace

# 12
  • 1st floor
  • Мнения: 9 064
Благодаря на всички за отговорите!  bouquet
Дано се оправя по-бързо , защото не съм хапвала като хората от месец и вече така ми се яде "човешка" храна Tired...пък и ми е притеснено все още , да не се окаже нещо по-сериозно...

# 13
  • Мнения: 2 013
И сина ми редовно получаваше разтройство при прием на АБ(особено Аугоментин).Последния път споменах на аптекарката и тя ме посъветва да взема витамин В(В1,В2....комбинирани)Имаше ефект.

Миналата седмица дъщеря ми пи този АБ и получи страшно разстройство от него.Педиатърката ни посъветва пък по една ампула вит.Ц дневно.
Всичко мина чак като спрях да и давам АБ.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И сина ми редовно получаваше разтройство при прием на АБ(особено Аугоментин).Последния път споменах на аптекарката и тя ме посъветва да взема витамин В(В1,В2....комбинирани)Имаше ефект.

Миналата седмица дъщеря ми пи този АБ и получи страшно разстройство от него.Педиатърката ни посъветва пък по една ампула вит.Ц дневно.
Всичко мина чак като спрях да и давам АБ.
Да всеки път получаваше сериозно разтройство,за това го отбягвах.Но последния път избора беше между Зинат и Аугоментин.Зинат е пил прекалено много(за съжаление) и не бях убедена,че му действа.За това избрах Аугоментина.След съвет на аптекарката взех и витамини Пуковит(вътре има няколко вит.В-та) е факт е че детето нямаше разтройство.

Общи условия

Активация на акаунт