Можете ли да казвате "НЕ"?

  • 2 143
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 041
Аз се научих да казвам "не".
Но тъй като работя в сферата на продажбите, животозастраховане,
вместо не, често чувам от клиентите,
ами ще си помисля или ще ти се обадя  Wink

# 16
  • Мнения: 1
На мен не ми е трудно да казвам не и колкото човек по-бързо се научи да го прави в нашата действителност толкова по-добре ще е за него.  smile3503

# 17
  • Мнения: 2 120
Мога да отказвам категорично!

# 18
  • София
  • Мнения: 23 028
В зависимост от ситуацията и обстоятелстава понякога категорично казвам НЕ, а друг път отказвам под формата на някаква лъжа, за де не обидя човека отсреща  Blush

# 19
  • Мнения: 2 475
Отне ми много време да се науча да отказвам. Но откакто го направих за първи път, видях, че не толкова трудно, а е много по-удобно.

# 20
  • Мнения: 1 919
 bowuu Мога Rolling Eyes ама не знам защо след това винаги хората очакват да чуят "Не, защото...." /чакат обяснение/.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Аз не мога, макар, че в днешно време трябва да се научиш, и когато трябва, твърдо да казваш НЕ! Дано някой ден да се науча и да не се чувствам гадно, ако съм казала НЕ!

# 22
  • Мнения: 24
Не  Naughty ...ха, успях!!! Значи съм можел!  bowuu

# 23
  • Мнения: 34
Не  Naughty ...ха, успях!!! Значи съм можел!  bowuu
smile3501 брависимо. За мен е все още трудно да го кажа това "НЕ"  Outta Joint

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Ако военен каже "ДА", значи ДА.  Ако каже "НЕ" - НЕ. Ако каже "МОЖЕ БИ" - значи не е военен.

Ако момиче каже "НЕ"- значи ДА. "МОЖЕ БИ" - значи НЕ. Ако каже "ДА" - не е момиче Wink))

Лаф от едно време  Grinning

# 25
  • Мнения: 1 271
Ами, не, не мога да казвам Не и за това съм на тоя хал...
Обаче виж откакто Кризата ни гостува, за пари вече казвам твърдо Не  Mr. Green

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Ами, не, не мога да казвам Не и за това съм на тоя хал...

Твой цитат - значи можеш  Laughing Майтап

И на мен ми е трудно отказването на услуги, за да не обидя някого без да искам.

# 27
  • Мнения: 102
Признавам си аз съм егоист ooooh! , и уважавам всекиго според характера,заслугите и точно защото е човека. Макар и да съм възпитавана ,че възрастните трябва да се уважават,роднините трябва да се уважават и тн ,аз в съзнанието си нямам спирачки и се отнасям със всеки както усещам,че трябва. Благодарение на тези ми черти от характра мога да казвам НЕ!

# 28
  • Мнения: 5 173
Хвана ме на болна тема.
Много ми е трудно да казвам НЕ категорично и безусловно.
Все се опитвам да омекотя и изгладя нещата, да не бъда груба, да не обидя или засегна.Намирам извинения и оправдания, намеквам деликатно, и чакам отсрещната страна да прояви такт и съобразителност. Да, ама не.
Същата съм, затова и масово ме използват Tired.

# 29
  • Мнения: 121
Напоследък чак се уча, а като си помисля колко неща и тревоги може да си спести човек........

Общи условия

Активация на акаунт