Можете ли да казвате "НЕ"?

  • 2 148
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 105
Моята баба беше умна жена и една от мъдростите,който съм запомнила е "научи се да казваш НЕ"! Доста време ми трябваше да проумея,какво е искала да каже,но сега мога да отговарям без да се притеснявам с "НЕ",когато:някой реши,че може да ми гостува без предварително обаждане,когато без основателна причина звъни по телефоните във времето за почивка,когато е неразположен и решава да мине за по едно кафе и" на детето няма да му стане нищо",на нахалниците/независимо от родствените връзки/,когато ни ползват като такси ,на нелюбезния магазинер и т.н.Аз се научих да отказвам,без да мисля как ще се изтълкува откъзът ми и се чусвствам освободена от доста досадни действия.А при Вас как е?Споделете!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 171
И още как!
Но аз съм егоистче по рождение, никога не съм страдала от скрупули за псевдо-учтивост.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Не умея да казвам "не" на молби за услуги. Иначе за нещо, което ще накърни достойнството ми, спокойно си казвам "Не".

# 3
  • София
  • Мнения: 3 782
По-често казвам Не отколкото ДА.Никакви притеснения нямам за това.

# 4
  • Мнения: 6 990
Зависи от ситуацията и в какво настроение са ме хванали.
За едно и също нещо мога да кажа и да, и не.
Като цяло трудно казвам не. Blush

# 5
  • Мнения: 4 965
И още как!
Но аз съм егоистче по рождение, никога не съм страдала от скрупули за псевдо-учтивост.

И аз така. Даже ми е по-трудно да казвам ДА.

# 6
  • Мнения: 1 894
Хвана ме на болна тема.
Много ми е трудно да казвам НЕ категорично и безусловно.
Все се опитвам да омекотя и изгладя нещата, да не бъда груба, да не обидя или засегна.Намирам извинения и оправдания, намеквам деликатно, и чакам отсрещната страна да прояви такт и съобразителност. Да, ама не.

# 7
  • Мнения: 581
 Мога.Не съм се учила, вродено ми е да го правя с лекота и без притеснения.

# 8
Оооооо, преди не можех, ама ела да видиш как се научих. В противен случай ще си те използват като парцал кой за кавото си иска!
Веднъж като бях по- малка ме попитаха "Кой ти е най- големия недостатъ според теб?"
Казах: "Това, че не мога да отказвам"
Реакцията: "И го смяташ за свой недостатък??????  newsm78  Shocked"
Недостатък е и още как! Е, успях да го премахна!

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Според настроението ми. Понякога мога да съм много рязка, друг път съм кротка като котенце, чак сама се изненадвам от себе си Thinking

# 10
  • София
  • Мнения: 1 735
Рядко отказвам и вече трябва да съм насъбрала много.Мека мара съм и това ми е от баща ми.Майка ми като бях малка,все я чувах да го бъзика,че ако бил жена от родилния дом нямало да излиза/като не може да отказва/. Laughing

# 11
  • Мнения: 171
По-често казвам Не отколкото ДА.Никакви притеснения нямам за това.

 Peace Peace...И аз така.. Flutter

# 12
  • София
  • Мнения: 7 976
Казвам, когато нещо не ме устройва или ми е неудобно. Нямам скрупули да отклоня визита, да откажа услуга или нещо подобно.
В противен случай много хора ще ми танцуват по главата.

# 13
  • Мнения: 2 898
Не мога. И много ми тежи.

# 14
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Хвана ме на болна тема.
Много ми е трудно да казвам НЕ категорично и безусловно.
Все се опитвам да омекотя и изгладя нещата, да не бъда груба, да не обидя или засегна.Намирам извинения и оправдания, намеквам деликатно, и чакам отсрещната страна да прояви такт и съобразителност. Да, ама не.
...Аууу...същата съм....все едно аз съм го казала
newsm78

Общи условия

Активация на акаунт