За момченцата и момичешките играчки

  • 4 961
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 763
Моят син, както и много други момченца, има количка за кукли. Често разни познати и непознати ме критикуват за това, че съм му купила момичешка играчка. Днес едни жени от блока ( на средна възраст, не с малки деца) седяха на една пейка и обсъждаха как всеки трети е луд, ето и децата са се побъркали, момченцата си играят с колички за кукли ( тъкмо минавахме покрай тях), нататък не чух. Най-странното е, че и родители, чиито момчета взимат чужди колички, за да си поиграят, пускат разни коментари по повод количката на сина ми. По принцип чуждото мнение точно за такива неща не ме интересува, но днес нещо се впечатлих и реагирах по-остро на някои подобни забележки, което не е в стила ми. Както и да е, интересно ми е какво мислите по въпроса, бихте ли купили или купували ли сте момичешки играчки на момченцата си?

# 1
  • Мнения: 46 437
Че що да е момичешка играчка количката за кукли? Като порасне няма ли да си бута бебето си и да се грижи за него?

Преди време в продавалника една майка продаваше детска прахосмукачка, защото мъжът й забранил момченцето й да си играе с подобни играчки. Това за мен не е възпитание. Да възпитаваш един човек, без значение от пола, че някой е длъжен да му слугува  Crazy

Дъщеря ми не я ограничавам, има мотори и коли наравно с куклите, включва се в поддържането на дома (доколкото може), останалото имитира в нейната стая в детски кът, оборудван нато истински дом, ако имах момче, щях да постъпвам по същия начин.

Няма женски и мъжки играчки, и децата го усещат, лошото е, че възрастните се опитват да им насадят някакви техни си разбирания, които по-късно носят единствено вреда.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Че що да е момичешка играчка количката за кукли? Като порасне няма ли да си бута бебето си и да се грижи за него?

Преди време в продавалника една майка продаваше детска прахосмукачка, защото мъжът й забранил момченцето й да си играе с подобни играчки. Това за мен не е възпитание. Да възпитаваш един човек, без значение от пола, че някой е длъжен да му слугува  Crazy

Дъщеря ми не я ограничавам, има мотори и коли наравно с куклите, включва се в поддържането на дома (доколкото може), останалото имитира в нейната стая в детски кът, оборудван нато истински дом, ако имах момче, щях да постъпвам по същия начин.

Няма женски и мъжки играчки, и децата го усещат, лошото е, че възрастните се опитват да им насадят някакви техни си разбирания, които по-късно носят единствено вреда.



Много добре казано! Това са остарели полови стереотипи, и не виждам нищо добро в тях. Моят син няма количка за кукли, но смятам да му дам една моя ходеща кукла, защото съм сигурна че ще му хареса. И не виждам нищо лошо в това. Остави бабетата да си кудкудякат. А тоя баща с прахосмукачката отглежда паразит, да ме прощавате!
Сина ми си има пералня пък  и много и се радва!

# 3
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Аз не смятам, че количката за кукли е типично момичешка играчка!
Моят син винаги е обичал и все още обича да играе с такива. Защо ли? Загледайте се как малките момченаца малко над годинка застават до някоя количка със спящо бебе, разглеждат гумите и искат да ги завъртят, и ще разберете.
Същото е и с количките на куклите. Те просто имат гуми за въртене! А гумите каква играчка са - момичешка или момчешка? Трябва ли всичко, което има гуми, да го причислим към мъжките играчки? И куклите да са само момичешки? Не смятам така. Моето момче има и комплект тенджери с прибори за готвене. Много обича да играе с тях. Че и солници и ръкохватки има даже - както си му е редът. И защо да няма кукли - те така добре се "возят" на моторите и колите му...  Laughing ?
Та да се върна на количките за кукли и самите кукли - много обича да ги вози и да "обгрижва" бебетата в тях. Е какво лошо има в това? Лошо ли е, да се учи да се грижи за околните? Или като е момче трябва да го науча да ругае и да се бие с другите?
reme , не обръщай внимание на празните приказки!  Wink
  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
На твое място на висок - подчертавам висок - глас бих казала на детето "Виж, миличък, какви невъзпитани и глупави бабки има в блока ни!"

# 5
  • Мнения: 9 776
Аз на този етап не бих купила такава количка за сина си. Но не се знае един ден, като поотрасне малко, дали сам няма да поиска. Тогава може и друга песен да запея Laughing. Всъщност вече нищо не може да ме изненада. Преди 2-3 години на работа дойде една позната с малкият си син и ноктите на ръцете му бяха лакирани в ярко лилаво. Еми искал човека, и това е. Деца.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 634
Точно за тази количка бях спорила с доста познати, след като видеха сина ми с нея. как можело да му купя количка за кукли  Crazy, и защо да не му купя. така или иначе като отидем на площадката и като започнат да разменят играчките и той пак бута количка за кукли, каква е разликата дали е наша или не . Не виждам никакъв проблем в това .

# 7
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз на този етап не бих купила такава количка за сина си. Но не се знае един ден, като поотрасне малко, дали сам няма да поиска. Тогава може и друга песен да запея Laughing. Всъщност вече нищо не може да ме изненада. Преди 2-3 години на работа дойде една позната с малкият си син и ноктите на ръцете му бяха лакирани в ярко лилаво. Еми искал човека, и това е. Деца.

Какво точно е общото между количката за кукли и лакираните нокти?

Прощавайте, ама педераско ли ви изглежда мъж бутащ бебето си в количка?
А мъж с лакирани в лилаво нокти?

Ето това е разликата!

Лошото е, че насадения в поколения българи стереотип е, че не е "мъжествено" да се гледат бебета, да се чисти, пере и готви. Затова и ДиС е пълен с теми - "Милото не  помага вкъщи, не ще един памперс да смени, помощ!".

Като си ги възпитавате така, това е положението!

# 8
  • Мнения: 1 800
За мен играчките не се делят по този начин, особено за тази възраст.
Сина ми е на 2 и за РД му подарихме колело, книжки и съдове за детска кухня(планирам кухнята за Коледа Laughing) Има си гердани, редовно рови в чекмеджето ми за гланц и пудра, мажем се с крем и т.н. в същото време не минава кола по улицата без да сме я обсъдили, както и с кубчета, колички и топки се играе всеки ден. Ако утре иска кукла, ще му купя.
Децата така разкриват света.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 878
и аз му бях купила на сина ми като беше на възрастта на твоя и много играеше с нея, никога не съм робувала на хорското мнение и затова си живея хубаво Peace
да не ти пука Wink

# 10
  • Мнения: 1 212
Хе - хе  Simple Smile
Синът ми има точно две такива колички и пак ако съзре нечия чужда
веднага започва да се увърта около притежателя и'.
Други "момичешки" играчки не съм му купувала . Давах една моя стара кукла като беше по - малък,
но той си ограничи игрите с нея да и обува и събува обувките . После я прибрах.

Да светът се промени като цяло :
Жени ръководят партии, карат автомобили, играят мъжки спортове ....
Мъже взимат отпуск по майчинство, готвят, епилират се и се поддържат също толкова , колкото и дамите .

Който не го е осъзнал , просто не е в крак с времето  Grinning

Няма драма, обзалагам се , че 99 % от майките на момченца споделят това мнение ! Hug

# 11
  • Мнения: 3 205
Както и да е, интересно ми е какво мислите по въпроса, бихте ли купили или купували ли сте момичешки играчки на момченцата си?

Купувала съм такава количка за първия ми син, сега чакам да ми донесат подобна и за втория. Смятам, че са много ценни при децата, защото ги научават как да си координират движенията. ПО повод на делението на момичешки / момчешки играчки - скоро четох едно наблюдение от някакъв психолог точно за тези колички - момичетата ги използват, за да возят кукла в тях, т.е. да обгрижват друго същество, спират количката, наместват бебето и въобще за тях самото возене е второстепенно. Докато момчетата се интересуват от самия акт на бутането, не какво има вътре в количката, т.е. за тях важно е движението в пространството. И действително е така, всички момиченца, които съм наблюдавала с колички, си имат нещо вътре в количката, докато момченцата, вкл. и моите синове - само возят и бягат, не ги интересува има ли кукла вътре, големият даже  махаше играчките, ако аз реша да му сложа нещо.

# 12
  • Мнения: 1 763
И действително е така, всички момиченца, които съм наблюдавала с колички, си имат нещо вътре в количката, докато момченцата, вкл. и моите синове - само возят и бягат, не ги интересува има ли кукла вътре, големият даже  махаше играчките, ако аз реша да му сложа нещо.

И моят син  не търпи да има играчка в количката му. Обаче я кара в пясъчника и я пълни с пясък  ooooh!

# 13
  • Мнения: 9 776
Маре, къде написах, че ми се е сторило педерастко?
Написах, че нищо вече не ме учудва. Сега децата са толкова отворени за всичко, времената са други. Не са като нашето поколение едно време / леле как прозвуча ooooh!, да не ме вземеш за престарила сега, на 33 съм, млада и зелена Laughing/ - задръстени и ограничени. Интересуват се от всичко, порастват бързо / със съжаление го пиша /, отворени са за нови неща, експериментират. Плюсове и минуси ще има винаги.
Мила reme, извинявай за спама, но е неизбежно. Винаги се намира кой да коментира коментарите Laughing.

# 14
  • Мнения: 2 479
На всички момченца са им интересни тези колички. Моят син също си играеше. Дори сестра си наместваше вътре и твърдеше, че тя е бебето, а той бащата. Кое му е ненормалното? newsm78

# 15
  • Мнения: 641
И аз те подкрепям. В нашият парк си имаме момченца с колички. На никой не му прави впечатление. Та това са деца.
А тези лелки може би смятат, че не е нормално мъж да вози бебето си? Сигурно е женска работа. Thinking

# 16
  • Мнения: 2 477
Най-много колички за кукли съм купувала (поне 4 засега), количка за пазаруване, количка с маймуни....и всякакви други "момчешки".
Последното, което ме е вълнувало е било какво си мислят хората за мен или синът ми.
За сравнение, ще кажа, че всичките ми познати с момченца имат количка за кукли. Е и?
 

# 17
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Не виждам нищо лошо в кукленските колички,момченцата на приятелки също имат,ние пък имаме коли,трактор,,баща и постоянно напира да и купува пистолет и пушка  Mr. Green
Аз също имах пистолети като малка,не правя разделение на играчките,децата така опознават света,с каквото и харесва,с това да играе.
Бабките си нямат работа,ами седнали да обсъждат кое дете с какво играе,я да ходят да си гледат сериалчетата. #Cussing out

# 18
  • Мнения: 1 558
Няма нищо странно в това.Сина ми няма такава количка,но за сметка на това детския магазин,в който пазаруваме има таква количка до вратата и малкия веднага се лепва за нея.Така аз си пазарувам,а той си играе и не виждам нищо лошо в това Peace

# 19
  • Мнения: 1 866
Не виждам абсолютно нищо странно децата да играят с играчките, които са им интересни. Аз имам момче и момиче (момичето е по-голямо) с малка разлика и те непрекъснато си разменят играчките. Синът ми редовно играе с бебетата на сестра си, бута количките, кичи се с дранкулките й, "чисти" с прахосмукачката, с детската метла и т.н. Дъщеря ми също проявява интерес към колите на брат си, а и тя има коли специално за куклите. Наскоро нещо взеха да се карат за бебетата и купих едно бебе на малкия. Беше страшно горд, че си има свое бебе и цял ден повтаряше " Мойто бебе". Сега спи с него. Не само, че смятам това за нормално, но и го насърчавам да обгрижва бебетата и да бъде нежен с тях, да ги храни, да ни сервира "супичка" и "кафенце", да чисти. Не смятам, че това са дейности отредени само за жените, а и той вижда баща си да прави всичко това. Дъщеря ми пък от малка си имаше инструменти и непрекъснато "ремонтираше" разни неща, също имитирайки баща си.  

# 20
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Не виждам нищо лошо, че синът ти бута количка.Та нали за това са играчките, децата да се забавляват, щом му е интересно на детето..... много важно хорските коментари.
Дъщеря ми напоследък има интерес само към играчки които се водят "момчешки". Това са пистолети, лъкове, мечове и подобни.
Не ми пука какво ще кажат "съседките" по важното е че на детето му е интересно и си играе чудесно.

# 21
  • sofia
  • Мнения: 8 925
И двамата бутаха количка, но за кратко.
Осега ги уча да си хвърлят дрехите в коша за пране и как се зарежда пералня  Laughing С моп-а също обичат да "чистят". Онзи ден пък големия се беше ентусиазирал чинии да мие.

Племеницата ми пък няма кукли, само плюшковци, но има мечове и не носи поли и рокли...не иска.

# 22
  • Мнения: 147
Преди 5-6 години , когато все още нямах намерение да ставам майка , видях една позната с детето си/момченце/ на разходка и то буташе детска количка .Да си призная , почти се ужасих ....След време , вече съм майка на момче , видях че моят син се заглежда по деца с колички в парка ....Без да съм забравила как съм реагирала преди години , реших че ще му купя количка и го направих , дори му предложих някакво мече да вози . Той си я буташе празна , оказа се че няма нищо притеснително в това....Също така , много обича да готви ....както си бръмчи с количките , изведнъж решава ,че ще готви и се започва ......Наистина го намирам за нормално , децата опознават света , подражават ,  измислят си игри ......

# 23
  • Мнения: 1 181
аз на моя преди време му бях купила розово пони с дълга грива  Laughing ми детето рева за него, гледал го на някакво филмче. За което щях да бъда линчувана от близки и роднини - как може, момиче ли ще го правя... Да не споменавам и коментарите, включващи думата "изпедерасчване". Ама аз като си познавам детето и знам че интересът му е временен, що да не му купя. Пък и знам защо го е поискал - по същата причина, поради която иска и Спайдър мен и Мечо Пух - от филмчетата.

По този повод се сещам за една реклама, не помня на какво беше. Едно момченце си играе с две кукли барби. Бащата всячески се мъчи да го накара да прояви интерес към войници, коли и пр. То обаче хич не ги отчита. После дават след години, момченцето вече мъж с две напудрени каки, тип барби, в леглото, а бащата се гушка с някакви чичковци  Joy Нещо такова беше, ама все я давам за пример на моя мъж като почне да мърмори - "А ти помниш ли онази реклама ...?"

# 24
  • Мнения: 22 343
Децата са си деца според мен, и те не правят разлика това дали е "момичешка" играчка, или "момчешка", особено пък в началото, когато са малки, на по 1-2г.
За тях всичко е интересно, искат да видят, пипнат, да поиграят.
Редовно момченцата в градската градина където ходим, отиват и взимат количките на момиченцата. За тях е играчка, която се бута и те се радват.
Миналата седмица излизаме с наши приятели, имат момче на 3г. Дъщеря ми си носеше една кукла, която остави в един момент.
На момченцето му беше много интересно да я разгледа, в което не виждам нищо лошо.

# 25
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
И аз купих на моя син количка Grinning Когато видеше другите деца с колички, им ги грабеше от ръцете. Когато бях в магазина, жената ми каза, че съм поредната майка коята купува количка за момченцето си.  Синът ми си играе с всичко. Както с коли и конструктори, така и с колички и метли. Всеки ден детето ми измита терасата. JoyНе го спирам, дори му показвам кое за какво е.

# 26
  • Мнения: 417
и моя син имама количка за кукла.Постоянно дърпаше от други деца количките и му купих. В началото в нея возеше плюшени играчки, но следт това започна за я използва, като строителна(въпреки че има и такава), возеше пръчки ,камъни, трева и т.н.
Има кухненски прибори, сервизчета, канички и др. - играе си много с тях и не знам защо всички решават че са момичешки и в магазините са при момичешките играчки....нима мъжете не ги използват??
Има ютия с вода, защото му е приятно да глади,когато яз гладя.
Вече все по рядко играе с тях защото е на тема животни, дракони, динозаври, замъци, коли и т.н.Преди често се ровеше в гримовете ми ,но и това отмина и вече не му е интересно.
Никога не съм се притеснявала, а хорското мнение не ме засяга.
Бих му облякла розова фанелка и не ме притеснява...актуално е - мъжа ми има бледорозава и розова и детето има такава ризка.

Сега се е загледал в 1 пералня с вода и много я иска, но не му я купувам,защото предполагам че ще е чудо за 1 ден.
За мен играчките не трябва да се делят на момчешки и момичешки-те са просто ИГРАЧКИ

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 10:57 от boboblina

# 27
  • Мнения: 171
Не виждам нищо странно...момче да играе с кукли, да бута колички и т.н.
Моят син...най-редовно си играе с количката на едно наше комшийче....а най-големия майтап беше вчера когато накара баба си да го заведе до един магазин...да си купил нещо и познайте с какво се върнаха....с детски сервиз за кафе... hahaha Joy

# 28
  • Мнения: 830
Момичета не ги слушайте изкудкудякалите бабки пред блока, един ден вашите момченца ще бутат бебетата на нашите момиченца. Няма по-сладка гледка от мъж с количка и бебе в нея!    bouquet  

# 29
  • Мнения: 8 999
На моя син не съм купувала, защото наследи от "кака си" достатъчно. Не съм се притеснявала, когато си играеше с тях. Децата, независимо дали са момчета или момичета, много обичат да бутат/возят нещо. И момченцата наистина налитат страшно на кукленски колички. Някои мои приятелки също купиха на синовете си, защото децата ужасно завиждаха на моя син за тази супер интересна играчка. Няма лошо. Виждала съм момчета, снабдени с детски кухни и сервизи за готвене и сервиране, дори един приятел на моя син си поръча русалка от Дядо Коледа, за да може да задоми някакъв любим свой супер герой.
Никога не съм се притеснявала, когато моят син е посягал към играчките на сестра си. Дори герданчета е низал.

# 30
  • София
  • Мнения: 6 999
... Преди 2-3 години на работа дойде една позната с малкият си син и ноктите на ръцете му бяха лакирани в ярко лилаво...

Мои клиент около 2 метра висок и със съответните килограми най-редовно се подвизава с лакирани в розово нокти на ръцете... Има две дъщери и като заспи девойките го 'разкрасяват'  Mr. Green

Аз имам дъщеря, но у дома количката за кукли седи в ъгъла Sad Кукли и бебета изобщо нямаме. Коли, мотори, животни - това са й интересите. От сега се пазари с мен кога ще й купя мотор, за да ходи д него на училище.  ooooh!

# 31
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Да, аз също съм чувала меко казано, странни коментари. Извинете, но само не особено интелигентен човек би коментирал това.  Laughing Защо момченцата да не бутат количка с бебе? Татковците не го ли правят (май някои не).  Laughing
Повечето момченца си умират за всичко, що е на колела. Кой се вози в колата, това вече е от второстепенно значение.  Joy
Ето, големият ми син много-много не се заиграваше с колички и не обръщаше внимание на бебешките колички. Но малкия ми син много харесва всякакви бръмчила и ако поиска да вози бебе, защо да не го прави?
П.П. Аз пък умирах за спортни колички и оръжия на младини. Днес дори книжка за кола нямам, оръжие не притежавам.  Mr. Green И гей не съм.  Laughing

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 058
Големият ми племенник (8г.) като беше на година и малко почти изнесе една количка от магазина та нямаше на къде майка му я купи и след това направо летеше с нея, празна разбира се.После се роди дъщеря ми(5г.) и тя играеше с нея а двамата се возиха един друг.Същото беше и с малкия племенник(4г.), а сега малък бебчо (4мес.) има край себе си повече кукли и колички, отколкото пушки и камиони но какво от това.
Важното е да не обръщаш внимание на разни "баби от блока" за които единствено збавление е коментарите за чуждите деца и как било по тяхно време, а ние младите нищо незнаем #2gunfire

# 33
  • Мнения: 801
Бяха неразделни,
 на тате се е метнал newsm51

# 34
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
И количка за кукли е имал, и готварска печка с тенджери и тигани и зеленчуци за готвене има. Скоро мисля да купя кукленско легло и да слагаме Мечо Пух да спи там, ще му взема и комплект с чунийки и чашки (все си играе с моите  Crossing Arms), тъй като обича да чисти - прахосмукачка и малък моп за чистене, детска пералня...
Това са неща които са необходими... Имаше една тема преди "как да пусна пералнята и да изпера дрехите си" от едно момче. Не искам моят син да е в такова положение.

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ооооооо, това е "моята" тема, как съм я пропуснала?!
Моят син има само момичешки играчки и само с кукли, понита и котлони, перални и т.н щуротии играе.
Че и само с момичета играе.
Може в скоро време и седнал да пишка, а? Вие какво мислите?

# 36
  • Мнения: 8 208
И синът ми си имаше такава количка и повече от година си игра с нея, докато накрая се чупи напълно. Има и детска прахосмукачка и ютия. Също така комплект с тенджери, чаши, лъжици и се прави, че готви. Благодарение на този комплект още на 1г и 2м се научи да се храни сам. Много обича да мие чинии и не мога го отлепя от мивката понякога. Получава 2-3 пластмасови аши и кутии и може с часове да ги мие много старателно с гъба и веро. Разбира се накрая той също е вир вода. Другото, което обича да прави е докопа стирката и да мие пода или прозорците. Заведохме го един ден на село и той най-много се забавляваше да мие на дядо си прозорците. Играта си е игра. Той иска да прави това, което вижда че мама и татко правят. Еднакво му е интересно и да чисти и да ремонтира. Така че няма момчешки и момичешки игри и играчки.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 999
... ще му взема и комплект с чунийки и чашки (все си играе с моите  Crossing Arms)...

Недей - у дома имаме поне 3 комплекта, единия от които дори не е разопакован. Дъщеря ми не играе с такива неща изобщоооо. С радост ще ви го подарим Simple Smile

# 38
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Хич не ми пука.Моя син има голяма кухня с няколко комплекта тенджери и тигани.Няколко сервиза за кафе,на ден изпивам десетина кафета Crazy.Има си кухненски прибори(черпаци,шипки и т.н.).Купила съм му пералня,все още не съм му казала,че може наистина да се пълни с вода,че ще ме побърка.За сега ги върти сухи и после ги простира.
Сега съм си наумила да му взема една прахосмукачка,ама ще се огледам да е действаща,че и аз файда да имам Crossing Arms
А и половината му коли и самолети са розови,залепва на този цвят детето.

# 39
  • Мнения: 1 820
Аз също съм на мнение,че няма женски и мъжки играчки.Дъщеря ми играе с камион чета,коли,кукли,чинии и т.н.Това не я прави нито по малко момиче,нито по глупава.Това и е интересно,това иска.Дори вече пуканките ги купуваме за момче. Laughing
Съвсем друго звучи когато видя някое момче/на 8год/ с лакирани нокти,и окичен с пръстените и палтата на майка си.Съседчето ми е такова.Всичко си е с границите,играта си игра,но в една определена възраст.Та  примера който дадох,би ме притеснил тогава.Но на 1,5- 2 год дете да му се прави забележка,или на майката ми се струва абсурдно.Та то сега изучава света най-малкото  Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 175
И моят син си има кукли и пералня.  Сега като е почти на 4 години започна сам да казва за някои играчки, че са "момичешки" и не иска да играе с тях.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 296
Ако имах момче щях да му купя количка за кукли. Има различни цветове, може за момченце синя да се купи. Simple Smile А дъщеря ми като си играе предимно с коли, камиончета и пистолети какво да направя - да не и позволявам ли?  Rolling Eyes

# 42
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Не деля играчките на момичешки/момчешки,каквото е поискал и съм му го купила.Има си количка,кукла+ваничка за къпане и разни аксесоари за къпането,сервизчета и каничка,чинии,прибори разни.Има си и инструменти,коли,много неща,играе си с всичко.Не виждам защо да му отнемам удоволствието.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 806
И моя син си играе с количката на сестра си, а пък тя си играе с камионите и автобусите Laughing.

# 44
  • Мнения: 4 555
Няма значение дали детето като стане мъж, ще бута в количка бебето си. Децата обичат да имитират дейностите, които възрастните правят покрай тях. Него доскоро са го бутали в количка и той, минавайки на следващия етап от развитието, иска да си покаже, че е голям и сега той може да бута в количката въображаемо бебе, кукла или нещо произволно (моята дъщеря вози листа от дърветата).

# 45
  • Мнения: 147
Бяха неразделни,


Сетих се и аз за една снимка  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 707
Да не ти пука от коментарите! Има много ограничени хора  ooooh!.
Нека детето си играе с каквото му е интересно - няма мъжки и женски играчки.
Моята девойка все с коли и камиони играе  Grinning.

# 47
  • Мнения: 361
мен като малка бабите ме обявяваха за "мъжкарана", само с пистолети, автомати, лъкове и т.н. си играех, при това само с момчетата пред блока- на момичетата им обръщах количките и изхвърлях "бебетата". та майка ми постоянно повтаряше как може да се държа като момче, как се срамувала от това и т.н. е, и до днес не обичам да нося поли и рокли, пречат ми /като малка все гледаха да ме набутат в някоя префърцунена рокличка, която пречеше по време на игра/, имам доста приятели мъже, но и жени, но не съм станала "обратна", както се опасяваха навремето майка ми и бабите- имам смейство, дете и т.н. та затова сега никак не се "впрягам", когато дъщеря ми си играе с коли, мотори, играе футбол и иска момчешки играчки /тя е на моменти- в един момент си играе на принцеси, а в следващия- на футбол/. не мисля, че играчките трябва да се делят на момичешки и момчешки, децата трябва да играят както си искат. моя приятелка има момиче и момче: и двамата си имат бебешки колички и си ги бутат по площадките:-)

# 48
  • Мнения: 2 090
Ето моя отговор Wink,в лицето на сина ми.Намирам го за напълно нормално.
Да не ти пука от подобни коментари  Peace

# 49
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  И на моят син много му харесват количките за кукли.В яслата,често го заварвам да бута такава количка или да готви на детската
 готварска печка.Наскоро бяхме на рожден ден на едно момиченце и той почти през цялото време си игра с количката за кукли.
 Дори се замислям дали да не му купя такава количка.
  Спомням си,че брат ми обожаваше да си играе с кукленските ми сервизи.
  На бабите от блока кажи в какъв грижовен баща ще се превърне синът ти ,щом от тази крехка възраст разхожда бебетата.
 

# 50
  • Мнения: 22 526
Детето ми е играло и играе с играчки,които е поискал и са му интересни: колички,кукли,тенджери,тигани...Никога не ме е притеснявало това,нито пък хорското мнение.

# 51
  • Мнения: 1 437
И моят син си играе с "момичешки" играчки .Въобще не се притеснявам

# 52
  • Мнения: 800
Не съм съгласна въобще да разделям играчките на момичешки и момчешки. Играчките възпитават, учат децата на разни неща, затова и трябва да ги има всичките. Имам и дъщеря и син и знам как съм купувала камионче за каката и сега количка за малчо, защото кака не си я дава ...
По повод лакирането на ноктите - случвало се е да лакирам и ноктите на сина си, просто защото не съм успяла да измисля с какво да заменя всички джувки, шнолки, пръстенчета, герданчета и т.н. които слагаме на кака ... даже писах в една друга тема, че за момченца има сравнително по-малко аксесоари ... Не мисля, че лакирането на едно 2 годишно момченце би определило неговата сексуална принадлеждност в бъдеще .. На децата всичко им е интересно и трябва да го видят, опитат - в кухнята ми помагат и двамата докато готвя, по същия начин и двамата "носят" багаж, "поправят" коли ...

# 53
  • Мнения: 417
И ние сме на тази вълна...Синът ни много обича  да бута на момиченцата количката за кукли а мъжа ми и дума не иска да чува да му купим CloseОбаче аз имам план Mr. Green

# 54
  • София
  • Мнения: 43 903
за мен няма момичешки и момчешки играчки.
сина ми е имал и количка за кукли и печка с тенджерки.....
еее...все пак за момента е завладян от превозните стредства...но в градината си готви и т.н. с другите деца....

В крайна сметка един ден като стане голям мъж и дай боже има семейство, деца...много ще се радвам ако чат-пат отменя жена си, да й сготви, или да разходи бебето им или нещо от сорта.....
та нека си играе...няма лошо.

Виж в никой случай не бих го лакирала и гримирала....но и момиче да имах на 2-3-5 годинки не бих го правила....грозно ми е...съжалявам....като стане тийн да си се мацоти сама....ако има желание.

# 55
  • Разград
  • Мнения: 2 102
За мен няма момчешки и момичешки играчки.  Peace

Нямам против ако сина ми напр. си играе с "момичешка" играчка.

# 56
  • Мнения: 2 005
Всички момченца на възрастта на дъщеря ми имат такива колички за кукли  Laughing
Нищо странно не виждам.Дъщеря ми обича да си играе с коли,е какво сега,да й ги взема ли?Заради предразсъдъците на комшийките.Не обръщай внимание,гледай си детенце и му се радвай.

# 57
  • Мнения: 4 990
То от 2 годишно ако му набиваш  в главата, че момичешките неща не се пипат, как ще помага на жена си после Laughing Купих му и аз миналата година количка за кукли на моя син, за ужас на цялата рода Laughing И без това в парка и кафетата се караха постоянно точно за тези колички, поне да си има негова.

# 58
  • някъде
  • Мнения: 4 955
на много момченца са им интересни Peace..... може ми не правят разлика кое е за момиче и кое за момче, за тях просто е една нова играчка, ставаща за игра. все пак това са деца Peace

# 59
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 954
Аз също миналата година купих на сина ми количка за кукли и като я видя баща му каза,че съм се побъркала.Малкият игра със нея точно 2 дни и я захвърли,сега трябва пак да я извадя,че само взима на децата количките и ги кара като състезателни коли. Laughing
За миналата Коледа му подариха и кукла бебе,защото само за това говореше,но даже не е играл със нея,а взима на момиченцата.
Просто това са деца и няма нищо лошо според мен да играят със различни играчки,за това,че ние сме със изкривено мислене и  не им даваме определени играчки те не са виновни.

# 60
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Моят син също обожава т.нар. момичешки колички. Много обича да бута такива, че и доказа телство имаме  Mr. Green.

# 61
  • Мнения: 3 034
супер ограничено мислене имат някои, дам...  ooooh! естествено, че имаме всякакви играчки. в градината, където има и детски психолози също има всякакви играчки. вярвам, че те са по-добре подготвени професионално от съседките или ССФ. или още по-зле - от нереализиран български псевдо мачо.  Whistling различните играчки развиват различни умения. полова диференциация не се случва на това ниво. нито по този начин.

# 62
  • Мнения: 294
Не знам вашите момчета какви колички бутат,
но малкия ми син- на 4 и половина има криле на Зън-Зън,  чорапи на Уинкс и чантичка, пълна с гримове, корона, принцеси и книжки и пъзели свързани с тях, пръстени от списанието Барби)като се накичи с тях е като мексикански сутеньор) , ДВД-та с принцеси основно!
Искаше и чехли момичешки ...е, това вече не съм му купувала!
Не съм притеснена, оставила съм го да си го изживее!
 Heart Eyes
Изобщо не споменавам за моливи, химикалки, кухни, картички, тефтерчета с Русалките...
Интуитивно съм спокойна! Твърде твърд е, за да стане гей, например! Големият ми син е много по-нежен, чувствителен и раним!А на него му дай Лейзи таун, Рейнджъри и футбол!
А, бе, важното е да са здрави и щастливи!
 Wink

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 10:11 от Илея

# 63
  • Мнения: 222
имахме бебешка количка имахме и бебе в нея.за мен няма значение дали ще бута количка или ще си играе с някоя друга играчка"подходяща"за момче.важното е да се занимава с това ,което му е интересно и което го забавлява.сега съм му купила и пазарска количка и в нея слага бебетата си и ги угрижва,ще стане много добър тати от него.нека още от сега да се учи че хората са равни и че няма мъжки и дамски задължения отдавна не живеем в соц.строй. Grinning

# 64
  • Мнения: 252
Ами айде и аз. И моят син си е играл с количка, даже я използваше за прохождане, беще му много лесно.  И все още тикаме отвреме навреме.
И с кукли играе като ходим на гости и плюшени играчки гушка. Не съм му казвала, че това са момичешки играчки, нито да не играе с такива неща. За него това са си играчки. Не мисля, че на тази възраст мога да му обясня разликата в половете и че не бивало да играе с нещо си.
На него пък с коли не му се играе, дай му топки, лопатки и пясък или да човърка с отвертки.

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 529
Няма нищо страшно , всички момченца си играят с кукли , защото не им кукуваме и им са интересни .

# 66
  • Мнения: 3 929
Синът ми също се беше захласнал по количките за кукли и даже мислех да му купя, за да му мине меракът.
Освен това майка ми му беше подарила ходеща и пееща кукла.
Какво лошо има в това?!
Виж, за момичешките дрешки, обличани на момче, съм на друго мнение, но това вече е и друга тема.

Общи условия

Активация на акаунт