Моля за мнение за д-р Папукчиев от 25 п-ка.

  • 50 400
  • 201
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 344
И аз се следя при него,и съм доволна много,единственото,което не ми хареса,че имам месец и половина пауза от преглед до преглед,отказа ми и болничен,но се оправих някак,за БХС също не ми каза нищо,добре,че аз знам,отгоре на всичко имам пъпна херния от първата бременност,и той,без да ме погледна каза да не се притеснявам излишно...и така,сега като прочетох какво съм написала,май не съм много доволна Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 42
Не мога да повярвам, че ти е отказал болничен. Аз съм болничен от 6-ят месец ,дава ми го без проблем.Много  странно newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 511
И на мен за болничния ми е странно  newsm78 Мен пък всеки път ми предлага, но аз отказвам, защото после сумати време си чакам парите от НОИ  Crazy

# 18
  • Мнения: 258
Много съм доволна от грижите на д-р Папукчиев за моята бременност. Внимателен е, прави необходимите изследвания, отделя време да поговори за всичко.

Мисля, че прегледите на ЖК са 1 път месечно по норматив, така че всички които искат да ходят по-често на прегледи, или имат някаква патология на бременността, могат да я следят и на още едно място. Аз лично ходех на прегледи на всеки 2 седмици.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 381
Да се изкажа и аз.
Д-р Папукчиев ми следи бременността по ЖК.
Доволна съм. Всеки път ме гледаше на ехограф, питаше ме дали имам въпроси, предлагаше ми болничен - ако се чувствам уморена и искам да си почина. Отказах всичките пъти. Усещах тежест в областта на бъбреците и ми каза да пия чая на Ламбрев, боляха ме ребрата - изписа ми едно мехлемче. Нямам оплаквания от д-ра. Преносих 9 дни. 6 пъти ходих на запис на тонове. След раждането имах запушване на млечни канали на дясната гърда. Отидох и казах, че съм за платен преглед. От регистратурата му се обадиха и сестрата му им каза, че съм била на ЖК при него и да вляза без да плащам. Не са ми поискали и стотинка. В края на бременността ми предложи пускане на МБ, но отказах. Пуснах си я при д-ра, при когото раждах.
Относно БХС и ФМ. Нищо не ми е казвал, но не съм го и питала. Направих си БХС в "Шейново" - не ми се ходеше в МД, просто чаках повече време резултатите, защото изпращат кръвта в МД. Отидох на ФМ при д-р Марков - така сама си реших. БХС не му го показах, а ФМ - да. 
Лекарите трябва да ни уведомяват за БХС и ФМ. Така е. Обаче и ние самите трябва да се интересуваме и да изискваме и да не разчитаме само на компетентността и съвестта на лекарите.

# 20
  • Мнения: 342
Еми то за какво са ни тогава лекарите като сами трябва да си четеме и да се оправяме:)То аз не сам лекар и друго работя и яко ме натискат от работата че и всичко лекарско да си следя.БХС-ти го изпуснах защото е 12 седмица и не сам знаела че толова рано се прави някакво изследване, пак и имах доверие на лекаря че ще ми каже, ако ми беше казал щях да го направя, но сега и да съжалявам все тая.Е вече нямам доверие и ще си чета има няма време това е положението. Явно зависи колко си му симпатичен за да ти дава болнични и изследвания. Аз вече не бих се доверила на 100% на никой.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Бела81, БХС не се прави при многоплодна бременност, не знаеше ли?

# 22
  • София
  • Мнения: 2 381
...
Аз вече не бих се доверила на 100% на никой.
Точно затова трябва да четем. Успехът на едно лечение зависи и от пациента, и от лекаря. За съжаление понатрупах опит в гинекологично отношение с лекари, та доста неща попрочетох. 

# 23
  • Мнения: 342
Ха ха еми тогава като дойде някои клиент при мене ще му кажа да ходи да си чете в гоогла и няма да му оправя проблема:)Защо лекарите си го позволяват а хората с други професии не,н е мога да си представя да кажа на някои да си чете в гоогала и да не си свърша работата,при нас е недопустимо пак хем не зависи човешки живот от нас.Не бива се да се примиряваме защото само си мълчим и всеки ни тъпче това се получава.

# 24
  • Мнения: 342
а за БХС-то вярно не се прави точно то при многоплодна но изследването е друго на някакви гънки ,незнам точно щтото не съм лекар,но има изследване и се прави.Иначе в бг не правят бхс-то щото не го могат за многоплодна в чужбина си го правят.Ех зех и аз да се образовам вече:)

# 25
  • Мнения: 342
Брей страно коренно си промени отношението сега измери и двете бебета и ми даде даже болничен Sunglasses.Та сам доста доволна от това посещение:)

# 26
  • Мнения: 2 401
Някой беше споменал нещо по-въпроса, но аз да попитам и за още мнения, спазват ли се часовете при него, че имам лош опит с една негова колежка от същата поликлиника, а пък аз пътувам доста до там, имам малко дете, което някой ще трябва да гледа, затова за мен е важно.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 011
Звездичка, значи при него е добре да си запишеш час предварително на регистратурата. Той по принцип приема и без часове. Така на практика се получават две опашки - тези с часовете им излизат на компютъра в кабинета и ги викат според часа. Другите без часове си чакат реда да бъдат приети в свободното време.
Аз винаги си записвам час и досега най-дългото забавяне е около 20-30 минути и то обикновено ако има много бременни, за които е ясно, че 15-20 минути които се полагат за прегледа - са крайно недостатъчни.

# 28
  • Мнения: 2 401
Ника, благодаря за разяснението!

# 29
  • София
  • Мнения: 1 344
Днес бях при него на консултация и този път ми направи много добро впечатление,гледа ме много обстойно...
Относно това дали се чака,по принцип часовете се спазват при него,но днес разбрах,че др. Чернев е получил инсулт и сега половината му пациентки са при Папукчиев...,така,че може да се наложи да се чака малко повече!

Общи условия

Активация на акаунт