Въпрос за кашите

  • 2 061
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 621
Имам още времето докато предложа каша на малкия, обаче отскоро започнах да разглеждам какви каши се предлагат на пазара. Ясно ми е, че трябва като първа да дам оризова безглутенова каша. Имам обаче няколко въпроса:
1. Млечна или безмлечна и каква е разликата м/у двете
2. Предлагат се и плодови каши, тях откога мога да ги давам и трябва ли примерно ако давам каша банан и ябълка, да съм предложила предварително тези плодове като пюре.
3. Има каши които се дават от 4+ месеца, а в съфържанието им пише че съдържат захар, вие давали ли сте такива
4. С какво количество каша започнахте да давате
Общо взето събирам всякакви съвети по отношение на кашите.

# 1
  • Мнения: 27 524
1. Млечна или безмлечна и каква е разликата м/у двете
2. Предлагат се и плодови каши, тях откога мога да ги давам и трябва ли примерно ако давам каша банан и ябълка, да съм предложила предварително тези плодове като пюре.
3. Има каши които се дават от 4+ месеца, а в съфържанието им пише че съдържат захар, вие давали ли сте такива
4. С какво количество каша започнахте да давате

1. за начало и за захранване - безмлечна. Приготвяш я с млякото, което пие детето ти за момента.

2. Аз не съм спазвала това правило. Пресен плод не е равен на плод в каша  Peace

3. Да, давала съм. Захарта в кашите не ме притеснява изобщо. Не одобрявам захарта във водата например  Naughty

4. Аз лично започнах да му добавям в млякото по една лъжичка ориз, царевица и тапиока на Милупа. По-късно предложих гъста каша с лъжичка  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 473
Аз бих купила безмлечна, без захар и без плодове, като за начало. При приготвянето слагах АМ или само топла вода и количество каша, описано на кутията, според месеците на бебето. Винаги се съобразявам с написаното на кутията.
Кашата трябва да е и без глутен.
Дали ще е  на Несле, на Милупа или Хип или друга фирма, не мисля, че е от значение.

# 3
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Захраних с млечна на Хумана, безмлечната не я ядеше. Кашата я давах с лъжичка, не би ми хрумнало да развалям млякото в шишето. Не съм се притеснявала от факта, че е подсладена-въпросните каши не съдържат кристална захар, а фруктоза. Не мисля, че е нужно да захраниш предварително с въпросния плод. А количеството съм го приготвяла по указанията на кутията. След няколко хранения ще разбереш нужното количество на детето ти.

# 4
  • Мнения: 27 524
не би ми хрумнало да развалям млякото в шишето

Да разваляш? Да не слагаш нещо отровно или вредно?  newsm78

# 5
  • Австрия
  • Мнения: 143
разликата между млеЧна и безмлеЧна е това ,Че млеЧната съдържа сухо мляко ,а безмлеЧната се приготвя с млякото което пие бебето
(кърма или АМ).На всяка каша пише от кой месес е препоръЧително да се дава.Не е проблем да дадеш бананова без да си захранила с банан,но отложи плодовите за по нататък.ЗапоЧни с безмлеЧна  оризова  на която марка си избереш и мое лиЧно мнение  кашата се дава винаги с лъжиЧка.Спазвай указанието на кутията и запоЧни с 1-2л първи ден,увелиЧавай колиЧеството всеки ден ,докато достигнеш сиала порсиа за около 10 дена  и тогава можеш да замениш следобедното мляко с кашата.Не се притеснявай за захарта в кашите ,те са една пълносенна храна  за бебета .Аз захраних с млеЧна оризова  не съм давала много плодови каши ,заштото добавях в кашата пресни плодове.След отваряне кашата да се изразходва  в рамките на 4 седмиси.Аз давах кашата за следобедно хранене с плод,а след годинката ги давах за закуска,за съжаление веЧе не ядем каши Hug

# 6
  • Мнения: 27 524
разликата между млеЧна и безмлеЧна е това ,Че млеЧната съдържа сухо мляко ,а безмлеЧната се приготвя с млякото което пие бебето

АМ също е сухо мляко  Wink Качествените и хубави каши са приготвени с т.нар. по български адаптирано мляко, а не със сухо в смисъла му на обикновено сухо мляко  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 535
1 - започнах с безмлечни, безглутенови - оризова, след това и царевица като добавях АМ
2 - в началото предпочитах да добавям към кашата плодово пюре, сега вече давам всякакви
3 - да, но кашата я въведох някъде към 7-ми месец (започнах със зеленчуково пюре)
4 - като всяка нова храна - в началото 2-3 лъжички и т.н.
Хранила съм само с лъжичка  Peace

# 8
  • Мнения: 753
Аз започнах с безмлечните на Милупа и Нестле, но нещо много им се мръщеше.Минах на Слънчо, като добавях по 1 лъжичка от сухото мляко.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
Купих безмлечна оризова на Милупа. Категорично отказа да я яде. Затова купих безмлечна бананова - безотказно си я яде.
След шестия месец купих глутенова но пак безмлечна. И пак плодова беше някаква. Не ме притесняваше захарта.

# 10
  • Мнения: 283
На мен лекарката ми каза, че няма значение с каква каша ще започна, стига нак утията да пише, че е подходяща за възрастта. От друга страна обаче, от кашите се дебелее, и не се препоръчват на по-пълни бебета, затова аз я давам през ден

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
На мен лекарката ми каза, че няма значение с каква каша ще започна, стига нак утията да пише, че е подходяща за възрастта. От друга страна обаче, от кашите се дебелее, и не се препоръчват на по-пълни бебета, затова аз я давам през ден
(

Пълни глупости.  ooooh! Колкото дебелее моя приятелка, която изяжда по две тави със соленки, ама е 42 килограма.

# 12
  • Мнения: 1 738
- Започнах захранването с безмлечна оризова каша на Хип. Детето ми беше на АМ, така че забърквах кашата с него. Ако кърмиш вариантите са да правиш кашата с кърма или да я правиш с вода и да кърмиш след това.
- Лично аз тези плодовите каши нещо не ги харесвам. Някак си не мога да си представя колко и какъв плод има в едно брашно. Все имах чувството, че слагат само някаква есенция. Аз правех кашата и след това към нея добавях плодово пюре. На по-късен етап и пресен плод. Така по имах чувството, че давам плод.
- Кашите със захар ги избягвах максимално дълго. Давала съм каши предимно на ХИП (ориз, елда, овес, мултизърнеста) и Милупа (ориз и царевица, 8 зърна).
- Започнах с няколко лъжички (3-4). На следващия ден 6-7 и т.н.
Това за кашите и по-пълните деца не смятам, че е вярно. Моето дете в един период ядеше по 2 пъти на ден каша. И въобще не е дебел, движи се малкооооо над долната граница за децата в негова възраст. Тъй че си е до дете, изразходване на енергия, ген и кой знае още какво.

# 13
  • Мнения: X
НЕ се дебелее от кашите, това е остаряло схващане от времето, в което кашите не са били толкова качествени.

Ако вземеш безмлечна каша, трябва да я приготвиш с млякото, което пие детето, защото на тази възраст всички хранения трябва да са млечни. Друг вариант е да вземеш каша на същата фирма, на която е млякото, така няма да има разлика в млякото. Аз лично така правех, след 6м. съм давала и на други фирми, но винаги млечни.
Захарта в кашите често е фруктоза или лактоза, но и захарозата не ме притеснява.
Може каша с плодове, дори без да си захранила със съответните плодове, стига да е подходяща за възрастта. Предлагаш първо по-малко количество винаги.
Аз лично слагах по малко от новата каша във някоя, която вече е яла и ако всичко е ОК следващия път давах цяла порция от новата каша.

# 14
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
не би ми хрумнало да развалям млякото в шишето

Да разваляш? Да не слагаш нещо отровно или вредно?  newsm78
Не, просто дъщеря ми освен мляко, сок и вода от шише не иска да вкуси друго. Каша и пюре - с лъжица.

Общи условия

Активация на акаунт