Обилна менструация

  • 4 411
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
 Здравейте! Майка съм на 2 момиченца и искам да попитам дали някой е бил с моя проблем.Силно е да се каже проблем,но е притеснително.След раждането(секцио) и кърмене 2 месеца ми дойде на 5-ия месец.Оттогава е по часовник- на 25 дни,но все се оттича ,по-обилно кръвотечение.Гинекологът ми каза,че нямам проблем-кисти и т.н.На четвъртия ден от цикъла и все още на моменти има по-обилно кървене.Нормално ли е да се промени цикъла след раждане и то в тази посока .Трябва ли да настоявам за по-обстоен преглед? Благодаря за вниманието! Simple Smile

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ами преди да се нормализира окончателно, ще има такива моменти - кога по-обилен, кога по-незначителен. Понякога е възможно и след раждане да стане по-обилен. Щом нямаш проблеми, не се шашкай. Може да пиеш витамин Ц - намалява количеството на кръвта и цикълът минава по-леко.

# 2
  • Мнения: 57
Мерси за съвета и мнението! Подейства ми успокояващо Grinning Дано не се налага да посещавам кабинета  Praynig и всичко да си се урегулира от само себе си . Simple Smile

# 3
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 057
И при мен беше така - ту силно, ту слабо, но пък по часовник.

# 4
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Първите месеци след раждането бях по същия начин. Регулира се с времето. Дано и при теб да е така.

# 5
  • Мнения: 57
Дано !  Simple Smile След секциото ми вървя почти 40 дни!  Rolling Eyes Но ми казаха ,че като са били 2 бебета и матката е по- разширена ....Та дано си влезе всичко в нормалните граници  Simple Smile,все пак мина година ...

# 6
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Здравей,

След първото раждане (секцио) и моят цикъл стана по-обилен, дълъг и на всичкото отгоре и по-чест. Преди да родя беше не по-малко от 31 дни, често над 33, а като родих - понякога под 29 дни. Мисля си, че е от секциото. Сега след второто раждане нещата се пооправиха, но не съвсем. Нормализира се като количество, продължителността значително намаля и дори е по-къс от преди да родя, но за съжаление цикълът още повече се скъси и вече е 27-29 дена. Аз мислех, че не е нарад, защото преди си изкарвах месец без да съм в месечно течение, но ми обясниха, че е нормално с възраста да се скъси. Витамин Ц при мене няма ефект. Май не помогнах.

# 7
  • Мнения: 118
И моят цикъл е много обилен и болезнен, с тази разлика, че и преди да забременея беше такъв. Родих нормално преди 2 години, но и до момента менструацията ми е много обилна, понякога ми прилошава именно от по-голямата кръвозагуба, добре че приключва за 3-4 дена. Пия витамин C, но не намирам ефект, но пък лекарят ме предупреди задължително да го взимам по време на цикъл. А към аулина /заради болката/ съм направо пристрастена Sad
От известно време все се каня да пия чай от бял равнец, преди години ми помагаше, като дори благодарение на него изчистих яйчниците си от няколко кисти, но все пропускам, сега мисля да пробвам, ако искаш опитай и ти Peace

# 8
  • Мнения: 372
Аз съм с такъв проблем, а вече минаха години. Много обилен цикъл, след секциото, няма излизане от нас. Консултирала съм се с доста доктори, причина няма според тях. Направих анемия и затова ми предписаха противозачатъчни, но с тях други проблеми...Та, не искам да те плаша, но аз още не съм си решила този проблем.
Дано при теб не е така и се регулира с времето. Не пречи и да се консултираш с още лекари, разбира се.

# 9
  • Мнения: 57
 Наистина всичко ,което ми пишете ме кара да се обнадеждавам ,че ще ме застигнат и по-` сухи` дни .За белия равнец -Да - каня се да попия известно време ,ако не помогне няма да навреди  Laughing Ще се пробва всичко до успех!  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 5 228
И аз имам подобен проблем, вече повече от 4 години. Ходих на лекар, предписаха ми хормони, но не ми повлияха добре, имаше Консултирай се и с друг лекар.

# 11
  • Мнения: 743
И аз съм с много обилен цикъл,вече 5-6 месеца,пада ми хемоглобина даже.Наканих се и ходих на лекар.При прегледа нищо обезпокоително нямаше,прати ме на ендокринолог,така че и на мен най-вероятно хормони ще ми изпишат.

И аз искам да споделя за белия равнец.Не зная дали точно в този случай помага,но аз намерих огромна полза от него при възпалени яйчници.След многогодишно ходене по лекари,през месец пиене на антибиотици,защото яйчниците ме заболяваха от нищо.Многократно ми казваха,че вече имам хронично възпаление,бях се отчаяля.Пих 3 месеца бял равнец,3 пъти на ден по 150 мл между храненията,и повече никога не ми се възпалиха яйчниците,вече 7 години от тогава Grinning.

# 12
  • Мнения: 57
Супер,Rozi, радвам се за теб,че си се справила с възпалението Peace! И аз знам за добрите му свойства и дори започнах да пия вече бял равнец. Ами аз имах проблем с хормоните преди да забременея, т.е. намалена функция на яйчниците,поради завишен пролактин. И това повлия и на забременяването ми  Sad,малко се позабави появата на дечицата ,но да не навлизам в подробности Wink Ами значи обилния ми мензис може да има нещо общо и с разбутани хормони....

Общи условия

Активация на акаунт