НОРВЕГИЯ - нека да е лято, тема №36

  • 20 382
  • 292
  •   1
Отговори
  • Норвегия
  • Мнения: 115
NORGE



КОИ И ОТ КЪДЕ СМЕ:

OSLO:  rkb       deata       Linda       mishelle        nikoletka

TRONDHEIM:  ЧервеноВинце       norah     

STAVANGER:  bob4enka       kvinne       МоLinKa

Tønsberg: Milva2003   

TROMSØ:  momo          slivka

BERGEN:   Майчица, elli_17

HAUGESUND:     palachinka

Florø:                     Бебинщайн

Gjøvik:      Smile... /ex p327/

SANDEFJØRD:         sandefjord

FLØYA:  sssvetla

PORSGRUNN:          Yuli83

BALLANGEN:    Bittersweet

 Извън Норвегия:           Marjo    бебчо        galuni       sem22



ПРЕДИШНИТЕ ТЕМИ:


ПРЕДИ ДА ПИТАТЕ ВИЖТЕ ПРЕДЛОЖЕНИТЕ ПО-ДОЛУ
ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ:

ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ


Тук можете да намерите почти всичко - жилище под наем, работа, д …  билети, книги...
Както и тук...
Интернет продажби



ИНФОРМАЦИЯ ЗА ОСЛО:

Сайта на общината в Осло - Информация за идващите в Осло  - за всеки квартал, към кого да се обърнете при различни ситуации и т.п.
Информация за живота в Осло
Информация за Осло


НОРВЕЖКИ ЕЗИК:

Информация за езикови курсове за хора, притежаващи разрешение за пребиваване
Norskklassen с аудио
Норвежка граматика
Норвежките глаголи
Интерактивен речник /Spanish, English and Norwegian/
English to Norwegian to English Dictionary
Lexin
 
Norwegian in 5 Minutes a Month
Превод на текстове и web страници
Уроци по норвежки
Уроци по норвежки
Уроци по норвежки
http://pavei.cappelen.no/Интерактивни уроци по норвежки
Folkeuniversitetet

ИНСТАНЦИИ И ПОЛЕЗНА БИЗНЕС ИНФОРМАЦИЯ
Lovdata – Норвежкото законодателство
UDI - Информация за емиграция, разрешителни за работа, необходими молби/. Има и на български език, но не е пълна.
Skatteetaten
Likningskontoret
UDI - Work and residence in Norway

Норвежка митница /англ./
Norwegian Public Roads Administration
Информация за новодошли в Норвегия
Fylkesmannen
Пътно управление
NAV - Бюро по труда   - Информация за работа и обучени …  система на англ.
Hudson - Информация за работа
Tax Return from NorwayTax Return from Norway

ОБРАЗОВАНИЕ:

UDI - Work and residence in Norway – Информация на български /*.pdf/
Информация къде и какво може да се учи в Норвегия
NOKUT - Инстанция, за признаване на чуждестранното образование
Информация за приравняване на дипломите за медицински персонал /англ./
Информация, кои училища за масажисти са признати от профсъюза /в …  да се кара курс/

ТРАНСПОРТ, БИЛЕТИ:

Norwegian Air Shuttle – Норвежки авиолинии
VING – Шведски авиолинии
LOT - Полски авиолинии
AUA - Австрийски авиолинии
Lufthansa – Германски авиолинии
Hemus Air– Български авиолинии
Ryanair  – Ирландски авиолинии
Wideroe Airline 
Kelkoo Norge
Информация за всички транспортни линии в Норвегия

# 1
  • Мнения: 200
Пу за мен  Mr. Green.Да се намърдам в новата тема! Laughing

# 2
  • Мнения: 200
А сега обещаната Бухтина рецепта:
2-3 яйца,брашно,
мляко или вода,ванилия за миризма.Трябва да се получи гъста каша затова се слагат на око всички продукти.В загрята мазнина се слага с черпака от сместа и се пържат ,те сами си придибиват формата .
Ами това като че ли беше . newsm78 Wink

# 3
  • България
  • Мнения: 1 090
 вторааа Grinning

Битър4ето тамън да по4на да я издирвам , къде се загуби, да не те отвлякоха с караваната?Laughing

# 4
  • Мнения: 3 674
Дзак...ей мъ на и мен


Винце,те бухтите са виртуални, но маман ги прави същите .На мен ми е рано ,още като ми е тя под ръка  Mr. Green.Ще я питам и ще ти метна рецептата, пък може и на живо . GrinningНаумила съм си да ви идвам на гости .Норче,и ти да не се услушваш  Mr. Green!Канена ,неканена ако не ми мине котка пътя съм се зарекла ,че е време за реално запознанство ,стига с таз виртуална лЮбоф! Heart Eyes

Сливке, задължително ще се видим... Hug Ама нека го съгласувем, че аз много пътувам... Mr. Green нъл знайш и да не  стане така, че като дойдеш ,аз да съм някъде другаде... Rolling Eyes  И си канена, от Утдавна...само ела Heart Eyes Hug

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 02:13 от ЧервеноВинце

# 5
  • България
  • Мнения: 1 090
Сливке, то при Винцето е с 4ас и ден , като при доктора Laughing, аз последно едва я хванах, само аз успях , де Mr. Green, другите я 4акаха напразно на Сулсиден кафенето . Ама колко я дебнах да я засека, сама си знам. Crossing Arms

Като емотиконата "дзак" е , днес е тук , утре я няма. Crossing Arms

Оба4е аз съм сериозна. Hug


Аз се засилвам към сенга. Лека от мен  sleepuu

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 00:52 от norah

# 6
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
 Crazy

# 7
  • Мнения: 3 674
Ох, Норче..ми така е, аз понякога самата не знам утре  къде ще съм.  Rolling Eyes Звънка агента и казва, тръгвай за  еди къде си... Rolling Eyes  Така че за записване за час при мен, си е риск... Crazy та  при доФтора си е къде къде  е по-сигурно...  hahaha

Бобче, как мина рождения ден! Hug Как е Йованка... Heart Eyes

Молинке... Hug  ееех, мечтая си и аз  за къща с   такъв изглед...с моренце...е  айде и на езерце ще се навия.. Joy само водичка да има  наоколо...   grinning039 А иначе, тя барманка хубаво те гледала в...  bombs   Joy ама  ми е интересно, как Великанче те е гледал  Flutter Heart Eyes  И аз мисля, като другите, че той крои планове за вас,  Heart Eyes ...дано не греша ...pletka  

Айде лека и от мен... 55 С тиха стъпка  отивам да си лягам ...     tiptoe

# 8
  • Мнения: 3 674
Малеее, Битърче...стархотен норск пайзаж си сложила в началната тема!  Heart Eyes Добре ,че си ни ти мила...  Hug  та такава хубава ни е темичаката   bouquet

И верно,ти къде се изгуби....  newsm78  да не те отвлякоха с караванета,  Laughing дето вика Норка...  Whistling

А пък  аз  например чистосърдечно си признавам,.... че  с удовлоствие , без  ама никакво съпротивление....  бих съ  дала, да мъ отвлекът... ей с таква каравана Crazy


 #Crazy #Crazy #Crazy



...............
.......



Лека  от мен...и познайте какво ще сънуваааааааааам!!!!! ... smile3544



Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 03:16 от ЧервеноВинце

# 9
  • Мнения: 977
Хайде и аз да се разпиша в красивата ни нова темичка.
Битърче,  Hug

Както знаете, днес имам среща с доктора в болницата и ми е по-спокойно.
Сега си подготвям въпросите, с които ще го спамя. Wink

Радвам се, че вас ви държи такова ведро настроение. Давайте все в същия дух!  Hug

Молинке, той Великанчо се е погрижил да изпълни мечтите ти за къща с изглед на море и страхотна спалня.
От теб зависи кой ще спи в тази спалня.  Twisted Evil

Винска, тая каравана да я скриваш, че как имам мерак да обикалям неуморно с подобно нещо...
Само точа лиги по снимките ти /За бати Бончо дори и не смея да се обаждам, че там цял фен клуб има и трудно бих се вредила/.  Laughing

Сливке, ако пък решиш да се запътиш към Осло грабвай бухтичките, че размъти с тях бременните ни стомаси на мен и Смайли.
Имай милост. Толкова вкусни изглеждат...  Mr. Green

Битърче, какво става с верандата? Хайде, бързо да я правят, че докато има още слънчице да му се порадвате от там.  Hug

Роси нещо не се отчита напоследък, но е извинена, че откакто се върнаха от почивката и тримата бяха болни.
Освен това и с работа са я луднали...
Дано намери сили скоро да се отчете при нас.
Роска, оздравявайте бързо!  Heart Eyes

Смайл, късмет ако днес обикаляш магазините. Да си намериш най-после "твоята" количка.
Хехе, аз нямам търпение вече да разбутам моята.
Не ви се похвалих, но си купихме страхотна количка. Едвам удържам мераците на Вики да се вбебени покрай нея. Wink

Хайде, хубав, свеж и слънчев ден на всички от мен!

# 10
  • Мнения: 3 674
Слънчев привет на всички!  Flowers Bouquet

Мишелка, честита ти нова количка и дай Боже много скоро да влезе в действие Hug Вики викаш ,пак  иска да става бебе... Joy

А за караваната,оооо, и на мен ми е мечта да пътувам с такова нещо по света... newsm01 ама направо даже бих си живяла  в нея Heart Eyes Между другото с мъжо  сме обсъждали този вариант.Като одъртеем съвсем,  Mr. Green ...децата пораснат, да продадем всичко и да си купим една такава къщичка на колела и да спим  и се се събуждаме всеки месец в различни градове... Whistling

А за бати Бончо, аз не се редя на дългата опашка, фен клуба може да са спокойни,  hahaha аз си вземам китариста му...Ричи-то Самбора Sunglasses  Той винаги си ми е бил голямата  слабост, още от тинейджърски години   Crazy Heart Eyes

Норче...не падай от стола, ще ти кажа нещо.. newsm43 Персонала вчера вечерта  ми каза, че гостите на хотела казали, че чуват странни шумове в стаите си... Rolling Eyes
Помниш ли , преди два дена, както си говорихме с теб по телефона, и аз изведнъж се шашардисах , че чинията ми се движеше на масата... Shocked и ти казах , че си се движи сама...  #Crazy та ето каква била работата ... newsm78 Аз разследвах случая smile3530 и се оказа, че този хотел е бил много стара ферма, която е горяла... Rolling Eyes  и е имало жертви,  така че и  тук има духче  Misc Ghost ... Shocked

Тя Норчето ми беше зимата  на гости в другия хотел с духчето...и сама го усети... Rolling Eyes И асансьора, който не искаше да тръгва... колкото и да натискахме копчетата.... Crazy  #Crazy

Това е втория хотел с духче, в който работя.... Rolling Eyes По-добре да не ми бяха казали...Crazy

Сливке... Hug Ивонка, расте с дни... Heart Eyes

Смайлче...успешни пазарувки  на теб! Hug

А на Роскатаи пожелаваме да оздравява тя...и цялото фемъли... Hug Чакаме я!  Hug





Айде до после...литвам по задачки afwitch

# 11
  • Мнения: 977
Давам бърз отчет - бебето се е обърналоLaughing
Няма да има планово секцио. Оставиха ме на изчакване. Дано не пренося!  Praynig

Сега не мога много да пиша, но се поуспокоих.
Остава всичко да мине нормално с раждането!  Wink

# 12
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Мише, много хубава новина!  Hug Стискам всички палци раждането ти да бъде леко Peace и при Вики оперативната намеса да бъде успешна.

Винце, в таквъз каравана и аз искам да поживуркам.
Когато прочетох за духчетата ми се изправи косинката - направо се чудя как още си там - аз на твое място на секундата щях да избягам с крясъци  smile3519 Много ме е страх от такива паранормални истории. Смела жена си ти.   bouquet

Норка, ей ме на  Hug Аз се покрих за известно време, щото се борех с досадно главоболие последните дни, днес вече съм Ок. Ще живея!  Laughing А "съквартирантити" от караваната в двора си тръгнаха още в събота вечерта. Когато излязох да видя какво са направили за 2 дни къмпингуване с верандата се хванах за главата - забили бяха няколко дъски като за основа и това беше. Идеше ми да ги  bite Но какво мога да им кажа - те са собственици, не са майстори да им държа сметка. Може би някъде около Коледа ще бъде готова.  Confused

Сливке, тез бухти ще ги сънувам. Ама ще потрая още малко и мама наготово ще ме нагости с тях (уж отслабвам, ама по-скоро умствено).

Молинке, така като те чета май скоро ще се радваш на тази къщичка.  Peace

Смайл, вие преместихте ли се вече в Осло? Пожелавам ти спокойно и безпроблемно очакване на рожбата.   bouquet

Днес най-после се показа слънчице и ще използвам прилива на енергия за да поизчистя къщата и градината.

# 13
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен на вси4ки мам4ета!
 Позволете да се присаединя кам тази дружинка wavey Живея в Рандаберг и си 4акам беб4е скоро,много скоро  pregnantтермина ми е на 29 още 12 дена.
Все се надявам 4овека да се ре6и да излезе по-рани4ко,4е ве4е не ходя по улиците ами се  таркалиам.
Това е от мен за сега,най-сетне се престра6их и аз да се вкл4а sohappy  
Не бе6е 4ак пак толкова стра6но newsm08
Хубав ден ви желаиа на вси4ки!!!

# 14
  • Мнения: 977
malica, добре дошла!
Че какво страшно има да се престрашиш да се присъединиш към нас!  Hug
Още повече, че има страхотна Ставангерска компания при теб!

Пожелавам ти леко бременеене и леко раждане.
На мен термина ми е точно след седмица.
Да видим коя ще се представи първа.  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт