Софияленд?

  • 2 521
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 190
Хм, по действащата графична част на Общия Устройствен План на София, зоната е с предназначение за атракции и спорт с минимални опции за застрояване.
Вероятно някои от вас знаят, че от сума ти време се подготвя изменение на графичната част на ОУП-а.
По пресни данни от колега това вече се е случило тихомълком (вчера или днес), така че очаквам да видя терена на СофияЛенд с предназначение за бизнес сгради. Crazy
Предполагам си представяте на каква база се сменя графичната част на ОУП-а...

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Знаем, обаче ме е яд че децата всеки път като минем от там, гледат и искат да се повозят, а то не работи...завзеха земята, сега да ги преместят и да поработи малко на друго място, че децата ми порастнаха докато се наканят...

Ааа, не се притеснявай.. бързичко ще ги преместят. Аз дори казах къде - Западен парк. Голям им се види, та да го намалят и него малко  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 7 190
Аз дори казах къде - Западен парк. Голям им се види, та да го намалят и него малко  Wink
Мда, това са амбициите на главния архитект Петър Диков.
Който е твърде вероятно да се преквалифицира в новия шеф на МРРБ.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз дори казах къде - Западен парк. Голям им се види, та да го намалят и него малко  Wink
Мда, това са амбициите на главния архитект Петър Диков.
Който е твърде вероятно да се преквалифицира в новия шеф на МРРБ.


Ооо, да... не ми говори за Петър Диков, чееее  #Cussing out

# 19
  • София
  • Мнения: 7 190
Уви, май не ни е писано да видим нито читав главен архитект, нито министър на МРРБ-то.

# 20
  • Мнения: 4 371
Преди няколко вечери минахме от там, доста лампи светят вътре, кой им плаща тока?

Много искам да отвори, защото зимата нямаме много избор за развлечения.

# 21
  • Мнения: 943
Не знам ,но е срамота в  Laughingевропейска столица Laughing ,да няма едно увеселително място за деца.
Такива като "патиланци"-"матиланци" ,някакви пародии за малки деца стават,но...
Да вземе някой да ги купи тия въртележки(ако стават още за нещо) и вместо 100-ен безмислен мол,да направят едно хубаво местенце  

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206
Не знам ,но е срамота в  Laughingевропейска столица Laughing ,да няма едно увеселително място за деца.
Такива като "патиланци"-"матиланци" ,някакви пародии за малки деца стават,но...
Да вземе някой да ги купи тия въртележки(ако стават още за нещо) и вместо 100-ен безмислен мол,да направят едно хубаво местенце  

Че Софияленд по мое скромно мнение изобщо не беше хубаво местенце.. по нищо не се различаваше от който и да е МОЛ  Wink

# 23
  • Мнения: 943
Че Софияленд по мое скромно мнение изобщо не беше хубаво местенце.. по нищо не се различаваше от който и да е МОЛ  Wink

Eeee,в мола така ли ти се преобръщат червата. А и аз все още спадам към детската група,та някак по-забавно ми се струваше.ПОне гледаш детски лица, не напудрени клонинги

# 24
  • Мнения: 3 634
по нищо не се различаваше от който и да е МОЛ  Wink

нЕма покрив и ескалатори!  Laughing

# 25
  • Мнения: 335
Развлекателен и увеселителен център оформят в Западния парк


Върху същото място преди години е съществувал атракционен комплекс, от който все още има останки от виенско колело

Естествено трябва да е нещо, което е съществувало преди, но с достатъчно усилия е за..но (занемарено), за да се види как в "ужасна нужда" и "безизходица" ще дойде "спасител", който "ще се нагърби" да "зарадва децата".

А всъщност, ако държавата просто поддържаше и използваше по предназначение това, което е притежавала, само щеше да печели. Както тя, така и тези, заради които уж съществува.

Да не говорим за детски център в София от рода на "София ленд", дет се вика на български. Там и да иска, трудно би могла да губи. Да си припомним как във въпросния ленд отиваше четвърт пенсия на коя да е баба за един следобед на внуче, а си беше все пълно.

Но сега ще го дадат на някого, който си е харесал земята или друга врътка, че иначе за какво да се размотава напред-назад  съответният честен частник със "собствените си съоръжения".

"Виенско колело, монорелсов влак, писта за скутери, звезден огън, музикален експрес, минивлак, въртележка, гъсеница, къща на изненадите и други развлекателни съоръжения ще оформят атракционен и увеселителен парк. Той ще бъде разположен в Западен парк в близост до жилищните комплекси "Люлин" и "Захарна фабрика" в София.
Предстои Столичната община да обяви процедура за провеждане на публично оповестен конкурс за отдаване под наем на площадката, която е част от Западния парк. Решение за това взе Столичният общински съвет на 12 март по докладна записка на главния архитект на София арх. Петър Диков и председателя на постоянната комисия по стопанска политика и общинска собственост Данаил Кирилов. Площта на имота, предвиден за отдаване под наем за организиране и експлоатиране на атракционния парк, е 22 хил. кв.м и е публична общинска собственост. Изготвен е генплан на обекта, който е дело на проектантски колектив в състав арх. Силвия Сокерова, арх. Димитър Младенов, инж. Гергана Йорданова.
Съветниците одобриха също състезателната процедура да се проведе при минимална наемна цена на месец 17 хил. лева, без ДДС, а срокът на отдаване под наем да е 5 години..."


http://sg.stroitelstvo.info/show.php?storyid=689475


Кой ли си има съоръжения, пък си няма 22 хил. кв.м срещу 17 000 лв. (мин.) наемна цена на месец, при предварително извършени  ремонтни работи
(Предвижда се да бъде извършена подмяна на настилката и изготвяне на вертикална планировка за монтиране на съоръженията, както и реконструкция на сградата (зад намиращата се бензиностанция) и превръщането й в павилион за безалкохолни напитки и кафе. Кръглият павилион ще може да функционира също като кафе след извършване на ремонт.)

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 19:35 от Холограма

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
А, Холограма ми взе думичките и картинките от клавиатурата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Е за това говорех аз... Wink

А за Софияленд и моловете. Няма сега да търсим десетте разлики, при условие, че има една прилика. И двете са ми еднакво напудрени и противни  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 4 244
Я кажи (може и на лични) кой трябва да спечели изборите, та да отвори Софияленд  Wink

Които са били когато са получили възможността да го направят. Някакъв от НДСВ беше май, губят ми се детайли.
Обаче аз така си мисля, не ангажирам никого с мнението си, въпреки че за ПИБ познах...  Whistling
Съдружник беше Неински, сегашния на Надка, но май го изгониха или сам напусна newsm78
А съоръженията може да са заложени скъпо, но са втора употреба, така че на собствениците не им пука за тях- банката да му мисли...

# 28
  • Мнения: 330
Благодаря за информацията!

"Виенско колело, монорелсов влак, писта за скутери, звезден огън, музикален експрес, минивлак, въртележка, гъсеница, къща на изненадите и други развлекателни съоръжения ще оформят атракционен и увеселителен парк. "

Ама не са го написали съоръженията от Софияленд, а досущ същите атракциони. Живея на 10 минути от Западния парк, дано не се случи същата история и този път, пък и кризата да им попречи на тъпото строителство. А се чудя, кой ще им ги купува тия безкрайни офиси в тая криза. #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт