Зависимост между ИЯР , АМХ и Инхибин Б ?

  • 13 639
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте момичета, преди малко се прибирам от преглед доста съм изморена, но след неприятните новини ми се въртят хиляди въпросителни в главата и поради факта ,че доста се стъписах не можах да попитам лекуващия ме лекар, забравих да му спомена някой факти и сега това мира не ми дава!
Та историята ми е следната, миналият месец щяхме да започваме инвитро процедура, но се отказахме в последния момент и сменихме лекаря, месеца преди процедурата пиех Марвелон по две таблетки дневно двадесет и един дни, дойде ми цикъла , сменихме лекаря и при първият преглед не се видя нищо обезспокойтелно , но днес на 25 ден от цикъла лекаря ме прегледа и ми каза ,че яйчниците ми са много зле , нямат малки фоликулчета по тях, което показва за силно занижен яйчников резерв, имам само по един фоликул на двата яйчника,  единият май е киста , а  другият е овулирал! Стъписах се не всеки ден ми се случва да чувам такива неприятни новини и слава богу де, та разбрахме се с доктора от следващия месец да почнем приема на хапчета , които ще стимулират яичниците да работят! Излизайки от кабинета обаче, вече започна да тече някаква мисловна дейност у мен , та се сетих ,че забравих да му  кажа ,че предният месец съм консумирала солидна доза противозачатъчни все пак са два пъти дневно и не са от най-леките, пък и имам правени преди месец изслевания на Инхибин Б, Антимюлеров хормон и ФСХ, и трите са си в нормата!
Инхибин Б- 76.71 pg/ml
Антимюлеров хормон-9.80 ng/ml

 Та във връзка с това искам да ви попитам, възможно ли е да са си ок тези хормони, а да съм с изчерпан яйчников резерв, тъй като съм и с ендометриоза, ама това е отделен въпрос?
Ох, сигурно пиша доста объркано , ама вече много блокирах, иде ми да си удрям главата в стената, нямат край тези мъки, всичко продължава и сега явно с нова сила! Благодаря ви за отговорите предварително. Успех на всички     Hug

Следващият път ще говоря с лекаря, ама ще е след не по - малко от 20 дни, а до тогава  може и да се побъркам  ooooh!

# 1
  • Мнения: 2 343
Според мен няма вариант изслезванията да са в норма и да си с ИЯР  Thinking Някой греши, дано да е док. Той видя ли ти изследванията? Според мен е най-добре да му се обадиш и да му кажеш за противозачатъчните.

# 2
  • Мнения: 7 190
Аз си мисля, че прегледа за антрални фоликули /тези малки фоликулчета, за които те е преглеждал док/ се прави първите дни от цикъла, 2-3-4 ден, а не втората половина от цикъла. Защото винаги в началото на цикъла излизат няколко фоликула, от които после остават 1, мах 2 доминантни, които съответно овулират. Нормално е на 25 ден да не се вижда фоликул - или е овулирал или е станал на киста /като при теб/. Нещо този док греши, поне аз така си мисля.

# 3
  • Мнения: 112
Благодаря ви за отговирите момичета! Сега си ровя из прегледите и се опитвам да открия нещо, значи при преглед при предния лекар миналия месец , на втори ден от цикъла  пише Лигавица 4 нещо си, десен яйчник AFC 7, ляв яйчник AFC 8 ова ендометриоза подчертано, С.Douglasi липсва течност 6 CD, каквото и да значи това, на 14 ден от цикла , лигавица 10 нещо си просто не мога да го разчета, десен яйчник фоликул доминантен, ляв яйчник Ова cl.., с douglasi липсва течност 6 CD.Така това е цикъла преди да започна противозачатъчните, по време на противозачатъчните нямам данни от ултразвуков преглед, и сега месеца след противозачатъчните явно нещата никак не са добре, дали е възможно  за такова време нещата така да се променят! Доктора при който бях преди това също е специалист по изчерпан яйчников резерв и ми каза ,че не се съмнява за проблеми с резервите на яйчниците, ама знам ли. Исках да се обадя на лекуващия ме в момента лекар, но някак си ми е неудобно човекът може да не ме помни, пък и не е длъжен, все още не ми е изписал хапчета за стимулиране на яйчниците, мислеше от идния месец! За изследванията на Инхибин Б и Антимюлеровия , съм му ги показала в началото на първия преглед още , но те си останаха при мен, тъй като са правени в друга клиника и може да  е забравил, а за противозачатъчните така и не съм му казала, ама си мислех ,че като си мине цикъла всичко ще се нормализира, вчера се шашнах и пак никаква не я свърших, голяма съм заплес........
Незнам какво да правя , много ме е страх, въпреки че знам , че така или иначе ще става каквото ще!

# 4
  • Мнения: 1 146
Успокой се, Jenka. На мен ми звучи крайно несериозно да ти "поставя" такава диагноза на базата на един преглед, особено след прием на медикамент. В случая много по-показателни са изследванията, щом те са наред, няма от какво да се притесняваш. Аз ни си спомням референтните стойности, но ако ти ги имаш и твоите са в тях, значи всичко е наред. Консултирай се с друг лекар и ако се съмняваш в този, няма лошо да го смениш. Крайно неприятно ми става, когато се поставят бързи диагнози, особено такива. Не се притеснявай, ще видиш че на следващия преглед вече ще ти кажат друго. Имам чувството, че лекарите малко са се изкривили от трудни диагнози и с лека ръка ги поставят.

# 5
  • Мнения: 112
ох, Алекс и аз незнам вече! Не се съмнявам в лекаря ами в случая човека май аз го обърках, тъй като в паниката забравих да му кажа за противозачатъчните и да му напомня за изследванията, ако има грешка то сигурно аз съм я предизвикала, ама от толкова много диагнози и ходене по мъките вече незнам.........

# 6
  • Мнения: 1 146
Само спокойно! Simple Smile Пак ще отидеш, пак ще говорите, няма страшно.

# 7
  • Мнения: 1 146
Jenka, хайде и аз да те помолия нещо, ако влизаш още - дай стойности на Инхибин Б и антимюлеров хормон, защото аз съм ги правила, но нямам референтни?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 014
JENKA със сигурност е от противозачатъчните. Не се притеснявай, направи си между 3-5 -ти ден от МЦ  изследване на ЛХ,ФСХ и Естрадиол и ще видиш че организма се е изчистил от противозачатъчните. Ако не са добри резултатите ги повтори след още един месец, там вече със сигурност ще са добре нещата. А също така е добре лекарят да те прегледа още на 4-5-ти ден от МЦ за да види как тръгват фоликулите.

# 9
  • Мнения: 112
Здрасти, Алекс! Ами моите резултати също нямаха референтни стойности, но съм ги правила при д-р Владимиров, след като видя изследванията ми каза ,че са си наред, после обаче като се притесних , тъй като сегашния ми лекар каза тези неща от по горе, започнах да чета усилено за това и от момичета които са си правили изследванията там и са говорили за референтните граници с доктора - Референтни граници Инхибин Б- над 45, Антимюлеров хормон - от 1 до 10! Ти къде си ги правила твоите ?

# 10
  • Мнения: 1 146
Здрасти, тук стана тема между нас двете Simple Smile И аз при него, назначи ми ги още след първи преглед.. Моите стойности са 101 за Инхибин Б - рових се, това е добре, за антимюлеров - пише над 11,03, което е малко озадачаващо. Сега ходя при друга лекарка, но забравих да й ги занеса, ще я питам по-нататък.

# 11
  • Мнения: 112
Благодаря за подкрепата Кеne, ще си ги пусна наистина тези изследвания , но понеже съм от Бургас , аз на бургаските лаборатории хич не вярвам, тъй като заради един добър резултат в тукашна лаборатория на нормално ТСХ около 2, в София в две лаборатории ми излезе около 4 което си беше доста и сега съм на хапчета! Иначе цикала преди противозачатъчните съм си правила изследване на полови хормони и ТСХ и си бяха нормални , в началото на цикъла беше мисля трети ден или края на втори началото на трети нещо такова , Владимиров тогава ми каза ,че половите ми хормони са в нормално стойности. Нека все пак ги напиша -  Е2 -33,8 pg/ml (24.00-534.0),hLH - 8.8 mlu-ml (1.2-103.0), FSH ми беше също в нормите мисля ,че резултата беше около 7 при референтни до 12, но тъй като документа ми е във фонда не мога да напиша точно резултати!
Месеца след противозачатъчните не съм си правила тези изследвания, но ми беше интересно, пък и притеснено, възможно ли е така да се разхлопат нещата  от тези противозачатъчни, вярно че бяха по две на ден Марвелон и вярно , че го правихме поради това , че щяхме да почваме инвитро, но месеца след противозачатъчните не трябва ли яйчниците да работят по - добре, тъй като са били подтискани предния месец или може би още не съм се изчистила от хормоните, този месец също ми се случи нещо друго необичайно, дойде си ми цикъла и ми прокърви четири дни , а по принцип цикъла ми е поне шест дни, спря ми за два дни и после ми процапа към шестия ден до осмия, много странно до сега никога не ми е било така, та си мислих да не  би и това да се дължи на приема на противозачатъчни от предния месец! Абе хиляди въпросителни , направо ще изперкам преди седмица навърших 26 години , ужас и сега с този преполагаем ИЯР, направо чудо не мога да спра да се притеснявам, постоянно очите ми са пълни със сълзи, ама стига съм се жалвала  не съм единствената, обаче тази борба убива! Явно ендометриозата ми яде ушите , дето се вика!
 Мерси за подкрепата на всички!

# 12
  • Мнения: 112
Алекс, не мисля , че този резултат 11 трябва да те притенява ( Aнтимюлеров хормон), някъде бях чела , че момиче с 12 и нещо й бяха казали ,че е добре!  Все пак , не е много извън графата  с някаква изумяваща референтна стойност, така че спокойно!  Hug

# 13
  • Мнения: 1 146
Засега не ме притеснява, защото не знам какво значи Simple Smile Под референтни граници говори за изчерпаност. На мен не пише, че ми е 11, а че е над 11, т.е. нямам точна стойност. Аз се бях ровила в чужди сайтове и някъде даваха връзка между него и поликистоза, обаче не знам дали е така. Ще питам и ще пиша после, ако на някой друг му дойде до главата. Така или иначе хормоните варират, просто ми стана интересно. Така или иначе от лекаря тогава не получих коментар.

# 14
  • Мнения: 112
то и моето е към горна граница, но сега това с поликистозата което ми каза , навързах някои факти, но те са само мои предположения, ако бях започнала инвитрото щях да съм по протокол антагонист без блокаж с лукрин, декапептил или диферелин, като се разрових ,пишеше че този протокол се прави на момичета  с добри резерви на яйчниците и склонни към поликистоза, ако това значи нещо, обаче явно двамата лекари сегашния и предишния са  на различни мнения, след като сегашния мисли ,че може да имам изчерпан яйчников резерв, абе няма да ги измисля нещата явно!

Общи условия

Активация на акаунт