Има ли жена, която не иска да е булка?

  • 7 744
  • 225
  •   1
Отговори
# 60
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не съм чела темата, директно отговарям на въпроса: НЕ искам да съм булка.
След 13 год. съвместен живот и две деца на 8 и 5 г., се оставих роднини да ме склонят да подпишем Tired Ще го направя обаче без желание. За бяла рокля не ща да чуя, ще облека нещо ярко.
Изобщо не са ми по вкуса тържества, които изискват продължителна предварителна подготовка. По тази причина и на бал не отидох.

# 61
  • Мнения: 4
Пожелавам ти светло бъдеще и безаварийно теглене на "КАРУЦАТА"  . Аз не зная как да ти обясня че не съм тук за да споря , а за да чуя мнение. Това че си мислиш на колко съм години и колко трябва да ме съжаляваш или че искам каквото и да е от каприз са си твои мисли и нямам желание да обяснявам . Възпитавана съм с може би , ограничено мислене за брак , може би не съм права .... приемам твърденията Ви , но не приемам че брака е "напъване" , "глупост"  и какво ли още не .... Не споря че си съпруга на мъжа си , но в обществото , пред закона извън света който си изграждате каква си ти на него? - жената с която живее ? Нека не спорим .... хубави моменти има в една хубава връзка винаги .... пожелавам ти ги многоооо Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 3 404
Аз досега не съм чула нито една логична причина от жена която не желае да сключва брак. Това е нещо на подсъзнателно ниво, един вид нихилизъм към традиции и ценности които обаче е намерила за фалшиви при много хора. И смята че ако избегне традициите, ще избегне и проблемите които са спохождали близките и в подобно положение. Вероятно тези жени са се сблъсквали близко в детските си години с неблагополучни семейства, може би и самите те произлизат от такова.
Това е бунт. Като при подрастващите. Не знае точно какво иска, но се бунтува срещу наличното.

Докато при мъжете всичко е премерена логика. Те се ръководят от мисъл, не от емоции. Те знаят точно че бракът не им е изгоден.

Аз, Ксения, съм абсолютно логично мислещ човек.
Нямам никакви причини да се страхувам от брака, родена съм и израсла в консервативно семейство, в което цари любов и разбирателство, до ден днешен. Подобна атмосфера продружава близкият ми приятелски кръг.
Мъжът ми ми е предлагал брак, не веднъж .
Не е изобщо беден, така да се каже и независимо, че не съм негова съпруга, съм достатъчно обезпечена от негова страна, по негово собствено желание, независимо, че разполагам със собствено не съвсем скромно имущество и доходи.
Аз, обаче, харесвам мисълта, че съм свободна. Просто ми харесва и ме кара да се чувствам добре.
Признавам, че съм му обещала, някой ден да стана негова съпруга, но засега не ме притиска.

Между другото, за мен е смешно, една жена да притиска в ъгъла мъжа си с предложние за брак.
Да не кажа нещо по-силно.

# 63
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Разбрах ви и аз Simple Smile Аз искам да съм съпруга , искам аз, децата ми и мъжа ми да носим едно име и да сме семейство и пред държавата по закон. Искам да уважа родителите си , най-малко .
Да считам ли, че ако не се бях оженил - то значи не уважавам родителите си?   ooooh! Rolling Eyes Shocked newsm78

# 64
  • София
  • Мнения: 3 404
Уентуърд, в това има логика и аз съм съгласна.
Ако реша да се омъжа в супертесен кръг и не поканя родителите ни, това би ги огорчило безкрайно.

# 65
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Между другото, за мен е смешно, една жена да притиска в ъгъла мъжа си с предложние за брак.
Да не кажа нещо по-силно.
Много жени го правят.

Уентуърд, в това има логика и аз съм съгласна.
Ако реша да се омъжа в супертесен кръг и не поканя родителите ни, това би ги огорчило безкрайно.
Не става дума дали да ги поканиш на сватбата или не(за това е ясно),има се предвид факта, че се омъжваш, просто за да ги уважиш тях...

# 66
  • Мнения: 4
Не , но зависи как стоят нещата с родителите Simple Smile много е лично и индивидуално .... Но тук само се спори и захваща за сламката , то май човек по-добре само да чете тук не приемате второ мнение или възглед Simple Smile)

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Преди една потребителка беше написала: "Факт е, че откакто подписах брак с мъжа си (от който тя има дете, а вече и две)- хората започнаха повече да ме уважават".

Еми много ясно, след като показваш уважение към институциите и към обществото. Другото е по-неформално- все едно гаджета, днес живееш с един, утре може с друг. Не като се ожениш не може да се разведеш де. Рабирам гледната точка на желаещите без брак.
Но споделям мнението за брака, разбира се когато двамата решат, че им е дошло времето и желаят. Все пак подписът внася малко повече отговорност и дори това, че разводът изисква пари и подялба на имущество, поне мъничко може да накара съпрузите да опитат втори шанс, както и да са по-отговорни към всичко, което са създали.

# 68
  • Мнения: 4
Игра на думи и безцелни напатки  .... Светла , обобщи го добре , за това питах - каква е позицията на брака днес .... и дали аз съм вече луда че го намирам за важно поради ред причини , а не че приятелят ми не го желае .....

# 69
  • джакузита макузита
  • Мнения: 3
Не , но зависи как стоят нещата с родителите Simple Smile много е лично и индивидуално
От какво зависи?
Не го приемай като заяждане, наистина ми е интересна другата гледна точка.

# 70
  • София
  • Мнения: 13 206
Пожелавам ти светло бъдеще и безаварийно теглене на "КАРУЦАТА"  . Аз не зная как да ти обясня че не съм тук за да споря , а за да чуя мнение. Това че си мислиш на колко съм години и колко трябва да ме съжаляваш или че искам каквото и да е от каприз са си твои мисли и нямам желание да обяснявам . Възпитавана съм с може би , ограничено мислене за брак , може би не съм права .... приемам твърденията Ви , но не приемам че брака е "напъване" , "глупост"  и какво ли още не .... Не споря че си съпруга на мъжа си , но в обществото , пред закона извън света който си изграждате каква си ти на него? - жената с която живее ? Нека не спорим .... хубави моменти има в една хубава връзка винаги .... пожелавам ти ги многоооо Simple Smile


Ами значи какъв ти е проблемът! Нали чу мнения.. или може би искаш да чуеш само избрани мнения  Laughing Laughing Laughing
Прочети си първият постинг и виж кой е окачествил тия неща като глупост  Twisted Evil
И какво ме интересува каква съм пред обществото? За мен е важно да съм жена на мъжа си.. пък другото пречи ли на мен или на обществото  Sunglasses Или може би трябва целта на живота ми да бъде да се причислявам законно към някаква група от хора.

Или усещам лекият натиск от родата "Той щом не иска да се ожените значи няма сериозни намерения"  Laughing

П.С. И не се подигравай на КАРУЦАТА, щото един ден и ти ще теглиш твоята  Mr. Green

П.С. 2
Цитат
Не , но зависи как стоят нещата с родителите Smile много е лично и индивидуално .... Но тук само се спори и захваща за сламката , то май човек по-добре само да чете тук не приемате второ мнение или възглед Smile)

Ама чакай, бъркам ли или ти повдигна темата?

# 71
  • Мнения: X
Не , но зависи как стоят нещата с родителите Simple Smile много е лично и индивидуално .... Но тук само се спори и захваща за сламката , то май човек по-добре само да чете тук не приемате второ мнение или възглед Simple Smile)

Аз лично не споря с теб, разбирам желанията ти напълно. /сори, че оспамих с отговори на безумиците на ксения/. Няма нищо лошо да искаш да си булка, да зарадваш родителите си, да носиш брачна халка. Всеки, който намира нещо за ценно е хубаво да си го постигне. Просто е важно и половинката ти да е съгласна с това и да споделя общите ценности. Иначе другото е едно молене и дърпане, което ще ви е обидно и на двамата. Стискам палци да намерите вариант, който да ви удовлетворява и двамата.   bouquet

# 72
  • София
  • Мнения: 8 348
глупости
и какво пречи да си спорят хората
непременно ли е задължително да се съгласят с теб на втората страница, за да е всичко наред
никой не се е изправил пред съвета да те спира да се омъжиш
хората си коментират

аз пак си казвам - нямам необходимото влечение към показни или не дотам показни декларации
не вярвам, че подписът гарантира любов, щастие и доброденствие
мъжът може да си събере багажа и да си тръгне и с брак и без него
и жената също
не съм против брака, просто самата му идея ми убягва

# 73
  • Мнения: 2 011
Разбрах ви и аз Simple Smile Аз искам да съм съпруга , искам аз, децата ми и мъжа ми да носим едно име и да сме семейство и пред държавата по закон. Искам да уважа родителите си , най-малко .
Да считам ли, че ако не се бях оженил - то значи не уважавам родителите си?   ooooh! Rolling Eyes Shocked newsm78
Стига де ...авторката иска да подскаже , че родителите и  държат на брака и на сватбата .... Вий пък акво  я нападате ! Crossing Arms

# 74
  • Мнения: 4
Светла мерси Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт