Прическа "на пластове" - за и против

  • 43 021
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Тук и сега
  • Мнения: 445
Моята коса е права беше и дълга почти до кръста,но вече си имам бретон и подстрижка на пластове
Много съм доволна,получи се добър обем,а и самата коса е някак по- игрива  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 156
моята коса е права, дълга до средата на гърба. отпред ми е по-къса. подстрижката ми изглежда ей така: http://roshavka.files.wordpress.com/2009/05/hairstyles-expert-ti … -lg-128342061.jpg. е, не ми седи така в ежедневието, разбира се. често я нося вързана по някакви начини, но иначе пусната и измита е малко по-гъста, отколкото на снимката и точно така скъсена отпред. не разрешавам да ме филират, защото на моята коса се отразява много зле. изтъняват ми леко краищата с ножица. доволна съм от прическата, само дето дългата коса писва бързо. докато я пусна колкото искам, и вече ми е омръзнало.

# 17
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
...Направено добре стои красиво...
Ей в това е въпроса, май. Thinking
Че веднъж решиш ли се, трябва и да "случиш" на добър фризьор. Crossing Arms


А, между другото, като чета повечето мнения и коментари, все повече се решавам. Flutter

# 18
  • Мнения: 7 474
Аз се правих по тази снимка  Crazy

# 19
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 360
Моята коса е чуплива, доста. Косата ми е дълга почти до средата на гърба. На три етажа съм подстригана. Има хубав обем - иначе се слепва към главата, като израстнат твърде много пластовете.

Ето как е отзад: http://media.snimka.bg/1860/009975756-big.jpg

Бретона ми е на една страна и е дълъг колкото най-късия пласт.

# 20
  • Мнения: 121
Косата ми е гъста и чуплива, близо две години бях с коса до кръста. Миналата година я скъсих доста и на пластове. Направо се родих. Стана ми по - чуплива, по - лесно се реши и мие.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 443
  Това е т.нар. дисконективно подстригване. Направено добре стои красиво както на прави, така и на чупливи коси. При много къдрави коси е желателно добре да се прецени дължината на най- горния- къс пласт.
Универсално и функционално Peace

Все повече се замислям,че е крайно време да те посетя   bouquet

# 22
  • Мнения: 591
Аз съм с две ръце за пластове  Grinning

# 23
  • Мнения: 54
Аз пък не се харесвам на пластове и затова оставих косата ми да израсте и се подстригах на черта малко под раменете. Пластовете стоят на гъста коса, в противен случай не само че не предават обем, ами правят косата да изглежда още по-тънка, защото като са скъсени горните пластове, за най-долния остава малко коса, това е характерно за тънките и прави коси, каквато е моята Simple Smile разбира се, аз съдя по моля личен опит. На най-добрата ми приятелки и стои много добре, но е с доста гъста и тежка права коса Simple Smile Косата може да изглежда като на снимката по-горе само ако излизате от фризьорския салон, в домашни условия е почти невъзможно да се получи талъв ефект.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Аз пък не се харесвам на пластове и затова оставих косата ми да израсте и се подстригах на черта малко под раменете. Пластовете стоят на гъста коса, в противен случай не само че не предават обем, ами правят косата да изглежда още по-тънка

Не мога да се съглася. Етажирането стои най-добре на средно гъсти и сравнително прави коси. При много гъстите, по-редките, както и къдравите не е препоръчително. Естествено, винаги има и изключения, пък и има разлика от пластове до пластове.

Ох, как искам права коса...

# 25
  • Мнения: 483
Пластовете стоят най-добре на права средногъста коса. За да има най-добър ефект при чуплива коса, най-горните пластове около лицето не трябва да се скъсяват много и въобще горните пластове като цяло не трябва да са много къси, за да не изглежда косата неоформена и хвърчаща. Разбира се зависи и от самата коса, ако се стилизира лесно може да се правят всякакви подстрижки и прически  Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 74
"Пластовете" стоят на всичко без рядка, тънка и мазна коса (на нея просто нищо не й стои.. newsm78). Аз съм с много гъста, чуплива коса и съм етажирана (в моя случай е за оформяне и понамаляване на обема) - и изправена, и небрежно чуплива - все стои по-добре отколкото ако косата е на черта. С етажирането се постига оформяне на косата и придаване на обем в по-близко до главата, щото иначе дългата равна коса се сплесква около главата и хич не изглежда добре....стои като колиба....
Съветът ми е да действаш смело - първо съвсем леко да те етажират, за да видиш и да свикнеш с ефекта, а после сама ще прецениш искаш ли по-силно етажиране, или не.  Peace

# 27
  • Мнения: 1 418
Надеждица го е написала много добре.Искам
само да добавя,че няма 3-4-5 пласта.Косата
е подстригана стъпаловидно и пластовете се
преливат.Въпросът е от къде да започне
скъсяването.

# 28
  • Мнения: 803

Ето ги и моите пластове, не личи много на снимката...Бретонът ми е с дължината на най-късия пласт.И няколко часа след изсушаването, ни пластове има, ни дявол, ни тамян. Mr. Green
Най-ми харесва като е изправена, но това се постига изключително трудно, и ефекта трае само няколко часа.Фризьорката ми казва, че имам косъм- предизвикателство.
Пробвах се веднъж да съм на черта, е жална гледка бях-като гъба печурка, Twisted Evil и от тогава все на пластове.

# 29
  • Мнения: 1 416
Момичета много ми се иска и на мен пластове, етажи демек, но досега все на лоши фризьорки ли попадам, какво ли и аз незнам!! Косата ми е чуплива, дълга почти до кръста и гъста, но и двата пъти като са ме стригали на етажи са ми правели косата от горе, около главата стои много бухнала и настрани като колиба, а отдолу кичурите са по-прави и увисват някак си, а горните пластове се вдигат и става Sick Кажете какво да направя, за да имам хем етажи хем да не стои като разплетена кошница  като е етажирана, че сега повечето ми обем е надолу по дължините.

Общи условия

Активация на акаунт