Когато децата се опитват да подражават на родителите си?

  • 2 709
  • 52
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

   В неделя говорих с моя приятелка по тел. и оставих Александър с баща си в градината.Мъжът ми го видял да влиза в къщата и помислил, че както винаги идва при мен.Аз си бях затворила вратата на стаята за по-голяма тишина и така стана белята ooooh!

  По едно време Александър влезе пищящ в стаята и видях цялото му лице в кръв.Грабнах го и го занесах в банята да го мия, за да видя откъде идва кръвта.Банята беше като касапница, по плочките кръв....във ваната....той се опитвал да чисти и да се бърше.Аз не можех да видя откъде е кръвта явно съм го питала, не помня в ужаса си какво съм говорила.Той само пищеше и сочеше към една самобръсначка.Сетих се, че се е срязал и с баща му тръгнаха към спешното, кръвта течеше много силно.

  Когато се прибраха аз влязах в банята(чаках Александър да се успокои и тогава да говорим за случката) и видях един изваден презерватив TiredТогава се сетих каква е работата, но изчаках той да ми разкаже.

  Като е бил сам си е направил свободно претърсване на всички шкафове и е намерил презерватива.Скоро имах вкъщи малки мостри от кремчета в опаковка като на презервативите.Та по разказа на Александър, извадил "кремчето", натъркал се хубаво с него и решил да се бръсне, искал да бъде мъж като баща си.Мислех, че говорихме достатъчно, че е разбрал, но вчера чух следнот" Калине, ти си ми братче и ако ме слушаш ще те избръсна и теб".Повярвах му, с толкова любов го каза към брат си Mr. Green

   Имали ли сте подобни случки, дайте идея какво друго бихме могли да очакваме от децата си.Сега ми е смешно, но знам ли какво ме чака.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Ухх, направо настръхнах като си представих..
За това какво да очаквам от детето си много пъти съм се питала безуспешно.Все ми се струва малък за нещо, докато не го направи.Понякога такива неща му щукват, за които никога няма да се сетя, че може да ги свърши.Уж гледаме да обезопасяваме, ама все ще се намери по нещо опасно за него  Tired
Само господ да ги пази  Praynig

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Никой от моите не е правил нещо подобно. Опитите им за подражание засега се изразяват в това Наталия да ми обуе обувките с 10 см ток или Крисо да се залее с на баща си парфюма. Все занятия доста по-безопасни то това, което тук се цитира. Най-лошото, което може да им се случи е да се счупи нечий крак или да се опие от миризмата.

Не знам какво още може да очаквате. Но едва ли може да предвидите всичко, което биха измислили децата.

# 3
  • Мнения: 5 173
Биляна, а детето как се чувства след този кошмар?
Аз нямам деца, но си спомням като малка имитирах... татко Mr. Green, походка, миене на ръцете и бърсането в задната част на панталоните Laughing.

# 4
  • Мнения: 8 999
Много неприятна случка. Оф, за съжаление не можем да предвидим всичко, което могат да изобретят малките мозъчета. Не можем и винаги да сме плътно до тях.
Моите вече са големи и доживяха тази възраст без особени инциденти. Не знам как, но успях да им втълпя, че за всичко трябва да питат. Все се надявам, че преди да решат да се обръснат, ще дойдат да ме попитат дали може да ползват самобръсначката на баща си.

# 5
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
това ми напомни , че и племеницата ми , като беше на две и нещо , направи опит да се бръсне...майка й беше изпаднала в див ужас , дали е успяла все пак да обръсне нещо, и чакаше две седмици след това да й поникне брада...Слава Богу не се беше порязала /а и брада не й поникна Simple Smile/...

# 6
  • Мнения: 2 478
Синът ми вече прави опити за имитация, но понеже е все още малък, а и много палав, всичко опасно е недостъпно за него.
На една приятелка момиченцето и беше ходило на ДГ с превръзка, за да е като мама  Laughing
Биляна надявам се бързо да му зарастнат раните на младият мъж.

# 7
  • Мнения: 1 167
Нищо не може да се предвиди. Просто за всяка от ежедневните дейности е добре да му се говори, да се обяснява кое е опасно, какво може да стане ако направи това и това. Дори е от полза лека демонстрация, за това как пари ютията например. Иначе и аз като малка се обръснах веднъж  Crazy

# 8
  • Мнения: 1 763
Най-редовно сутрин ме гледа как си мажа крем, след това до обяд ходи и си бие шамари по бузите.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 051
Детето ми е още малко и не мога дам пример с него, но имам сериозни спомени от моите подвизи от 10 месечна нататък. На година и два месеца се подстригах докато баба ми пиеше вода. На две се опитах да си обръсна краката, но мама ме хвана. След това разигравах приложна алхимия с парфюмите на леля. Опитвала съм да паля огън, да кося трева, да готвя и какво ли не. От позиция на родител всичко това не ми е забавно, но на всички ни е ясно, че от децата можем да очакваме всичко. Абсолютно всичко и най- лошото- неща, които никога няма да ни хрумнат. Кураж! Hug

# 10
  • Мнения: 1 341
Биляна, ужасна случка. Бързо да му зарастват раните на палавника. И повече да няма подобни инциденти.

Не знам докъде се простира въображението и изобретателността на децата.
Моята е сравнително кротка, а и гледам да е максимално обезопасено. ВЪпреки това, освен опита да си сложи мой сутиен, обуването на обувки, слагане на червило...веднъж си бе придърпала стол до кухненския плот и в ръка държеше ножче..хубаво, че ме викаше с висок глас, за да ми го даде. Гледката е потресаваща. Crazy

# 11
  • Мнения: 801
При всяко дете има рани, по една или друга причина не можем да ги опазим от всичко. Не се самообвинявай, не си слънце да огрееш навсякъде. Дано се оправи бързо и да не го боли, макар че съм сигурна, че теб те боли повече от него.
Купи заключващи за шкафовете или вдигни всичко остро, отровно, разяждащо и огнеопасно над 1,80м. Зарадвай баща и син с една електрическа самобръсначка (излизат по-евтино от най- евтините ножчета и са безопасни).  bouquet

# 12
  • Мнения: 4 892

  " Калине, ти си ми братче и ако ме слушаш ще те избръсна и теб".Повярвах му, с толкова любов го каза към брат си Mr. Green
  

Най-доброто, което можете да направите е да му повярвате и да внимавате. Със сигурност би опитал да го направи.

За сега ние се занимаваме с по-безопасни неща , но само на пръв поглед - слага си сутиен  Crazy , а е само на година и десет месеца. Но сутиена има презрамки - на щрек съм.....

# 13
  • Мнения: 790
Съжалявам за случилото се.
Точно преди няколко дни хванах моето дете да стои пред огледалото в коридора със самобръсначка опряна в бузата. Подреждала съм багажа на мъжа ми, но малкият бръкнал вътре извадил я и тръгнал да се бръсне. Обясних, че е опасна, остра, не се пипа, децата не се бръснат и т.н. Уж се разбрахме.
След няколко дни вижда в банята моята самобръсначка, сложена на стойката на душа и вика - " с тази розовата нали може?". И аз почвам " нали ти обясних, че самобръсначките .......ит.н. тирадата", а той вика " да, да , разбрах, аз на татко не я пипам вече".
От цялата работа разбрал, че със сивата не може да се играе, но за розовата никой нищо не е казвал  Laughing
Така че, не разчитам чак толкова на обясненията.
Гледам да скрия каквото се сетя и господ да ми е на помощ.

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
о, и ние ходихме в Спешното, защото Стиви е подражавал на мен. Рано сутринта се измъкнал от стаята си (дори от бейбифона не го чух), качил се на столче и от кухнята намерил Циф. Постарал се с цялото пълно шише да измие холовата маса, хола и част от кухнята. Дойде в моята стая чак след като се е уплашил, е неможе да спре крана на мивката. След първоначалният шок и след като се накарах едно хубаво, се сетих, че моят хубостник все още лапа всичко. Като го попитах, гордо си каза, че е ял Циф  Shocked
Незнам на кой свят бях, всичко ми се разлюля.... та ходихме за промивка в Спешното, слава Богу, без последствия...

Напълно разбирам как се чустваш и как си се чуствала, дано никога не се случва отново  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт