Кога бебето е готово да се роди?

  • 38 325
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Вече съм в 36та седмица и нямам търпение да дойде момента да си гушкам бебето!
От месец насам като ходя на преглед и ме гледат на видеозон, лекарката казва, че бебето си е с глават надолу, в правилна позиция, но не е застанало в положение за раждане - в смисъл нали слизат малко по-надолу бебетата.

Та въпроса ми е - усещате ли кога бебето се намества в това положение, или само на видеозон може да се определи?
И също така нека пишат мамите родили преди 38ма седмица... хич не ми се чака още месец... а и доки каза, че бебето е вече достатъчно пораснало Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 219
Абе отивай още утре и да го вадят.Какво ще прави това бебе да ти седи в корема толкооооооова време,я! Naughty

# 2
  • Мнения: 672
И двата пъти не съм усетила, че раждането наближава, родих и доста по-рано и нищо не подсказваше, какво ще се случи. Втория път дори бях на работа до 17,00 ч. а в 20,00 потеглих за родилното. НЕ го мисли толкова. Вече си на финала. Леко раждане желая   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 305
Изобщо не бързай да раждаш. За едно дете е най-добре да си се износи до край!
А относно въпроса ти - аз нищо не съм усетила.

# 4
  • Мнения: 111
dareland, това като шега ли да го приема или си нямаш работа и се заяждаш? Какво лошо има да си споделя чувствата и желанията, много ясно, че бебето ще се роди когато е готово. Аз не питам как да ускоря процеса, а какъв е вашият опит.

# 5
  • Мнения: 6 274
Да започна отзад напред.
Какво значи "не ми се чака"???
Нима не е най- важно здравето на детето ти?
Аз родих преди 38 седмица, и всички философи бяха убедени, че бебето ми е около 3кг, напълно нормално за седмиците.
Е, да, ама не.
Роди се недоносен - 2.600кг., имаше проблеми с дишането и какво ли още не ми мина през главата.  Sad
Докторът ти казал, че бебето било "достатъчно пораснало", а знае ли колко точно за узряли дробовете му?
Моля, мислете като големи хора, а не като момиченца, които искат да угодят на собствените си капризи.
И така - бебето е готово, когато му дойде времето.
По- добре от него никой не знае кога е това, и щом е готово, раждането ще започне.
Желая ти леко раждане.


П.С. На въпросът ти за "слизането" - нищо такова не съм усетила.

# 6
  • Мнения: 1 008
Доколкото знам трябва да е обърнато
надолу и главичката да е в малкия таз.
Но не съм сигурна.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 550
Когато е готово, се ражда.
Понякога се ражда без да е готово. Тогава е проблем.
А ако раждането на неготово бебе е продиктувано от малоумна лекарка и съгласяваща се майка - тогава е направо трагедия.

# 8
  • Мнения: 111
Simple Smile почнахме с нападките - повтарям си въпроса "дали усетихте тази специфична промяна в позицията на бебето" - това ,че споделям че ми се иска вече скоро да видя малкото човече, не значи че не ми пука за здравето му и не бих си поръчала раждане ...

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Подкрепям Джуличка! Peace
Дори да е голямо на килограми не означава, че е доносено!Изчакай всичко да стане нормално, като му дойде времето.
По другия въпрос - аз родих 9 дни преди термин.Няколко дни преди това имах доста силни и болезнени подготвителни контракции.Това единствено ми подсказваше, че момента наближава.
Леко раждане!

# 10
  • Мнения: 6 274
Пропуснах да уточня, че не съм родила преди 38 седмица, защото така ми е било кеф, а просто цялата ми бременност беше проблемна, носех бебето изключително ниско долу, и даже беше под въпрос дали изобщо ще успея да го износя.
Е, "устисках" до тогава, но след двудневни болки и лежане вкъщи, накрая отидохме в болница, където се надявах да успеят да го "задържат" още малко.
Не се получи.  Confused
Приеха ме с 4см. разкритие, изтекоха ми и водите и просто трябваше да родя.
Това е.

# 11
  • Мнения: 998
Усещах силни болки в таза два-три дни преди да родя.
Когато му дойде времето ще се роди Peace
Имай търпение

# 12
  • Мнения: 1 763
И аз не съм усетила кога се е намествало за раждане. За моето бебе ехографът показваше по-ранна дата от определения според последния цикъл термин, но родих 6 дена след термина. Много е досадно чакането накрая, аз също нямах търпение, но няма начин,  трябва и през това да се мине.

# 13
  • Мнения: 111
Такъв беше и въпроса - на кого се е случило, не кой го е искал. Мерси за отговора, радвам се че всичко е приключило благополучно. Интересува ме по-скоро средностатистически, в коя седмица се раждат бебетата най-често - някъде между 38 и 40 или повече.

# 14
  • София
  • Мнения: 10 233
Не съм почувствала нищо особено, но една седмица по-рано ми бил паднал корема според една братовчедка на мъжа ми.
Тръгнах да раждам 12 дена преди термин.

kamelia83,
не можеш да обясниш нещо на някого, който не иска да слуша.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт