Болки в гърба

  • 9 614
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 335
Напоследък в гърба ми прогресират едни гадни болки от двете страни на гръбнака, малко под нивото на плешките някъде. Не е като да кажеш че от носене на ръце на детето, защото аз наистина много го гушкам и дундуркам, ама съм седнала на дивана през повечето време (е, случва се разбира се и да го нося насам натам, онзи ден 30-40 мин. със слинга навън и си болеше). По-скоро и по-често от самото повдигане, местене, а най-вече от сменянето на памперса и къпането когато съм лекичко приведена напред (както и когато домакинска работа се върши, пак същото привеждане има и същите болки).
Хлапето понастоящем тежи 5кг, и не ми се мисли какво ще стане след месец примерно и по-нататък..

Вие имате ли такива болки и как се справяте с тях?

# 1
  • Мнения: 2 960
Когато те боли в областта около плешките ,ако ти е некомфортно когато правиш нещо приведена  и ръцете  са издадени напред и вършат нещо - това са  някои от признаците за плексит./
Аз имах период ,в които освен болки имах чувсото като ,че ми минават тръпки по целия гръб.Не можеш да определя -ледени ли са или горещи-ей такова едно никакво усещане.
Най са кофти позите-наведена над леглото да обличам малкия или беленето на картофи...ей такива неща провокират плекситните неразположения.
При мен се наложи един път да пия-тилкотил ,милгама ,невробекс и т.н....но трябва доки да ти каже.
Сега да чукна на дърво вече не е така.Отшумяват нещата.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 335
Когато те боли в областта около плешките ,ако ти е некомфортно когато правиш нещо приведена  и ръцете  са издадени напред и вършат нещо - това са  някои от признаците за плексит./
Аз имах период ,в които освен болки имах чувсото като ,че ми минават тръпки по целия гръб.Не можеш да определя -ледени ли са или горещи-ей такова едно никакво усещане.
Най са кофти позите-наведена над леглото да обличам малкия или беленето на картофи...ей такива неща провокират плекситните неразположения.

Точно! Точно както го описваш е вкл. и тръпки имам (пак до плешките, локално, не по целия гръб), ама не го свързвах с болката досега. А когато стане свръх много силно? Лекарства казваш?... И в какъв период е отшумяло при теб? Дали има закономерност някаква ми е мисълта...

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Не бързай да си слагаш диагнози.Може при теб да не е плексит.Но най-добре отиди на лекар.
Дано всичко е от преумора. Peace

# 4
  • Мнения: 2 960
Мария♥  е права при теб може да не е нищо такова.И понеже попита- при мен стана изневиделица,без специален повод .Един ден ей така започна да ми се схааща гърба около плешките , полека-лека...,после повечко.Така няколко месеца.При мен пикът беше момента ,в който болката се пренесе силно и нетърпимо в лявото рамо.Ей тогава вече се наложи,освен изброените преди това лекарства   и две инжецкии да ми сложат-мускулно /нещо кортизоново/защото много ме болеше.Така кофти няколко дни и после ми мина.
Сега пак понякога малко  ми е некомфортно около плешките-като се уморя ,ако настина... hahahaако беля и  режа дълго картофи за мусакааааа Joy..,ако гоня малкия дълго време по спалнята да го преобличам и т.н
Слънчевите бани  влияят много добре,плуването в морето...и така.
Не мисля да е закономерност-поне се надявам Praynig

# 5
  • Мнения: 4 784
Имах такива болки. Появиха се месц - два след раждането. Направо в един момент беше нещо страшно. Че имам плексит имам, но всъщност реших проблема като започнах да ходя на масаж. В началото всеки ден около 4 пъти, после през ден - два и така като ме отпусна болката разредих. Сега пак като усетя отново напрежение, беж към масажистката.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 335
Не бързай да си слагаш диагнози.Може при теб да не е плексит.Но най-добре отиди на лекар.
Дано всичко е от преумора. Peace


Абе де да беше от преумора, ама не е... Аз тези болки си ги имам от години периодично, щото работя (работех) на компютър, но сега с грижите за детето, не само че се възобновиха ми са тревожно силни.
Но си права де, да не бързам с диагнозите. Ще питам лекарката тези дни...

# 7
  • Мнения: 1 305
И аз имах такива болки 2м след като родих, но при мен се проявяваха когато се преуморявах. Най добре се консултирай с лекар  Peace

# 8
  • Мнения: 367
Надявам се и при теб нещата да не са сериозни и да се дължи на преумора. Аз от известно време имам системни болки в гърба, отдавам го на тежестта на корема и грижите за малката. Единствено ми помага почивката и отбягването на натоварване в тези мускули, също и изтягането от време на време на легълце.

# 9
  • Мнения: 329
Трябва да заякнеш мускулите на гърба, кръста и пояса. Прави лицеви опори и планкове. Също и гръбни преси, wall slides, wall extensions. За последните питай google/youtube Simple Smile
Болката в плешките често се дължи и на натрупано напрежение (свекърва ми, която е масажистка/рехабилитаторка ми обясняваше). Един (или серия, ако можеш да си позволиш) класически масаж ще ти се отрази много благотворно, както и на всички останали с болки в гърба, но паралелно с това трябва да заякнат и мускулите, за да не се изморяваш толкова.

# 10
  • Мнения: 1 354
Не бързай да си слагаш диагнози.Може при теб да не е плексит.Но най-добре отиди на лекар.
Дано всичко е от преумора. Peace



И аз мисля като Мария♥  Peace Peace Peace

# 11
  • Мнения: 763
И с голямата ме болеше гърбът и сега ме боли. Малко след раждането е ад. Виела съм от болка, после посвикваш. Знам само че не помага нито волтарен, нито фастум гел.

# 12
  • Мнения: 2 013
И аз бях така през първите месеци след раждането.По време на самото раждане имах чувството,че гръбнака ми се извиваше и сякаш ще се счупи...Болката беше ужасна.След това всеки път като се навеждах сякаш нещо ме прерязваше и едва се изправях.Това продължи около 3м след раждането.После всичко отмина от само себе си.
Аз го отдавам на раждането. Peace

# 13
  • Мнения: 4 070
И при мен точно такава болка започна в края на бременността и до скоро беше доста силна, особенно много я усещах сутрин като лежа на леглото- най-вече като съм на по-твърдо легло, но напоследък започна да отшумява, надявам се че колкото повече време минава от раждането все повече ще отшумява.

# 14
  • Мнения: 2 874
И аз бях така през първите месеци след раждането.По време на самото раждане имах чувството,че гръбнака ми се извиваше и сякаш ще се счупи...Болката беше ужасна.След това всеки път като се навеждах сякаш нещо ме прерязваше и едва се изправях.Това продължи около 3м след раждането.После всичко отмина от само себе си.
Аз го отдавам на раждането. Peace

Точно така беше и при мен. В реанимацията след секциото гърбът ме болеше повече, отколкото операцията.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт