Туристическа виза за САЩ

  • 153 561
  • 529
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 53
В понеделник ми мина интервюто, успешно. Дадоха ми 10 год. виза. Определено бях подплатила молбата с много документи.


Какви, ако не е тайна, документи си предоставила? (може и на лични) В началото на другата година ми изтича визата и нямам никакво намерение да оставам без такава...
Ясно, благодаря! Ще ги имам предвид.
Приятно изкарване в Щатите! Wink


Акт за сключен граждански брак, актове за раждане на децата и моя, нотариални актове, бележка от банката със наличност по сметката, служебна бележка с трудовия ми договор. Бях приготвила и визата на мъжа ми, но те си бяха проверили предварително това. И май това е всичко. А и резервациите.

# 106
  • Мнения: 8
здр 
Искам да попитам дали имам шанс за виза,защото се разведох преди 1 год и имам дете на 7 год Аз съм на 28 год и имам покана от приятелка за празниците да бъдем заедно Ще отида сама за 10 дни и ще се върна Имам работа на трудов договор,но жилището в което живея е на майка ми Дали ще има проблем,някой бил ли е на интервю с подобен проблем

# 107
  • The point of no return
  • Мнения: 822
здр 
Искам да попитам дали имам шанс за виза,защото се разведох преди 1 год и имам дете на 7 год Аз съм на 28 год и имам покана от приятелка за празниците да бъдем заедно Ще отида сама за 10 дни и ще се върна Имам работа на трудов договор,но жилището в което живея е на майка ми Дали ще има проблем,някой бил ли е на интервю с подобен проблем

След като ще ходиш без детето, имаш шансове, но все пак те колят, и те бесят, ако мога така да се изразя Simple Smile
Задължително си вземи бележка от работодател, че ти дават отпуска за еди си колко дни и че ще ти пазят работното място!

Късмет И Успех  Peace

# 108
  • Мнения: 8
Ами имам покана И мисля да им представя договора за работата и акта за раждане Дано не ме измъчват много,много се притеснявам Все пак нямам никакво намерение да оставам там,имам дете,и няма да го оставя и да отида да работя там аз дори езика не знам

# 109
  • Мнения: 2 980
Само договорът не е достатъчен. Трябва ти служебна бележка от работодателя, че те пуска в отпуск за периода, когато ще пътуваш.

# 110
  • Мнения: 8
Да,благодаря, ще взема и това и се надявам да ми помогне

# 111
  • Мнения: 8
Пропуснах да кажа,че периода в който ще пътувам ще съм в платен отпуск,а трябва ли да взема документ,че съм в отпуска или само служебната бележка?

# 112
  • Мнения: 2 980
Не знам какъв друг документ се дава при отпуск. Предполагам, че служебната бележка ще е достатъчна. На тях им трябва просто работодателят да потвърди, че трудовият договор е все още в сила, когато кандидатстваш за визата, и ще продължи да е в сила след завръщането ти. 

# 113
  • Мнения: 8
Да,благодаря за отделеното време

# 114
  • Мнения: 20
Здравейте! Утре съм на интервю за туристическа виза и вече имам предчувствие, че ще получа отказ. От всичко, което прочетох разбрах, че  при редовни документи късмета е важен. На 56 години  съм, но на хора на моята възраст също е отказвано. Жълтата бележка  от Юнион банк е в сина ми, а аз имам фотокопие. Това може ли да бъде проблем? Той внесе сумата в банката и от тогава и няма да може да ми я изпрати в близките дни.

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 14:16 от мериджейн

# 115
  • Във въображаемия ми свят
  • Мнения: 107
Здравейте! Утре съм на интервю за туристическа виза и вече имам предчувствие, че ще получа отказ. От всичко, което прочетох разбрах, че  при редовни документи късмета е важен. На 56 години  съм, но на хора на моята възраст също е отказвано. Жълтата бележка  от Юнион банк е в сина ми, а аз имам фотокопие. Това може ли да бъде проблем? Той внесе сумата в банката и от тогава и няма да може да ми я изпрати в близките дни.

Здравейте,

Не се притеснявайте... трябва да вярвате, че всичко ще мине добре!
Баща ми месец май беше на интервю за туристическа виза (сестра ми живее от 7 години в Америка).
Той е на 55 години, работи в БГ, представи документи за имущество и кола.
Каза, че е минал изключително лесно! Аз бях чувала преди, че хората над 50 години ги пускат по-лесно! Вероятно и с вас ще е така!

Аз имам въпрос...
По принцип баща ми има 10 годишна виза и престоя му в Америка беше 6 месеца, Декември месец се прибира в БГ, но желанието му е месец март да отиде пак!
Дали това е възможно? Аз мисля, че в една календарна година има право 6 месеца да е в Америка!
Някой знае ли изобщо правилно ли мисля?

Благодаря предварително!

# 116
  • Мнения: 53
Аз имам въпрос...
По принцип баща ми има 10 годишна виза и престоя му в Америка беше 6 месеца, Декември месец се прибира в БГ, но желанието му е месец март да отиде пак!
Дали това е възможно? Аз мисля, че в една календарна година има право 6 месеца да е в Америка!
Някой знае ли изобщо правилно ли мисля?

Няма такова правило. При 10 годишна виза може да влиза и излиза от Щатите колкото пъти пожелае, но ако трябва да съм по-точна - зависи от емиграционния служител, който подпечатва влизането ти в Щатите. Но не мисля, че баща ти биха го приели като потенциален емигрант и да му откажат влизане.
Една от практиките, която българите много често използваха (сега не знам дали минава още), беше след изтичане на позволения им престой (пр. 6 месеца) да отидат за 1-2 до Мексико и да се върнат, с което започва да им тече нов срок на пребиваване.

# 117
  • Във въображаемия ми свят
  • Мнения: 107
Аз имам въпрос...
По принцип баща ми има 10 годишна виза и престоя му в Америка беше 6 месеца, Декември месец се прибира в БГ, но желанието му е месец март да отиде пак!
Дали това е възможно? Аз мисля, че в една календарна година има право 6 месеца да е в Америка!
Някой знае ли изобщо правилно ли мисля?

Няма такова правило. При 10 годишна виза може да влиза и излиза от Щатите колкото пъти пожелае, но ако трябва да съм по-точна - зависи от емиграционния служител, който подпечатва влизането ти в Щатите. Но не мисля, че баща ти биха го приели като потенциален емигрант и да му откажат влизане.
Една от практиките, която българите много често използваха (сега не знам дали минава още), беше след изтичане на позволения им престой (пр. 6 месеца) да отидат за 1-2 до Мексико и да се върнат, с което започва да им тече нов срок на пребиваване.

Благодаря много!

# 118
  • Мнения: 20
Здравейте! Утре съм на интервю за туристическа виза и вече имам предчувствие, че ще получа отказ. От всичко, което прочетох разбрах, че  при редовни документи късмета е важен. На 56 години  съм, но на хора на моята възраст също е отказвано. Жълтата бележка  от Юнион банк е в сина ми, а аз имам фотокопие. Това може ли да бъде проблем? Той внесе сумата в банката и от тогава и няма да може да ми я изпрати в близките дни.

Здравейте,

Не се притеснявайте... трябва да вярвате, че всичко ще мине добре!
Баща ми месец май беше на интервю за туристическа виза (сестра ми живее от 7 години в Америка).
Той е на 55 години, работи в БГ, представи документи за имущество и кола.
Каза, че е минал изключително лесно! Аз бях чувала преди, че хората над 50 години ги пускат по-лесно! Вероятно и с вас ще е така!

Аз имам въпрос...
По принцип баща ми има 10 годишна виза и престоя му в Америка беше 6 месеца, Декември месец се прибира в БГ, но желанието му е месец март да отиде пак!
Дали това е възможно? Аз мисля, че в една календарна година има право 6 месеца да е в Америка!
Някой знае ли изобщо правилно ли мисля?

Благодаря предварително!
                                           Благодаря за отговора. Дадоха ми 10 годишна виза, но  преди това ме върнаха да си заверя фотокопието на жълтата бележка в Юнионбанк, добре, че се побрах във времето и минах  на интервю същия ден.  Сега пък имам притеснения за пътуването - дали ще се справя с прекачването. Ще бъде ли нахално в самолета София-Франкфурт да попитам за пътуващи за Чикаго и да ме упътят?

# 119
  • Мнения: 3 241
Няма да е нахално, само трябва да разбереш кои са (ако има такива).
Не се притеснявай, на летището във Франкфурт всичко е добре описано Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт