Туристическа виза за САЩ

  • 153 575
  • 529
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 980
Според мен прекалено много ги мислите нещата, за да се презастраховате. Забравете. Няма начин да се предпазите от отказ, във всеки случай няма как нашите съвети да ви предпазят от такъв, защото не ви познаваме и не знаем как ще изглеждате и ще се държите на самото интервю. А в края на краищата това е най-важното - дали ще направите впечатление на честен човек, или не.

Хитруша хубаво ви е написала да се придържате максимално до истината. Тогава няма да имате проблем да изберете дали с покана да кандидатствате, или като свободен електрон. Каква в края на краищата е целта на заминаването ви? Ако наистина отивате да си видите приятеля - ми вземете поканата. Ако наистина ще ходите на разходка - кажете си така. Ако и двете ще правите - не пречи и двете да обявите. Номерът е да кажете истината, за да си проличи на интервюто, че не се опитвате да ги измамите. Ако пък идеята е да емигрирате нелегално, няма голямо значение с каква легенда ще им излезете - или ще имате късмет, или не.

# 166
  • Мнения: 9
Ами в случая и двете да се видим и да видя тая пуста Америка,кани ме от една година щото тогава стана американски гражданин.В случая сега имам около два месеца свободно време и най сетне се наканих,после не знам кога вече ще мога.Затова да вярно е че се презастраховам и да вярно е че когато казваш истината винаги си естествен ама ми е за първи път и се притеснявам.Забравих да спомена че този приятел избяга едно време и остана и не знам дали има някакво досие и поради тази причина да ми откажат виза.

# 167
  • Мнения: 2 980
Може да има досие, може и да няма, може и да не проверят изобщо. Имам двама познати тук, които бяха нелегални, после си оправиха статута и успешно поканиха членове на семейството. За приятели не знам, но допускам, че пак действат на принципа, че този човек, какъвто и да е бил в миналото, вече е американски гражданин. Демек, реабилитиран е. Но не съм експерт, така че не се предоверявайте само на моето мнение.

Иначе колкото по-кратък период за престой дадете в заявлението, толкова по-достоверно ще звучите, според мен. Два месеца гостуване на приятел малко длъжко идва, но две-три седмици е съвсем нормално, мисля.

# 168
  • САЩ
  • Мнения: 170
Иначе колкото по-кратък период за престой дадете в заявлението, толкова по-достоверно ще звучите, според мен. Два месеца гостуване на приятел малко длъжко идва, но две-три седмици е съвсем нормално, мисля.

Хей това подкрепям и аз! Вземи си първо виза, пък след това ще си купиш билет и ще прецениш колко ще стоиш.

# 169
  • Мнения: 9
Разбира се аз и без това не смятам да му досаждам все пак и той си има ангажименти но все пак пътуването не е изобщо евтино и смятам поне около месец да остана,защото той ще може да ми обръща внимание само събота и неделя.

# 170
  • Мнения: 9
Да прави сте ами господ напред и аз след него ако стане стане доколкото разбрах в крайна сметка да да да ми прати покана така ли.

# 171
  • Мнения: 3
Здравейте. Аз искам да попитам не за туристическа, а за Виза от студентска бригада Студент съм втора година редовно обучение всичко което трябва си ми е наред .. Но тия от Агенцията ме питаха дали имам роднини в Америка и аз казах че брат ми е там .. той замина на бригада миналата година и не се върна и сега е нелегално там и си работи ... и Ми казаха, че това ще ми е голям проблем за одобрението за виза ... вие какъв съвет ще ми дадете, имам ли някакъв шанс да ме одобрят, за да знам дали си заслужава да плащам разни такси и да се набутвам напразно с пари защото ще загубя 325 $ ако не ме одобрят... така ми казаха ... Благодаря предварително

# 172
  • Мнения: 2 980
Ако обявите, че имате близък роднина, който в момента нелегално пребивава в САЩ, шансовете ви за виза са нулеви.  Peace

# 173
  • USA
  • Мнения: 7 281
..те направо ще му се изсмеят.
isisakaisivzima,аз на твое място бих кандидатствала и бих поела риска да загубя инвестираната сума.
Проблема е в брата(тук спести задължително,че е нелегален,ако питат - оправил е документите на място) и най-вече,че е останал тук след бригада.Което разбираш,веднага те поставя в същата графа.
Всъщност не съм сигурна,че посолството има толкова богата база данни кой,кога е заминал,къде е,с какво се занимава вмомента и най-важното - на днешна дата дали е легален или не.Тоест,няма как да знаят за брат ти. Thinking
Разбира се,това да мои интерпретации по казуса ти.Не гарантирам достоверност на всяка дума.Заинтересувай се и успех.

# 174
  • Мнения: 3
Аз първо бях писал, че нямам роднини в Америка, но като отидох в агенцията да си подавам документите студентска книжка уверение и таксата от 150 $ и там споделих с тях какво ми е положението, че имам брат там но съм писал че нямам и те ми казаха, че тия от посолството правят проверка за всеки и имат информация и като видят, че съм писал че нямам роднини а те видят че имам и става по-лошо .. и ми е голям филм в момента, дали да продължавам да наливам още пари или да продължа и да се пробвам..

# 175
  • USA
  • Мнения: 7 281
Че брат ти е заминал в Америка,няма как да го скриеш.В архива им пише,че на посочена дата е имал интервю и дадена(уточнен вид) виза.

# 176
  • Мнения: 3
Ахам ясно .. Мен това ме интересуваше, тъй като вече аз съм писал, че имам брат там, дали това е 100 % отказ за виза. да знам дали има смисъл да си губя времето и да си хвърлям парите напразно. Или имам някакви шансове

# 177
  • Мнения: 8
Здравейте, искам да попитам някой дали има информация, дали Испания има визов режим със САЩ?Искам да замина за Щатите, но преди това трябва да отида в страна от Европа, която няма визов режим със щатите. Sad

# 178
  • Мнения: 2 980
преди това трябва да отида в страна от Европа, която няма визов режим със щатите.

Това не го разбрах. Какво значение има за Вас дали страната има или няма визов режим? Ето тук списък на страните, чиито граждани могат да пътуват без туристическа виза.

# 179
  • Мнения: 3 241
Здравейте, искам да попитам някой дали има информация, дали Испания има визов режим със САЩ?Искам да замина за Щатите, но преди това трябва да отида в страна от Европа, която няма визов режим със щатите. Sad

За да ползваш този режим трябва да си гражданин на съответната страна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт