Туристическа виза за САЩ

  • 153 543
  • 529
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 25 729
Не са измислени като хората правилата. Не може ли докато си чака петицията, момичето да отиде да прекара време с годеника си. Ясно е че може да сключи брак там ако я пуснат.

# 526
  • Мнения: 78
Здравейте! Аз отново имам едно питане относно туристическата виза. Чували ли сте скоро случай,в който на самото интервю да  откажат туристическа виза и да ударят ,,черен печат,, за определени години??
 Тъй като едни мои познати ми споделиха история за техни роднини (мъж и жена на около 50 год,които искали да отидят да видят брата на мъжа) и им отказали виза и получили забрана да се явяват следващите 5 години за такава виза.
Има ли нещо вярно?Защото обмислям в най-скоро време да отида на интервю,но леко се притеснявам. Като цяло съм била два пъти в САЩ с j1 visa,но съм си спазила всички срокове при връщането. Ще кандидатствам за туристическата виза с изпратена покана от приятел,който ще поеме всички разноски по престоя ми.

# 527
  • Мнения: 1 433
Сигурно са направили свръх скандал за да се стигне до такава забрана. А иначе срока е 1г от явяване до следващото при отказ. Ако напише в поканата, че ще си на негов гръб 99.99% ще ти откажат! Да не казвам 100... Това за тях звучи, че сте любовници. Кой приятел плаща току-така?

# 528
  • Мнения: 16
Аз взех туристическа виза през ноемрви 2017 и подадохме документи за годеническа през март 2018.

На интервюто за туристическата казах, че искам да посетя гаджето си (тогава все още не бяхме сгодени).

Нямах никакви проблеми да вляза с туристическата виза след подаването на петицията. През април отидох при годеника ми и ми разрешиха да остана 6 месеца. Разрешеният престой го пише на i94.

# 529
  • Мнения: 4
Здравейте,

В момента съм в САЩ и си смених статута от J-1 на B2 успешно до 30 Април. Бих искал да попитам дали някой е запознат с процедурата за кандидатстване за удължаване на въпросната виза? Благодаря предварително!

Орлин Петков

Общи условия

Активация на акаунт