Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Стоматология
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 45 отговора

Географския център

Дъщеря ми е на 12 год. и половина. Горните средни два зъба леко се застъпват, не е грозно, но може би още ще се изкривят, ако не се вземат мерки. До преди 1-2 години всичко беше наред, но явно сега се наместват накриво. Преди 2 години зъболекар ни посъветва да изчакаме с шините, но пък вчера друга зъболекарка каза, че може би е малко късно, но ще стане все пак с обикновени шини. Днес ще я водя на детски стоматолог да видим какво ще каже.
Притеснява ме финансовата страна на въпроса - ако са до 200 лв., ще се справим, но повече ако са, ще е доста трудно.
Имат ли децата ви шини, носят ли ги постоянно, колко струват?
Цитирай

София

Дъщеря ми е с шина от 8-годишна. Сега стана на 10. И тя имаше изкривяване на предните зъби - при нея бяха почти перпендикулярни един на друг. Направихме й шина в стоматологичния център на ул. Иван Вазов в София. Ортодонтката ни обясни, че когато не са сменени всички млечни зъби е по-добре да се сложи шина. Тя носи шината постоянно около 3-4 месеца и зъбите й се изправиха. Но при нея челюстта й се разширява по-бавно от растежа на новите й зъби и се наложи да родължи да я носи, за да не се изкривяват и новопоникналите. Шината струваше тогава около 250 лева - с вземане на мярка и направата й. Убедих се в едно - когато шината се носи с постоянство и редовно - има много бърз ефект.  Направете консултация с ортодонт. Той ще ви препоръча най-правилния начин за изправяне на зъбите. Успех ви желая!
Цитирай

Географския център

Благодаря ти! Нейното изкривяване не е толкова голямо, но има застъпване и леко са й напред зъбите. Знам, че постоянното носене е гаранция. Тази вечер ще отидем при ортодонт и ще напиша после какво е станало.
Цитирай

Разград

И дъщеря ми беше 12 годишна,когато я занесох на ортодонт за шина.Имаше доста криви зъбки,отделно единият й кучешки,на горната челюст,изникна над останалите зъби,горе в самия венец.Наложи се да извадят един здрав зъб,за да може да се намести кучешкият.При условие,че не носеше шините си редовно,основно през ноща,а за през деня казваше,че много я боли,зъбките й се изправиха за 3-4 месеца(не помня вече).Резултатът е впечатляващ.
Цитирай

Географския център

Благодаря и на теб, max-mama, за мнението.
Вчера отидохме на ортодонт, много готина беше лекарката, направи преглед и установи, че захапката на дъщеря ми никак не е хубава. Обясни ми, че ако не се вземат мерки, в последствие с течение на годините, ще стане лошо. Изпрати ни на панорамна снимка на зъбите /20 лв./ и я записа за 30-ти юни, когато ще направим още една подобна снимка /трябва да има 10-тина дни между двете рентгенови снимки/ и тя струва 20 лв. и вече отиваме при нея със тази снимка и започва лечението. Не ми каза колко ще струват шините, но ще предложи разсрочено плащане. Надявам се всичко да е ок.
Цитирай

ГОре на черешата...

Здравей!
А защо не ти даде направление за панорамната снимка Rolling Eyes?
Ние правихме скоро такава и не платихме и стотинка, полага се по ЗК Peace.

А иначе - шина сложихме още миналата година - на 7 г, почти веднага след като пробиха постоянните горни резци и видяхме, че едното зъбче пробива накриво. Около 220 лв беше май...Колкото по-рано - толкова по-добре. Оправиха се за 3 мес. Сега сме на поддържаща схема - през 2-3 нощи, докато пробият и останалите постоянни предни зъбки.
Цитирай

Географския център

Благодаря ти за мнението. Тази зъболекарка не работи със здравната каса, но ще разпитам да си взема направление.
Ами добре сте направили, че са взети мерки по-рано, водили сме я на зъболекар, но тогава казаха, че било рано. Преди 1,5 година я водихме при ашия зъболекар, той я погледна и каза, ченяма да е проблем да се изчака още. А ето че сега едва ще успеем да хванем влака за обикновени шини. Не знам - дано са обикновени, че като чета за какви пари става дума ...
Цитирай

Географския център

В клиниката, където ни правиха снимката, казаха, че никога панорамните снимки не са били по здравна каса. Но аз се обадих на националния телефон на Здравната каса и там ми казаха, че след като имаш направление, панорамната снимка минава по здравна каса.
Цитирай

ГОре на черешата...

Правихме я в края на май, така че повредата не е в моя телевизор.

Ей, всички ли закони и закончета трябва да знаем, за да ползваме правата си...думи нямам ooooh!.
Цитирай

след Околовръстното

Имат ли децата ви шини, носят ли ги постоянно, колко струват?
Дъщеря ми е почти на 11. Шини носи от година и нещо, ефектът е неоспорим. В Юниордент и ги правиха, към 300лв. струваха. И като сметнеш настройките по 9 лв. на всеки 2-3 седмици сумата набъбва още, а краят при нас още не се вижда.
Цитирай

Географския център

Значи последно какво разбрах: Да, полага се по здравна каса, но ... в нашия град нито една лаборатория не е сключила договор със здравната каса за този вид услуга! Аз се възмутих, а служителката ми каза, че не могат да задължат рентгеновите лаборатории да сключат договор с тях. Ще питам във В. Търново - имам безплатен превоз до там. Като погледнеш реално 20 лв. не са много, ама защо да ги вадиш, като можеш да минеш метър. Smile Все пак внасяме сума ти осигуровки, а като искаш да правиш нещо - ми ... не може-плащай си.
« Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 15:06 от Milenna »
Цитирай

ГОре на черешата...

Точно във В. Търново я правихме - в старата стоматология, на центъра, срещу бившия Славяни.
Мисля, че вечер работят до 19 ч, а става за около 20 мин - може да изчакате.
Цитирай

Географския център

Сериозно ли за В. Търново??? Значи ако си уредя направление, сме там. Благодаря ти. Ще разпитам за телефон.
Цитирай

ГОре на черешата...

Разбира се, чакай, сетих се - на плика на снимката има телефон, ето:
Дентален център 1, ул. В. Левски 6, тел. 062/61 54 40

Дано съм била полезна.
Цитирай

Географския център

Естествено, че си полезна, благодаря ти, много ти благодаря! Аз съм от Габрово, но превоза не ми е проблем.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 45 отговора