Как се вдига температура?

  • 26 433
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 801
Синът ми 3г има вирусен инфект с от 2,5 седмици, педитата и УНГ ми дадоха само рецепта за "Търпение", а АБ е в случая безполезен (взеха секрет и кръв).
Детето се чувства добре, играе, храни се, няма температура и ако не са видимо подутите сливици (не лимфни жлези), няма и помен да е болно. Единственото бързо и ефективно решение в случая е да успеем да вдигнем поне час- два 39°-39,5°С, макар че и на 38°С ще се радвам, но не знам как.
Тебешир и настърган суров картоф, няма да яде, пък и не бих му дала, а горещи напитки само ще доведат до нежелани усложнения и АБ.

# 1
  • Мнения: 712
 Shocked Как ще помогне температурата?
В повечето случаи повишената температура представлява реакция на организма, който се бори с инфекцията. Но от претопляне, например, също може да се вдигне температура. Но не означава, че организмът се опитва да се справи с вирус или бактерия.
Лекар ли ви посъветва за това?

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Някой лекар ли те посъветва така? Все пак организмът си решава кога да се задействат защитните механизми, как така ще предизвиквате температура изкуствено? Ами ако се усложни работата после?
Според мен става въпрос за леко възпаление на сливиците, което е възможно да протече без температура.

# 3
  • Мнения: 801
2 педита и 1 УНГ, ме съветват да чакам. А при вирусните с температура винаги ни напомнят, за полезността на температурата и че 39° e полезна и убива вирусите.
1+1= вдигнем ли Т, ще ни мине по- бързо.

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Но това не значи, че трябва да я предизвиквате изкуствено. Положението може да излезе от контрол - представи си, че направиш нещо, за да я предизвикаш, а в същото време тя започва да се вдига от само себе си. Какво би станало тогава? Аз бих оставила нещата така, ако има нещо сериозно, първото, което ще се появи, е температурата.

# 5
  • Мнения: 712
2 педита и 1 УНГ, ме съветват да чакам. А при вирусните с температура винаги ни напомнят, за полезността на температурата и че 39° e полезна и убива вирусите.
1+1= вдигнем ли Т, ще ни мине по- бързо.

Ще ви мине по-бързо, ама друг път. Най-много да се влоши детето.

Температурата е полезна като индикатор, че организмът е започнал да се бори с инфекцията, т.е тя е белег на започнала реакция на имунната система, а не причина. Още повече, че високата температура изтощава организма, натоварва сърцето и т.н - затова и има лекарства за сваляне на температурата.
Не те съветвам да опитваш да повишиш температурата на детенцето - ще изтощиш организма му, който и без това е отслабен от инфекцията, естественият му имунитет съвсем ще спадне и ще си докарате нещо допълнително.
Явно причината при вас е вирусна, затова и не са ви изписали антибиотик. При вирусни заболявания няма много какво да се направи - има някакви противовирусни препарати, които обаче действат най-добре в самото начало на заболяването, за да се възпрепятства размножаването на вирусите. При вас май е късно, а и не знам доколко са подходящи за дете на 3 години.
Затова, давай някакви лекарства симптоматично, ако се чувства зле детенцето и подсилвай имунитета с витамини.
Щом няма бактериална инфекция, ще пребори вируса. Но много често отслабения от вирус организъм развива и бактериална инфекция - като усложнение (нали знаете за грипа с усложненията). Е тогава става гадно.
И все пак, ако детенцето вдигне температура, щом сега няма, заведи го пак на лекар - точно за да не си докара такова усложнение.
Успех, ще мине   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 724
2 педита и 1 УНГ, ме съветват да чакам. А при вирусните с температура винаги ни напомнят, за полезността на температурата и че 39° e полезна и убива вирусите.
1+1= вдигнем ли Т, ще ни мине по- бързо.
Ти сериозно ли го мислиш това ? Shocked
Не бих правила подобни експерименти с детето си.

# 7
  • Мнения: 801
С температура 3 дена, без вече 2,5 седмици. Ако имаше, досега да сме забравили, това е и мнението на тукашните медици.

# 8
  • Мнения: X
С температура 3 дена, без вече 2,5 седмици. Ако имаше, досега да сме забравили, това е и мнението на тукашните медици.
Аз не разбрах - лекарите ли те съветват да му вдигнеш температурата изкуствено?!

# 9
  • Мнения: 801
Лекарите ме съветват само да чакам, но намират странно и не добре, че не вдига температура. Проблемът е, че ще го държи докато не вдигне температура. Остава ми явно да се надявам, той от самосебе си да я вдигне.

# 10
  • Мнения: 2 724
С температура 3 дена, без вече 2,5 седмици. Ако имаше, досега да сме забравили, това е и мнението на тукашните медици.
Температурата е защитна реакция на организма .
Такова нещо за първи път чувам , да се вдига температурата, за да оздравее по -бързо .
Потърси мнение и на други лекари, това мога да те посъветвам .

# 11
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Най-добре дайте на детето имуностимуланти, за да му се помогне да се справи и да се засили имунната му защита. Или се допитай до хомеопат, за да му предпише нещо. При всички случаи това е по-добро решение от изкуственото предизвикване на температура.
Правени ли са изследвания?

# 12
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Лекарите ме съветват само да чакам, но намират странно и не добре, че не вдига температура. Проблемът е, че ще го държи докато не вдигне температура. Остава ми явно да се надявам, той от самосебе си да я вдигне.
newsm78 и според педиатрите  ли няма да му мине без да вдигне Т  Thinking?

# 13
  • Мнения: 801
Явно никой не знае, как. Но все пак благодаря, на първо време ще пробвам с 10-15 сауна и греяно сладко вино, ако го пие.
А и за сега проблемът е основно мой, затова и не съм жертвала 180- те евро за хомеопат. Детето не дава признак, да му пречи или че нещо го боли, затова и чакам, вече 2,5 седмици. Всички педита тук са си плюли в устата и дори за бронхит няма да ви изпишат друго освен сироп за кашлица (докато не се докаже пневмония). В нашия праксис работят 3 педиатъра, приема ни този при когото се случим (ако няма лични предпочитания)
Надявах се някой да изкара нещо бабино, за по- трайно загряване от резерва, но въпреки това благодаря.  bouquet

# 14
  • Мнения: X
Според мен това е безумно.

Общи условия

Активация на акаунт