помогнете за амниоцентезата

  • 1 259
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте мили мами, ще ви бъда много благодарна ако ми отговорите на няколко въпроса, защото ще се побъркам! В понеделник на 15.06 ми направиха амниоцентеза в Майчин дом в София, всичко мина наред. Д-р Марков който ми направи манипулацията ми каза че водите са ми бистри и според него всичко ще е наред. Има ли мами на които им е правено амниоцентеза и водите са им били бистри? Всичко ли е било наред? Моят риск за синдрома на Даун е 1:190!Трябва да чакам до 25.06 да ми излязат резултатите и направо се побърквам!Благодаря на всички предварително Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Ами те водите принципно трябва да са бистри. Когато цветът е друг - най-често зелен - това е признак на инфекция.
Стискам палци резултатите да са добри.

# 2
  • Мнения: 753
Споко, това, че рискът за Даун ти е висок изобщо нищо не значи, защото той е по теория на вероятностите.Все пак винаги е 1 към.........и това едно винаги го има, така, че....споко.Др.Марков е страхотен и много свестен човек и ако е имало и най-малък проблем или съмнение той винаги казва.Поне при мен беше честен и откровен.

Вярвам, че и при теб всичко ще е наред.А това, че си притеснена за бебо е нормално, всички го мислиме........................... Peace

# 3
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Най-важното нещо, докато си чакаш резултатите е да се успокоиш. Чакането е наистина най-гадното нещо на амниоцентезата, не саматата манипулация. Казвам го от опит - два пъти съм минавала през амнио. А с най-силна доза спокойствие се зареди (ако можеш, разбира се) в деня, в който ще се чуеш с твоя лекар, за да ти съобщи резултатите. Петте минути, докато набираш телефона и чакаш да чуеш гласа, сигурно могат да ти скъсят живота няколко пъти. Просто ти го казвам, за да знаеш какво още те чака чисто психически като преживяване. Като си подготвен е малко по-леко. Поне при мен вторият път преживяването беше по-леко.
Сега на въпроса - както вече са ти казали, водите по принцип трябва да са бистри, иначе е знак за някаква инфекция. Но това, че бистрите води са знак, че генетично всичко е наред, за първи път го чувам. newsm78
Стискам палци всичко да е наред наистина и да си завършиш бременността леко и спокойно, със здраво бебче в ръце. Hug

# 4
  • Мнения: 1 131
Моите води бяха бистри,а рискът ми беше 1 към 98.Е,слава богу всичко беше наред.

# 5
  • Мнения: 774
анито2, моят резултат беше 1:201. Водата беше бистра. Хромозомите са нормални.
Почивай сега повечко и не вдигай тежко.
Надявам се всичко да е наред с хромозомите на бебчо! Разбирам какво е да чакаш резултата! Аз моят си го чаках с писмо по пощата. Hug

# 6
  • Мнения: 49
Благодаря  много за съветите и дано всичко да е наред. Днес имам рожден ден, а въобще не ми се празнува- ще празнувам като разбера резултатите си в сряда Grinning! Наистина не е лесно да станеш мама!

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Благодаря  много за съветите и дано всичко да е наред. Днес имам рожден ден, а въобще не ми се празнува- ще празнувам като разбера резултатите си в сряда Grinning! Наистина не е лесно да станеш мама!

Да, не е лесно, но никога не трябва да мислиш негативно.
Отпразнувай си рождения ден и вярвай, че всичко ще е наред.

# 8
  • Мнения: 1 354
Аз не съм правила амниоцентеза, въпреки че риска за Даун при мен беше 1:70 и слава богу имам прекрасна дъщеря, но винаги съм мислили, че всичко ще е ок.Стискам палци и при теб всичко да е наред  и мисли само положително.
Успех.

# 9
  • София
  • Мнения: 368
Честит рожден ден! Желая ти едно прекрасно бебче, не се отчайвай, мисли положително и вярвай, че всичко ще бъде наред!
Стискам ти палци! Успех!  Hug Hug Hug

# 10
  • Мнения: 998
анито2 ,не съм преживяла амнио ,но сега чакам резултат от БХС и знам какво е притеснението
затова се включвам само за морална подкрепа в темата ти Hug
ЧРД на патерица,
дано си го отпразнувала без притеснение и скоро се похвалиш тук ,че всичко е наред!
Стискам палци Peace

# 11
  • Мнения: 1 341
Честит рожден ден!  bouquet
Желая ти резултатите да са добри и здраво бебе на финала! Hug

# 12
  • Мнения: 49
Добро утро мами, имам един въпрос, вчера получих резултатите от амниото-всичко е наред и пише че има данни за момче-това 100 % ли е сигурно че ще имам момче? newsm78  Благодаря ви предварително!  bouquet Hug

# 13
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Анито, честито момченце в такъв случай.  Hug Да, 100% е сигурно. Това не е като определянето по ехограф според колкото и каквото е видял доктора, а е на базата на генетичен материал. Така че е сигурно. Ще си имаш момченце. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 555
Да, няма лъжа, няма измама, 100% сигурно е, че ще си имате момченце. Радвам се, че резултатите са добри, лека и спокойна бременност до края.  Party

Общи условия

Активация на акаунт