Пътят към Сърница/яз. Доспат?

  • 10 854
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 915
Здравейте.

Да ви питам за скорошни отзиви за пътя до Сърница (яз. Доспат)?
Загледах се в една почивна база - Романтика, но и четох мнения, че пътят е кошмарен между Велинград и Сърница и едва ли не трябвало джип.  Rolling Eyes

Някой минавал ли е по другия маршрут Батак - Широка поляна - Сърница?

Благодаря.  Simple Smile

# 1
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Да, гадничък е, ама чак пък джип. Ние ходихме там преди три години с тогавашната ни кола - опел. Кара се бавно, но се стига. А мястото е разкошно. 

# 2
  • Мнения: 1 844
ами пътят не е от лесните  Mr. Greenно бавно и внимателно..определено не е нужен джип,за да минеш оттам. Grinning

# 3
  • Мнения: 658
Преди час говорихме с хора в сърница-пътят от Велинград е оправен-идеален,но откъм Батак е -Рокфор Peace

# 4
  • Мнения: 4 915
Да разбирам, че пословично ужасният път Велинград - Сърница  е ремонтиран?   Flutter

Търсих в нета нещо - имало проект да го асфалтират. Значи вече е готов?

Хип-хип-ура!  Mr. Green

Благодаря, момичета!

# 5
  • Мнения: 136
Радвам се, че са го оправили!  Laughing
Много е красиво там, а и хората са колоритни!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 783
До миналата година през август, пътят откъм Доспат беше в ужасно състояние. Минава се, но с много еквилибристики.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 576
Да разбирам, че пословично ужасният път Велинград - Сърница  е ремонтиран?   Flutter

Търсих в нета нещо - имало проект да го асфалтират. Значи вече е готов?

Хип-хип-ура!  Mr. Green

Благодаря, момичета!

Ако скоро ще ходиш натам с нетърпение чакам отзиви. И ние си бяхме замислили за яз. Доспат, но ако пътя е ужасен, съкровището ще ми вгорчи почивката.

# 8
  • Мнения: 140
Дано вече са го оправили,но миналата година беше кошмарен,такива огромни дупки не бях виждала,колкото и бавно да караш си е ужасно.На връщане минахме през другия път/Доспат-Батак/ и ми се видя първокласен.

# 9
  • Мнения: 1 494
И аз ще чакам отзиви - имаме планове в тази посока.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 576
Май бая сме с планове, ама никой "минал по тоя път" не казва.

# 11
  • Мнения: 4 915
Е, аз ще минавам, ама чак август. Говорих с хора от почивната база - казаха, че са ремонтирали пътя, и останал съвсем малък участък да оправят. В самия сайт на Сърница пише, че ремонтът тече, би трябвало до 30 юни да е привършил.  Thinking

# 12
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 285
Дано да са го оправили участъка към Сърница, беше ужасно, когато ние ходихме, наистина си беше за джип. Изобщо около Батак и Доспат пътят ту беше добър, ту започваха едни огромни дупки в продължение на километри.....

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Моята информация е стара, от септември 2003 година още... Безвъзвратно остаряла... Mr. Green
Тогава Батак - Доспат беше приличен... Не в перфектно състояние, но сравнително приемлив... Особено първите няколко километра след Батак в посока нагоре към Доспат...
Батак - Велинград също беше добър и удобен за пътуване...
Велинград - Сърница беше тесен и дупчен път, но не чак толкова пословично лош... А пък беше и много колоритен...
Виж, обаче пътят Доспат - Сърница... Отвратителеееен... То имаше места, на които слизах от колата за да видя от къде да мина... Не съм виждал такива дупки по пътищата скоро... Дори преди два месеца минавах през прохода Твърдица - Елена и беше песен с горецитирания, въпреки тоталната липса на асфалт в северната част на прохода и тесния каменисто-кално-макадамен път през гората и вековните буки...
Та и на мен ми е интересно, ще чакам отзиви... Дестинацията е приятна за пътуване и с радост ще посетим отново...

# 14
  • София
  • Мнения: 98
До Доспат ходих края на април. Пътят от Велинград до Батак е ремонтиран. От Батак до Доспат не е , има доста дупки, но с по бавно каране няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт