какво не трябва да ям

  • 3 852
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 354
Здравейте, бихте ли ми помогнали като  ми кажете какво не е хубаво да ям когато кърмя, защото вчера ядох череши бебка се скъса да реве и педито ми каза, че може да е от тях(много им дразнели коремчетата) Sad  кажете ако се сещате други храни и плодове.
Благодаря ви.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 073
добре дошла в отбора!поне първите няколко месеца се откажи от:череши, ягоди, зелена салата,патладжан,боб,грах и други подобни,лук и чесън -сурови,всичко пържено и пикантно,зелева салата.
Не е толкова страшно колкото изглежда, но докато не захраниш бебче и кърменията да намалеят и ти си на диета.
Успешно кърмене!

# 2
  • Мнения: 220
Не е съвсем така. Не прекалявай с количествата. Яж си от всичко без да прекаляваш и си гледай бебето. Ако нещо от твоята храна го дразни го спри за месец-два и после опитай с малки количества. Бебетата, както и възрастните са уникални и няма точни рецепти. Освен това изобщо не е задължително да реве заради храна, може да му се е спало, може да му е бил пълен памперса, може да са колики или нещо друго да го е дразнило  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 2 004
Яж си всичко, но с мярка. Единственото, което съм забелязала да влияе зле на Косьо е Активиата. Въпреки че може да е съвпадение.

# 4
  • Мнения: 269
Избягвай да ядеш леща, боб, грах, лук, чесън, горчица, пикантни храни и др.
Хапвай повечко супи, сирене, кашкавал.
Успешно кърмене!

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Важното е да се храниш здравословно. Най-вече заради теб самата. Кърмата винаги ще е с нужните за бебето качества, но за сметка на твоя организъм. И повече течности, вода най-вече в тези горещини.
Всяко кърмаче е индивидално. Безсмислено е да се ограничаваш от каквото и да е. При някои майки храната им се отразява на коликите на бебето, при други не влияе изобщо. Просто следи за някакви такива раздразнения и намали или временно спри да ядеш такава храна.
Можеш да опиташ отново да хапнеш малко череши и да наблюдаваш реакцията. Както Маргарита1 е казала, причината за плача може да е нещо съвсем различно Peace

# 6
  • Мнения: 763
Яж си всичко, но с мярка. Единственото, което съм забелязала да влияе зле на Косьо е Активиата. Въпреки че може да е съвпадение.
И при мен е така! освен това прясното мляко - независимо от процентите. не прекалявай със сладките, избягвай купешката кайма и не се "втелясвай" излишно. Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 169
Може да се каже, че и аз съм си позволявала почти всичко в разумни количества.Може би с изключение на шоколад, кафе и ягоди.А пък от лук, колко кърма имах божеее, като се има в предвид, че не мога да го понасям, но докато кърмех изяждах огромни количества.Много странно!

# 8
  • Мнения: 1 354
Благодаря ви
Не е съвсем така. Не прекалявай с количествата. Яж си от всичко без да прекаляваш и си гледай бебето. Ако нещо от твоята храна го дразни го спри за месец-два и после опитай с малки количества. Бебетата, както и възрастните са уникални и няма точни рецепти. Освен това изобщо не е задължително да реве заради храна, може да му се е спало, може да му е бил пълен памперса, може да са колики или нещо друго да го е дразнило  Hug

Еми не за съжаление не беше проблема в памперса,защото го смених, да колики имаме,но точно за това ми каза педито да не ям череши.Ще избягвам черешите и ягодите, а всичко друго в умерени количества. Peace

# 9
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
След време ще може всичко да си хапваш, но засега трябва да ограничиш зелените салати, боб и леща по-добре не яж, зеле в малки количества, череши - естествено вече знаеш, пъпеши, дини (за които е рано още, но все пак), умерено количество прясно мляко, домати, дори и в манджа (на моето бебе докарваха адски киселини), шоколад, газирани напитки и особено кока-кола, кафе.....

Лично аз започнах да ям без да мисля за коремчето на детето някъде към началото на 5-тия месец. Преди това много се влияеше от моето меню.

# 10
  • Мнения: 941
Малкия колики не е имал, но той много се влияеше от моето хранене- та аз се лиших за около три месеца от: щоколад, бобени, ГАЗИРАНИ, мляко и кисело и прясно, ябълка, цитруси, зеле.....пържени яйца  Embarassed   

# 11
  • Мнения: 641
Яж си всичко, но с мярка. Единственото, което съм забелязала да влияе зле на Косьо е Активиата. Въпреки че може да е съвпадение.
И при мен е така! освен това прясното мляко - независимо от процентите. не прекалявай със сладките, избягвай купешката кайма и не се "втелясвай" излишно. Wink

При мен малката се обриваше след като съм яла мляко, сушеница и сметана в кафето.  Rolling Eyes

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Със сигурност при мен след ядене на ягоди и пикантни храни имаше проблем при малката - засилени колики и т.н.

Иначе от друго не съм се лишавала.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 535
В началото избягвах всичко, което ми дразни стомаха и предизвиква газове - бобови, зеле, сурови лук и чесън, люто, газирани и всякакви безалкохолни (пиех само вода и айрян), кафе, прясно мляко... друго в момента не се сещам. Бях се отпуснала с по-голямо количество плодове лятото и си бях раздразнила здраво стомаха - веднага се отрази и на дребния  Tired. След като намалих количеството и ядях по 1 вид плод на ден нямаше проблем. Вече си позволявам почти всичко, но кърменията са много по-малко, бебо е захранен и вече не му влияе моето хранене  Peace

# 14
  • Мнения: 1 517
С големия си син страшно много се ограничавах, а той се скъсваше от рев първите 6 месеца
След няколко теми по въпроса тук сега си хапвам и пийвам каквото си искам и досега не съм имала проблеми (кърмя бебата седми месец)
Бобовите, лука (повечето бебета дори много го обичат, особено ако си хапвала като бременна - вкусът им е познат от амниотичната течност) и чесъна, рибата и салатите, ягодите и черешите трудно могат да навредят на бебето
Ограничи кафето и колата (но можеш по малко), без твърд алкохол (може бира, вино, но по малко и след кърмене), прясното мляко, сметаната понякога могат да предизвикат алергични реакции

Общи условия

Активация на акаунт