Дали я храня правилно?

  • 480
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 937
Здравейте!

Малко изпаднах в объкване напоследък и ще се радвам, ако ми помогнете със съвет.

Бебето ми  вече е захранено с основните неща. На кърмене на поискване сме от раждането насам. Вода отказва да пие. Проблемът е, че не изяжда по пълна порция пюре/ каша и засега нямаме заместено хранене. Започнах да се чудя дали аз не греша някъде - примерно дали не я храня много на често. Предполагам, че ако се храни на по-големи интервали ще огладнява повече и ще яде повече. Пък знам ли...  newsm78

Значи режимът ни е горе-долу следния :

6ч. кърмене
8-9ч. каша и кърмене
12ч. пюре и кърмене
15ч. кърмене
18ч. кърмене
21ч. каша/пюре и кърмене
плюс 2-3 нощни хранения

Следобед давам понякога, не всеки ден, по няколко лъжички плодово пюре.
Тъй като не изяжда по пълна порция пюре/каша давам и малко преди вечерното кърмене, пък и с цел да се събужда по-малко / само дето не постигаме подобен ефект/.

Общо взето тя започва да се храни с апетит. Харесват й пюренцата. Но изяжда десетина лъжички и повече не мога да я накарам. Всъщност изяжда около половин бурканче от малките. Скоро след това й предлагам да суче - първо, защото не е яла много и второ, защото не пие вода и се опасявам да не се обезводни в жегите. А да суче тя никога не отказва.  Thinking

Да не би да бъркам нещо?  newsm78
 Дали да се опитам да я храня на по-големи интервали? Въпреки че не мога да си го представя. Струва ми се, че не е добре да не й предлагам да суче 3-4 часа.  newsm78

На последната консултация се оказа, че сме наддали 350 гр. и докторката не беше доволна. Иначе детето е напълно весело и супер активно. В момента тежи 6650гр. 65см.

# 1
  • Мнения: 47
Моето бебче е вече на 1г и 2м.
Кърмихме се до 10 месеца. Доста дълго време заедно с пюрето давах и кърма, може би около 2 месеца, а започнахме да ядем зеленчукови пюрета от 5 месец. В началото на бебетата им е много трудно да свикнат с твърда храна, затова не се притеснявай, бебето само ще си покаже. Ако си решила по-дълго да кърмиш, не трябва да те притеснява, че дохранваш с кърма. Моето бебе и досега не яде цяла порция, винаги и остава от буркачнето, преди дохранвах с кърма, а сега с някакъв десерт или кисело мляко. Моето бебе също наддава по-малко, но е в добро здраве, много е подвижна, просто е по-дребничка.

# 2
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
На мен всичко ми изглежда наред. Твърдата храна засега е само за запознаване, не за наяждане, така пче количествата не са толкова важни. В никакъв случай не насилвай детето. Има време да яде по цяло пюре. Няма и смисъл да заместваш кърмене. Вечер може и без каша да минеш. Натоварва стомахчето, а и бебето както виждаш не спи повече. Кашата може да я даваш с кърменето в 18 ч. За наддаването на тази възраст не виждам проблем, че детето е наддало само 350 гр. Ако до 6-тия месец детето е удвоило рожденното си тегло значи всичко върви нормално.

# 3
  • Мнения: 175
Аз започнах да захранвам от средата на 6мес, и дълго нямахме заместено хранене сега на 11почти имаме 3пътно хранене от най много 100гр на ядене и много бозаене,тя си изгради сама режим кога иска да яде не спазаме часове и режими. Надава по 250гр на месец само мин месец беше качила 500гр. Сега е 8кг и 70см, дребничка е но е супер активна вече почти ходи, страхотно весела е което е най важно. Не се притеснявай има време да свикне и да почне да се храни щом бозае тя си набавя нужното а и надава доста добре според мен>

# 4
  • Мнения: 2 011
Да,според мен е правилно храненето.
За тези месеци мисля,че е наддало съвсем нормално детето,350гр си е добре,но педиатрите обичат пухкави бебета и все не им е достатъчно.  Wink
Защо бързаш да заместваш хранене?Аз мисля,че е рано.Аз заместих първо хранене чак към годинката.Щом бебо суче на поискване,нормално е да яде по-малко твърда храна.Не му и трябва повече,според мен.На тази възраст най-важна е кърмата.

# 5
  • Мнения: 340
Аз нямам опит но според мен кърмата в момента е много по полезна или хранителна от пюретата. Не мисля, че едно дете трябва да се принуждава да яде ако още не е готово за по голямо количество. Коремът се приспособява постепенно.

Общи условия

Активация на акаунт