Постоянно безпокойство, страхове, депресия

  • 273 322
  • 145
  •   1
Отговори
# 15
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
И аз се чувствам по подобен начин, страхувам се за себе си, за близките си, изпадам в панически състояния да не ми се случи нещо докато съм сама с децата, едното ми момченце е на 2 месеца. Смея да кажа, че имам щастливо семейство, съпруг, работа. Като че ли всичко ми е наред, ама явно някъде нещо не е наред. Черните мисли трудно се гонят. Аз имам аритмия от доста време и мисля, че тя отключи проблема, въпреки че според лекарите е на нервна почва. Ами така ще е. Преди втората бременност, пиех Атаракс само по 1/2 вечер и ми действаше много добре, ама сега не смея да пия нищо освен магнерича, който мисля че ми действа добре и на нервите и на съня. От психолога полза не видях, даже ми се стори смешен с неговите въпроси и тълкувания...Трудно ми е да споделям с когото и да е за това ми състояние, никой не знае, сугрно това е лошо. На мъжа ми съм споменавала, но пък той е изключително позитивен човек и му е трудно да ме разбере. Опитвам се да се контролирам и да гоня лошите мисли, понякога се получава понякога не, не зная как ще е за в бъдеще.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
edno momiche,нямам личен опит,но от това,което са ми споделяли приятели с такива проблеми,знам,че сама няма как да се справиш...
имаш нужда от много разбиране от близките,верни приятели и не толкова от лекарства,колкото от наистина добър психиатър,психотерапевт или какъвто ти си избереш-лекар,който си разбира от работата и би ти показал пътя за излизане от това кошмарно състояние.
а самият път май трябва да изминеш сама-с много вяра,надежда и усилия.няма вълшебно хапче,което да може да свърши това вместо теб...
стискам ти палци! Praynig
една приятелка затъна много в подобна посока и предполагам колко ти е трудно... Hug

# 17
  • Мнения: 21
Мили мами,не посягайте толкова лесно към антидепресантите-"те са нож с две остриета"!!! Вземете си някакъв по-лек медикамент, и го пийте без прекъсване,всяка божа сутрин и вечер и ще видите че ще се чувствате добре, а чувството на страх и безпокойство ще си отиде !!! Има много билкови продукти на българския пазар. Аз например, имам периоди в които не мога даже да заспя от страшни мисли, какво ме очаква в бъдеще. Пия един медикамент: СИМПАТИЛ, купих си го защото имаше негова реклама в която се казваше: "...ако искаш да бъдеш симпатичен и мил, пий симпатил...." (или нещо подобно)..., цената му е около 4 или 5 лева и съдържа глог,мак и магнезий! Прави чудеса, но си го пия по 2-3 месеца през 2-3 месеца  Grinning и съм много добре!!! Пробвайте, ще се радвам ако поне една от вас не посегне към антидепресанти без да е пробвала с нещо безобидно!!! Grinning

# 18
  • Мнения: 1 893
А дали може да се пие Магне Б6-то е магнезий и вит Б6. На мен преди време ми го изписа един лекар-кардиолог. Моята аритмия е на нервна почва. Дали мога да пия заедно с антидепресанта и Магне?

# 19
  • гр. Варна
  • Мнения: 313
А дали може да се пие Магне Б6-то е магнезий и вит Б6. На мен преди време ми го изписа един лекар-кардиолог. Моята аритмия е на нервна почва. Дали мога да пия заедно с антидепресанта и Магне?
Мисля, че няма проблем да ги пиеш заедно, Магне В6 все се каня него да започна, ама си карам на Магнерича, Бяха ми казали, че ако пия Магнето да вземам и допълнително В6, защото не бил в достатъчно количество в Магне В6. newsm78

# 20
  • Мнения: 1 893
Да,така е, в Магнето Б6 е само 5 мг,магнезият е доста,мисля,че 470 мг. На мен ми бяха изписали 3 пъти по 2 т. Магне  Б6 и се чувствах по-енергична и спокойна,но сега с Анафранила незнам дали може да се пие newsm78

# 21
  • Мнения: 64
Пила съм и ципралекс,сероксат,золофт,серопрам,всички,които действат на серотонина. Анафранила действа и на норадреналина,затова ми го изписаха,но той е доста стар медикамент.

Анафранила го пия от доста време-стар медикамент е но има добър ефект.И аз съм пила горепосочените лекарства ,но последното ми действа добре.А преди бях парцал,само исках да се скрия някъде и никой да няма около мен

# 22
  • София
  • Мнения: 1 423
Искам да ви попитам мислите ли, че противозачатъчните подсилват ефекта на депресия и паник атаките зачестяват заради тях. Пия от два месеца Фемоден, заради гинекологиче проблем. В началото нямах кризи, но сега зачестиха. Бих могла да питам гинекологът ми дали противозачатъчните са засилили тревожностат ми, но мисля че той няма да ми каже истината.

# 23
  • Мнения: 1 893
Пила съм и ципралекс,сероксат,золофт,серопрам,всички,които действат на серотонина. Анафранила действа и на норадреналина,затова ми го изписаха,но той е доста стар медикамент.

Анафранила го пия от доста време-стар медикамент е но има добър ефект.И аз съм пила горепосочените лекарства ,но последното ми действа добре.А преди бях парцал,само исках да се скрия някъде и никой да няма около мен

По колко табл. и от колко мг пиеш ?  В началото по-висока доза ли пиеше ? Имаше ли при теб странични действия ? При мен има отпадналост, замайване, сърцебиене, но аз го пия само от 4 дни.

# 24
  • Мнения: 27
Искам да ви попитам мислите ли, че противозачатъчните подсилват ефекта на депресия и паник атаките зачестяват заради тях. Пия от два месеца Фемоден, заради гинекологиче проблем. В началото нямах кризи, но сега зачестиха. Бих могла да питам гинекологът ми дали противозачатъчните са засилили тревожностат ми, но мисля че той няма да ми каже истината.

Когато имах моите си проблеми лекуващата лекарка, на която бях споделила, че приемам противозачатъчни ми каза следното: "Гинеколозите страстно препоръчват тези контрацептиви за разлика от нас невролозите, които категорично ги отхвърляме. Те имат пряка връзка и силно влияят на нервната система. " Не зная има или няма връзка, но аз определено съм склонна да вярвам на невроложката.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 423
Аллесиа, много благодаря за споделеното мнение, аз подозирам, че противозачатъчните много помагат на моята тревожност и депресия, защото попаднах на един чужд сайт за противозачатъчното ясмин, в който бяха описани гадостите,които хапчето беше причинило на потребителките. В листовката на противозачатъчните пише, че могат да предизвикат и усилят депресия и тревожност.

# 26
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464

Мислиш ли, че не съм опитала? Четири месеца се мъчих като грешен дявол, защото не исках да се предавам без бой и се ужасявах да не се пристрастя към антидепресантите. Резултатът беше нулев и това още повече влошаваше състоянието ми. Но когато се окаже, че наистина е нарушен химическият баланс в мозъка, за съжаление го възстановяват само антидепресанти, в моя случай - ципралекс, който е инхибитор на обратното захващане на серотонина.
Засега, да чукна на дърво, всичко ми е наред и не чувствам нужда от антидепресант.

# 27
  • Мнения: 66
с тези неприятни изживявания човек трябва да се справи сам - да си внушава . другият варянт са лекарствата , но те са доста опасни...

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Мислиш ли, че не съм опитала? Четири месеца се мъчих като грешен дявол, защото не исках да се предавам без бой и се ужасявах да не се пристрастя към антидепресантите. Резултатът беше нулев и това още повече влошаваше състоянието ми. Но когато се окаже, че наистина е нарушен химическият баланс в мозъка, за съжаление го възстановяват само антидепресанти, в моя случай - ципралекс, който е инхибитор на обратното захващане на серотонина.

Това все едно аз съм го писала. Тревожността, после и депресията, се появи в живота ми когато всичко си дойде на мястото- завърших магистратура, срещнах любовта, без нищо лошо да ми се е случило. Вероятно от хронична преумора- работех и учех едновременно, не ми даваха отпуск на работата, а от цялата година само 5 работни дни за лятото. И аз се опитвах по други начини 4 месеца, пих Деанксит- само се задълбочаваше. Най-лошият момент от деня ми беше сутрин като се събудя и ще почне кошмарът, а най-леко ми ставаше вечер, защото ще заспя и няма да усещам тревогата.
Отидох на психиатър- диагноза ОКР, осве депресия, антидепресанти- трябва да се пият поне година, че и повече.
Ципралекс и Ривотрил - депресията отзвуча на 3-та седмица !
Сега пия Феварин и съм доволна супер.
Само дано да не се върне ужасът като ги спра!

Та исках да ви кажа, и на авторката на темата - здравето до голяма степен е химия и както на диабетиците им трябва инсулин, така и в някои случаи се налага да се пият хапчета за възстановяване серотонина и да се възвърне нормалното настроение на човек. Успех   bouquet

# 29
  • Мнения: 1 650
Момичета, успех, дано се пправите скоро!

Общи условия

Активация на акаунт