Какви умения трябва да има детето в първа група на ДГ?

  • 15 960
  • 79
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 336
Момичета някой да знае какво трябва да могат да правят децата в първа група на детската градина?
Сина ми към момента започва ясла, но понеже се оказа, че малко сме назад с уменията за нашата възраст, интересувам се отсега дали някой знае нещо за първа група в ДГ? Да се учим докато има време  Hug

# 1
  • Мнения: 269
Незная дали всички детски градини имат еднакви изисквания, но ще ти напиша за  нашата ДГ:
 - да се хранят сами
 - да се обличат и събличат сами
 - да се обуват сами
 - да могат да сами да ходят до тоалетна
Спокойно, много са малко децата, които покриват тези изисквания на 100%. Пък и "леличките" там много помагат.

# 2
  • Мнения: 600
на родителската ни казаха горе-долу същото:
- да се обличат сами
- да се обуват сами
- да се хранят с вилица и лъжица
- да ходят до тоалетна сами.

мен малко ме притеснява бърсането след голяма нужда, ама имаме 2 месеца да го усвояваме. и тоалетните били от онези гадни клекала - отсега си представям как отива, стъпва в опиканото и оаканото и после го разнася, ама какво да се прави - въпрос на оцеляване Confused

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А не, в нашата градина са с малки тоалетни чинии.Точно копие на големите само,че нюню.И мивките им са такива малки,сладички Simple Smile.С бърсането и моя имаше проблем,на дърти години ходя след него с крема против подсичане.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 336
Сина ми отсега прави опити да се съблича сам, и успява  Crazy с обличането е малко по-трудно. Ако и с тоалетната успеем да се справим  Crazy... ще съм спокойна, че няма да имаме изненади за първа група.
А има ли изисквания по отношение на физическо възпитание, рисуване, рязане и изобщо работа с разни други материали?

# 5
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
И в нашата градина са с малки тоалетни и мивки. Много сладки.
Същите изисквания имаха + да не са с памперс.  Rolling Eyes
Бърсането на дупето ми беше големия кошмар, просто
ръчичката и не е достатъчно дълга, за да се справи добре,
а и преди това винаги съм я мила след акане.
На всичкото отгоре лелята в ДГ и беше показала за по- лесно
да се забърсва отзад- напред  ooooh!. Въпреки че аз я учех
да бърше в обратната посока, варианта на лелята и беше
по- удобен, та и за това колко говорихме...
Абе, така прохождат в света на големите, да са ни живи и здрави.

ПС  Други изсквания не са имали.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493

А има ли изисквания по отношение на физическо възпитание, рисуване, рязане и изобщо работа с разни други материали?
Е то ако и това ги научим за тях работа няма да остане Laughing

# 7
  • Мнения: 3 336
И аз се интересувам от същото, миналата седмица питах в градината ,казаха ми горе-долу същото. И че е добре да се забърсват сами децата и след ходене по голяма нуждар но и да не могат сами вероятно ще има кой да им помогне. Но е за предпочитане сами да се оправят. Така че от следващата седмица това ми е на дневен ред, иначе всечко останало си правят сами. Вкъщи не винаги, предпочитат аз да ги облека и нахраня примерно, но в яслата сами си правят всичко. На тоалетната ги научих преди половин година. Отдавна съм прибрала гърнетата, но в яслата все още там си вършат всичко.

# 8
  • Мнения: 7 821
По принцип първия "срок" в градината на изброените неща ги учат. При нас основното изискване беше да са без памперс, да пият от чаша, да се хранят сами. За обличането и събличането им помагаха и ги учеха да го правят. Важно е детето да има желание да се учи и много настояваха в къщи също да ги оставяме да се справят сами.
За бърсането на дупетата - също ги учат, но моите и двамата в градината спряха да ходят по голяма нужда. Ходеха и до ден днешен ходят вечер. Честно казано малко насилствено ми се вижда това, но от друга страна и възрастните в повечето случаи предпочитаме да си ходим в къщи, а не през деня където сварим.

# 9
  • Мнения: 3 323
Таман си мислех да пускам тема, а то вече имало такава...

Онзи ден бях на родителска в бъдещата ни градина...Изискванията са същите, като горе изброените, само дето изрично ни се подчерта, че те дупета не бършели - да сме ги научели до есента...И при нас ще са клекала. Дъщеря ми Септември ще е на 2г. и 9м - родена е на края на годината...много съм притеснена, как ще се справи с тази координация - сваляне на гащите (това го може, обаче - как да прецени колко, така че да не ги напишка...), клякане и в същото време пакетче кърпички - вадене, бърсане (че и посока)... Сега е на вилата с баба си, дадох им задача да свиква...обажда се свеки и казва - ами тя пада назад като клекне със свалените гащи, камо ли другите действия....Знам, че рано или късно ще свикне, ще се научи...просто този ултиматум, много ме подразни - нали уж да сме един отбор с лелите (госпожите), за да направим децата ни самостоятелни човечета. Още повече, всичките тези приказки, придружени с "...сега е момента да решите, дали искате да сте в МОЕТО детско заведение (Директорката), просто на който не му харесват правилата при нас, е свободен да си търси друго място..."  Twisted Evil...за София иде реч  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 46 511
В нашата градина нямаше никакви изисквания.
Имаше и деца с памперс, и такива, които не могат да се събличат/обличат, както и други, които не можеха да се хранят сами.
Само ни помолиха да ги водим с панталончета на ластик и обувки с лепки, за да могат да ги обличат/събличат и обуват бързо.

Не съм чула да има закон, който да опрделя подобни правила, подайте си жалба, ако трябва.

# 11
  • Мнения: 6 031
Не затормозявайте излишно дните си.И да има умения и да няма пак ще го вземат детето на градина.То там иска или не иска ще се научи, особено гледайки от другите деца.Това за бърсането на дупетата е вярно - не ги бършат като цяло, но има и изключения.
Наслаждавайте се на лятото и всяко нещо идва с времето си.

# 12
  • Мнения: 417
На 3г.и 6м. тръгна на градина (сега е в първа група)и не можеше да се облича сам, само успяваше да си обуе пантофите. Научиха го и не са ми правили забележка за това че не може. Тогава все още за спането му слагах памперс, защото почти винаги се напишкваше по време на сън, но за 2-3 седмици го научиха и на 1-я месец вече отвикна да пишка в леглото и. Все още не се бърше сам, но лелите ги избърсват,ако се наложи.А се налага защото като ги оставят сами изваждат всичките мокри кърпички накуп и след това няма.

Както казва Не се сърди, човече никъде няма закон който да определя такива правила и да ти поставят условие - "не ти ли изнася не си записвай детето"   #CrazyЕйй побеснях, като прочетох поста на Дива ирландска пешеходка (LSD) Mr. Green
Като няма детски градини в София дай да си побъркаме децата с техните изисквания -подай жалба! Mr. Green

# 13
  • Мнения: 4 514
Ашли, ще се изненадаш колко бързо ще навакса детето всички пропуски.  Peace Аз имах същите притеснения с големия ми син в яслата (сега ги имам с малкия  Laughing) - но ето го на, вече е в първа група и се справя повече от чудесно. Преди няколко месеца едва се обличаше сам и още акаше в гащите, а ела да го видиш сега - нямаме никакви проблеми.  Wink Само на обедния сън му слагат памперс, защото понякога се случва да се изпусне.
А в неговата група има дете (от нашата ясленска група), което май са го пуснали изцяло с памперс, така поне ми каза едната сестра в яслата.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 336
Аз днес се чувствам много горда и щастлива от постиженията на моя син  Hug За два дена и половина почти отказахме памперса.
Надявам се да се справи така добре и с обличането и самостоятелното ходене в тоалетната.  Много е важно да има разбиране и от страна на персонала на детското заведение! Дано и ние имаме късме когато дойде нашия ред Hug

Общи условия

Активация на акаунт