Петъчна - по въпроса за форумския хумор.

  • 2 834
  • 57
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Във форуми като "Клюкарник" по теми, които не са съвсем сериозни (според мене) пиша в стил "лек-задкулисен-сарказъм" и "а-ха-да-се-види-самоиронията-ми". Особено в теми за българското ежедневие, в което без необходимите сървайвърски умения е невъзможно да живееш доволно (да си доволен по принцип, де).

И ето стигаме до същината на проблема ми (отговарям на въпроса: "Какъв ти е проблемът, ма?")"- някои съфорумци се дразнят! Приемат постовете ми като лична обида. И казват, че нямам възпитание и че обиждам (това е сериозен удар за мене, защото, съвсем честно - може да съм всякаква, но зле възпитана, в никакъв случай не съм!!)

Въпросът ми е: разбирате ли хумора на съфорумците си  и как ви действат ядните забележки, бъзика и тъничките подигравки?

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 18:12 от InaDot

# 1
  • Мнения: 4 892
Понякога и аз може би излизам от рамките на добрия тон, друг път смешките не ми се получават, та гледам да съм толерантна и към чуждите прояви.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Според настроението. Някой път съм много духовита и нося на майтап. И на бой tooth
Друг път съм крива и всички ме дразните Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 46 508
Темерут съм като цяло, нося на много, не се впечатлявам от закачки, но имам чувството, че каквото и да напиша, все съм засегнала някой Crazy и съм сигурна, че ако нещото го кажа очи в очи, няма да има такъв ефект, тон, мимика, жест и т.н. вървят в комплект с казаното, а написано черно на бяло стои грубо и всеки си го интерпретира, според това, което очаква, демек, търси под вола теле ...

# 4
  • Мнения: 25 589
... всички ме дразните Crossing Arms

А така, каза ли им го!  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Казах им го, како, олекна ми Crazy

# 6
  • Мнения: 2 161
Ядните забележки ми действат добре,харесват ми.Само веднъж съм се почувствала отвратена,направо погнусена.

# 7
  • Мнения: 27 524
Когато смеех да си казвам мнението в Клюкарника и е било в разрез с мнението на разни особи, съм получавала толкова гнусни, обидни и невероятно просташи лични бележки, че вече внимавам  Tired
Може да е слабост, но не съм дебелокожа (за мое съжаление) и се разстройвам от такива неща, макар да знам, че не трябва  Blush

И от интелигетно поднесена ирония до грубите обиди разликата не е много голяма и неинтелигентен човек не може да я схване. Както и обратното - тънката, хубава ирония адресирана до неинтелигентнен пак бива грешно интерпретирана.
Да не говорим, че само с писане често се изпускат важните нюанси на дебата и се получават недоразумения, които понякога прерастват в...  Crazy

Но обожавам хора с чувсвто за хумор - те са винаги добре настроени, весели, шегуват се дори, когато не им е до това. Отпускат те, предразполагат те... Някои потребителки бяха такива, но прерасна в друго, вече (поне във форума) не са такива.

Ако ме питате конкретно сега поименно - ей го Марадона - голяма свежарка  Grinning

# 8
  • Мнения: 5 577
Винаги ми е харесвало тук, и хората, и темите. Конкретно не се сещам някой да ме е дразнил, надявам се и аз да не съм правила същото.  Rolling Eyes
Попринцип не съм заядлива и конфликтна. Познавам такива хора, но пак са си готини. Абе, знам ли и аз кво искам да кажа  Crazy

# 9
  • Мнения: 431
Не може да се очаква непознати хора да са наясно кога и с какво се шегуваш, дори в реалния живот за непознати е трудно да преценят, а тук и липсват подсказките на интонация, жестове, език на тялото.

Все ми е тая кой ми се обижда.

# 10
  • Мнения: 14 654
Приемат постовете ми като лична обида. И казват, че нямам възпитание и че обиждам (това е сериозен удар за мене, защото, съвсем честно - може да съм всякаква, но зле възпитана, в никакъв случай не съм!!)
След като си знаеш, че не си такава, какво те интересува как те възприемат група непознати? Би трябвало да ти е все едно.
А на въпроса ти - не намирам, че форумците имат чувство за хумор. Повечето неща, които би трябвало да смешни, всъщност са глупави.

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
петъчен отговор: заеби ги! да го духат!


иначе, уважавам персони с развито чувство за хумор, поне колкото моето.
другите с описаните от теб критерии заминават да вършат втората част от петъчния отговор.

# 12
  • Мнения: 2 448
Пфу, петъчните теми не бяха ли за друго бе?  Laughing
Рекох ще прочета нещо хем секси, хем хумористично, а то за обиди идело реч.  Mr. Green

# 13
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Пфу, петъчните теми не бяха ли за друго бе?  Laughing
Рекох ще прочета нещо хем секси, хем хумористично, а то за обиди идело реч.  Mr. Green

петъчен отговор: заеби ги! да го духат!


иначе, уважавам персони с развито чувство за хумор, поне колкото моето.
другите с описаните от теб критерии заминават да вършат втората част от петъчния отговор.

Ето ти го отговора на питането  Mr. Green, пред очите ти , съвсем!

# 14
  • Мнения: 2 448
Писали сме едновременно, видях го вече като го пуснах.  Laughing Направо като по поръчка, още докато си го мисля и хоп , изпълнение на питането.  Mr. Green Как да кажа сега, че не съм доволна, смея ли?  Laughing

# 15
  • Мнения: 17 407
Разбирам, въпреки, че дори и хумористично, пак звучат грубо някои. То си зависи от изходното състояние, така да се каже, на потърпевшия. Теб не съм те чела и не мога да коментирам проблема ти.

# 16
  • Мнения: 1 418
На майтап нося,на гавра-не!

# 17
  • Мнения: 7 837
Да, повечето носят на сладникаво гъди-гъди, но единици изпитват удоволствие и от грубия секс.

# 18
  • Мнения: X
Аз мисля, че хората, които наистина се майтапят тук са доста малко, а за носенето на майтап да не говорим. След като за малко да ме баннат заради един безобиден майтап, докато в други теми хората си издираха очите без дори да им замирише на банани...
В повечето случаи майтапът е възкисела ирония, напудрена като провокация. Много подскачат без да са ощипани, а ако не подскочат се оказват съвсем отхапани. Ето, че и аз в момента съм иронична и чувството ми за хумор е свежо като престоял компот. Инадот, , не ти знам майтапчетата, но ако някой ги е взел насериозно, предполагам, че просто с времето това няма как да се промени. И аз никак не обичам несправедливостта, но тя се случва всеки ден. Искала си да разсмееш някого, да внесеш настроение, а някой те е залаял- така е, влезеш ли в ролята на клоун рано или късно го отнасяш. Истината е, че хората като цяло не обичат шегите, дори и тези със завидно чувство за хумор. Опитай да пуснеш някоя много тъжна тема, ще видиш как изведнъж всички много ти ти симпатизират.

# 19
  • Мнения: 9
Аз съм новАк. Когато влизам във форума мнго често ми е забавно да се заигравам със съответната тема или потребител. Случвало ми се е да си "удрям спирачки" и нищо да не пиша,  защото не искам да обидя никого /а ми е било така забавно .../  В реалния живот хуморът ми е малко закачлив и често ироничен, затова гледам да внимавам. Само с най-близките му отвързвам края и си се развихрям както аз си знам  /но това са хора, с които мога и да поплача когато ми е тежко/.

# 20
  • Мнения: 1 008
Един единствен път ми е било гадно
от забележка на една съфорумка.И
ми беше гадно защото тя наистина
не беше права.Иначе търпя и критика,
и майтап, и ирония-изобщо всичко.
Когато темата е конкретна и съм сигурна
в нещо, си отстоявам докрай,а когато някой
ме напада заради мнение,различно от неговото-
нямам против-не се заяждам.
Наскоро получих ЛС от новак(който в момента е с бан,мисля),да съм си оправила подписа,щото се пишело "вземайте",а не "всемайте".Личното съобщение започваше така "Мила оправи си подписа щото ми избоде очите".Върнах отговор,че подписът ми е цитат на друг потребител и най-вероятно правописните грешки в него са неволни(защото тази не е единствената)и също поясних,че след "мила"се слага запетая.Но тя не спря до тук и пак Л.С.
Та, кажете ми какво беше това-хумор ли,урок ли, защото
на мен не ми стана много ясно.Но не съм се дразнила,
беше ми малко забавно.

# 21
  • Мнения: 5 228
Ползвайте повече емотикони, като не ви разбират хумора.

# 22
  • Мнения: 9
"Мила оправи си подписа щото ми избоде очите"...
Та, кажете ми какво беше това-хумор ли,урок ли, защото
на мен не ми стана много ясно...
Ами това си е бая гадно, не съм свикнала в реалния живот на такива "женски" забележки /затова компенсирам тук в бг-мама  Joy/  Би ми станало неприятно. Предпочитам директна забележка, какви са тия ЛС.  Иначе конструктивната критика е нещо полезно и макар да ми става леко кисело, в същност съм благодарна, ако някой ми каже директно някаква истина

# 23
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мен не ме разбират, а аз не мога да разбера разни простакеси. Само се надявам да съм се удържала откъм злобливи ЛСта.
Имам теми, по които съм сериозна-расизъм, нетърпимост...

# 24
  • Мнения: 1 217
Как си мечтая само за един ден да ни разрешат да си показваме личните съобщения, на драго сърце бих показала някои изявени противнички на емотиконите как си служат с тях, когато мислят, че никой не ги вижда Laughing
Иначе, знам, че не съм безгрешна, ако иронията е добронамерена и градивна-приемам я, ако е съслива и злобничка не ме " докосва " по никакъв начин, защото явно психиката на отправящия я е разклатена.

# 25
  • Мнения: 2 196
Не всички ми разбират хумора, но пък и на мен не ми звучат хумористично напъните на доста съфорумци. Нормално ми се струва, не може с всички да трептиш на една честота. Нездравословно ми се струва даже.

# 26
  • Мнения: 2 478
Не блестя с особено остроумност, но и не се напъвам. Харесвам хуморът на buttinsky и Василиса.

# 27
  • Мнения: 1 008
Не блестя с особено остроумност, но и не се напъвам. Харесвам хуморът на buttinsky и Василиса.
Аз-на ivonska.

# 28
  • Мнения: 17 407
айде, пак се почна- кой харесвам, кой ме дразни.  Рано или късно стигаме до там Joy
хайдут велко, дай на лични, кво ти пречи. Може никове само, първите букви.

# 29
  • Мнения: 593
Кое й е петъчното на тази тема?  newsm78

Нося на майтап, зависи от настроението ми. И на мен ми се е случвало да иронизирам и да се пошегувам. Laughing
Възможно е с някого да се посдърпаме в дадена тема, а в друга да се държим все едно, че нищо не е станало. Не се настройвам против човека, който стои зад даден ник, само заради това че е казал нещо, което на мен ми звучи абсурдно.

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 02:46 от cybercat

# 30
  • София
  • Мнения: 3 099
Да се повторя: всичко може, но със стил.

Често ползвам ирония, също и сарказъм, но то плоскоумието понякога чак люти на очите и това е все пак щадящ вариант на пробуждащия се емоционален садизъм.

Нося охотно на шеги от интелигентен източник. Изнасилените старания на посредствен такъв провокират тъмния ми потенциал...

# 31
  • Мнения: 5 228
Как си мечтая само за един ден да ни разрешат да си показваме личните съобщения, на драго сърце бих показала някои изявени противнички на емотиконите как си служат с тях, когато мислят, че никой не ги вижда Laughing

Аз ли? Аз на лични много ползвам емотикони.

# 32
  • Мнения: 1 217
Не, от тебе още си нямам, надявам се ако имам да не е писано в онзи, високоинтелектуален и до втръсване елементарен стил, сещаш се какво имам предвид, нали ? Simple Smile

# 33
  • Мнения: 25 589
... в онзи, високоинтелектуален и до втръсване елементарен стил, сещаш се какво имам предвид, нали ? Simple Smile

Аз не се сещам...  Embarassed

ПП Пупупу, един път поне да не се разпозная в нечии думи, просто защото не сме си толкова близки с хайдут велко, та да си менкаме ЛС.  Laughing

# 34
  • Мнения: 15 619
Безразлично ми е, кой какви мераци има да блесне. Смея се и на точните попадения и на другите недотам остроумни.... 

# 35
  • София
  • Мнения: 2 840
Има много свежи елементи в този форум. Аз лично искрено съм се забавлявала, даже съм се възторгвала.

Иначе, какво друго да кажа?
Някои са забавни, други - не.
И аз така.
Според това кой ме чете, за някои съм свежа, за други - арогантна, за трети - тъпо парче.

# 36
  • Мнения: 516
Преди да пропиша във форума, мислех, че имам чувство за хумор. После разбрах, че моята представа за хумор не пасва на 90% от пишещите тук.  Laughing

# 37
  • Мнения: 5 228
ПП Пупупу, един път поне да не се разпозная в нечии думи, просто защото не сме си толкова близки с хайдут велко, та да си менкаме ЛС.  Laughing

И ние не си пишем, но ей на, разпознах се.  Laughing

Иначе по въпроса за високоинтелектуалния стил съвсем сериозно. В последно време не разбирам около 80 % от писанията в Клюкарника, кое от кое по далече от мисълта си и тя от него. Точно да се съглася с някое мнение и бум! - за ланския сняг, но по-поетично. Мислех че пак съм оглупяла.

# 38
  • Мнения: 7 837
Ама, това била катюнгелчева... Реших че имам дежа вю, а то какво било.

# 39
  • Мнения: 5 370
От доста време насам не се връзвам, а преди, признавам честно, даже на флъонгичка ставах.
Ходенето на работа и приоритетното общуване с възрастни и реални индивиди си казаха тежката дума.

# 40
  • Мнения: 4 892
Ама, това била катюнгелчева... Реших че имам дежа вю, а то какво било.

ХАХАХА, верно ли, бе? Може и да усера темата, ама точно в момента не ми дреме, та - тамън мислех да кажа на хайдутката, че е много лабилна и тънкообидна, а то ако е катюнгелчева - значи съм го казвла и не се налага да го казвам пак.
Амин.

Верно ли е катюнгелчева?

# 41
  • Мнения: 7 837

Верно ли е катюнгелчева?

Зависи... ТИ, писала ли си емотиконни ЛС?

# 42
  • Мнения: 4 892

Верно ли е катюнгелчева?

Зависи... ТИ, писала ли си емотиконни ЛС?

Не, аз съм си забранила ЛС от "зависито", понеже си представям бомбардировката, но съм достатъчно възпитана в този случай също да не й пиша. Но и достатъчно лекомислена, за да го напиша на "всеослушание".

КЛОНКА, изцепих се на мегдана  Wink

# 43
  • Мнения: 78
Моя хумор е доста идиотски и малко хора го разбират.

Забелязали ли сте, че всеки седи повече в тези теми, в които разбират хумора му? Примерно аз - седя си в спама, щото там ме познават, дори и лично, знаят ме що за стока съм и имат представа кога се майтапя и кога не.

Ако вляза в Споделете, примерно, или в ДиС, ще ме баннат на четвъртия пост, защото няма да разберат майтапите ми.

# 44
  • Мнения: 6 713
Ами претръпнала съм... Не се впечатлявам.  Simple Smile
Всъщност, много рядко попадам на добър, ама добър хумор. Може би малко чета в Клю-то. Не'ам време, та затова. Tired

# 45
  • София
  • Мнения: 2 840
КЛОНКА, изцепих се на мегдана  Wink

Записвам си, да не те приканвам отново. Mr. Green

# 46
  • Мнения: 1 212
Въпросът ми е: разбирате ли хумора на съфорумците си  и как ви действат ядните забележки, бъзика и тъничките подигравки?

От някой хумор, разбирам ... по сърце ми е нарави ми се, демек. Тресла съм се от смях пред монитора многократно.
Друг разбирам , ама не ми е много смешен .
Трети ептен непроумявам .

Самата аз обективно нямам голямо чувство за хумор та сигурно не съм много удачна.
Ама съм си свикнала със себе си и се радвам като си се чета  Peace  Peace Peace ......  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 1 192
То аз затова се домъкнах в Клюкарника, да се майтапя  Wink Но ако не ме разбират или се засягат, не ми дреме, защото не е умишлено. Никой не ми плаща какво да правя с времето си, пък било то и във форума. Който иска да ме чете, важното е че пиша, а и чета.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Верно ли е катюнгелчева?

Как можа да се усъмниш в този бляскав и твърде характерен стил?!!

# 49
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 077
Нося на майтап. И обичам да си правя майтап. Даже май /уж случайно/ бягам от сериозните теми. Не е за мен тая работа, да си сериозен.

Честно казано, за трите ми и пол'вина години престой тук, не съм видяла някой да е прекрачил границата. Често се смея с глас, от постовете на определени потребители. Никой не ме е обидил /може пък да съм дебелокожа/. Ма и никой не ми е писал ЛС да ме скастри. Б.си Crossing Arms

# 50
  • Мнения: 1 192
Нося на майтап. И обичам да си правя майтап. Даже май /уж случайно/ бягам от сериозните теми. Не е за мен тая работа, да си сериозен.

Честно казано, за трите ми и пол'вина години престой тук, не съм видяла някой да е прекрачил границата. Често се смея с глас, от постовете на определени потребители. Никой не ме е обидил /може пък да съм дебелокожа/. Ма и никой не ми е писал ЛС да ме скастри. Б.си Crossing Arms

То и аз от лични съобщения не мога да се оплача...засега,че току виж някой ме оборил...но пък не мога да проумея ексхибиционистичното желание на някои потребители да правят забележки извън темата или откровено злобно да се заяждат с други потребители, демонстрирайки надмощие. Не визирам никой спрямо мен, защото повечето пъти съм го отнасяла като защитавам друг...

# 51
  • Мнения: 1 217
Не, аз съм си забранила ЛС от "зависито", понеже си представям бомбардировката, но съм достатъчно възпитана в този случай също да не й пиша.
Благодаря ти, Нино . Ето, виждаш ли, сама го каза, иска се елементарно възпитание за да не бомбандираш някого с оцъклени емотикони и драматични закани като " сбогом, това беше края " Laughing Е да, ама някои обичат да бомбандират, мога да го докажа Simple Smile Добре, че наистина не са ми важни, иначе досега да съм се разболяла, ако се обиждах.

# 52
  • София
  • Мнения: 816
Много нося на всичко.Най ми е било обидно,когато задам въпрос за нещо/каквото и да било/и всички са игнорирали поста ми.Подминават го просто и инфото си тече по други въпроси и след някой друг ден видя някой задал същия въпрос ама 5 човека отговорили.Тогава ме е яд защото наистина ми е трябвало,после ми минава щото никои не ми е пък и длъжен.

# 53
  • Мнения: 2 018
Доста от пишещите във форума притежават страхотно чувство за хумор и искренно се забавлявам като ги чета /макар и те да не знаят Laughing/. Говоря за оня хумор, който не се стреми да уязви отсрещния, а истината поднесена по много деликатен, но хумористичен начин.  Peace

# 54
  • Мнения: 5 622
Единствено форумската прстотия и интригантство не разбирам. Форумският хумор ми е ОК. Не съм прицвъкната, разбирам го и да, действа разтоварващо да комуникираш с такива хора. Гледам да го правя и в ежедневието си  Peace

# 55
  • Мнения: X
Доста от пишещите във форума притежават страхотно чувство за хумор и искренно се забавлявам като ги чета /макар и те да не знаят Laughing/. Говоря за оня хумор, който не се стреми да уязви отсрещния, а истината поднесена по много деликатен, но хумористичен начин.  Peace

именно
за разлика от нЕкои ... хм други елегантни дами

# 56
  • Мнения: 1 217
Скоро ми попадна в някаква тема и ми се отщя да пиша ( просто се пренесох на скайп с форумските дружки Heart Eyes ) изключително издържания от всяка гледна точка израз " олигавила съм се като булдог "  Grinning Някаква претендираща за изискан изказ простакеля беше.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 430
Понякога ми е било забавно,има потребители за ,които вече съм си създала мнение,и нищо от написаното от тях не може да ме засегне.Защото наистина е добронамерено и в рамките на шегата.
Но има и много ирония,злоба и сарказъм,която не бих окачествила като хумор,било  той и черен ,английски или както си го нарекат.Просто си  е злобно подмятане,а не шега.

Общи условия

Активация на акаунт