Такса-вход !?

  • 10 660
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
3 лв месечно на човек. Домоуправителят не таксува детето и мъжът ми (мъжът ми е все в чужбина). Събира таксата на 3-6 месеца накуп. Поддържат се и 2-та асансьора, миналата година измазаха целият 14 етажен блок (етажите и асансьорите). Иначе за почистването, всеки си почиства сам пред апартамента, чистачка до сега не съм виждала.

# 46
  • Мнения: 136
По 3лв на човек и на куче.  Laughing Смешно изглежда така както съм го написала, но е истина.
Деца до 7г . - не.

# 47
  • Мнения: 4 965
Направо ми е странно. При нас блокът е с помещения под него, които са съсобственост на живущите - имаме 7 помещения под наем /разни удобни магазинчета - подбираме си така наемателите, че хем да не ни пречат, хем да има откъде да си вземе свичко за вкъщи/. Наемът перфектно покрива всички сметки за чистачка, консумативи, ремонти, ежегодно освежаване, поддръжка на околоблоковото пространство, вкл. и всички такси на апартаментите за разните електромери, водомери, топломери и т.н. Т.е. остават единствено личните сметки в апартамента, които сам си плаща. Sunglasses

# 48
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не съм тръгнала да спасявам света,няма и да го направя. Stop Който иска да мисли за такива....хора.Аз няма да съм.И стига с тая Европа бе...

Малко ОФ:
Аз пък се надявам да стане като по някои Европи. За да няма своеволия от страна на съседи, както и отмъщаване на други. За доброто на всички българи ще е. При нас всеки трудно подвижен човек има право на всички удобства, за да може да се движи. Разходите се поемат от здравна такса + специален бюджет. Същото е и за къщите, където се монтира това:

От сърце се моля и при нас да стане някой ден. Майка ми живее на 5 етаж, без асансцьор и е голяма мъка. Не искам да мисля, ако някой ден няма да може да се качва сама.

По темата: тяхната такса е от наем на магазини и реклами по фасадата.

# 49
  • Мнения: 96
Ние живеем на 2 етаж и плащаме 5 лв,за асансьор,осветление на стълби и мазета.От няолко месеца събираме още по 5 лв на апартамент, за да си направим ремонт във входа.Текущите разходи се разпределят на човек,тъй като не е редно сам човек да плаща ,колкото например 4 членно семейство.За деца до 6 годинки не се събира никаква такса.Чистачка нямаме,всеки си чисти.

# 50
  • София
  • Мнения: 13 204
Ние живеем на 2 етаж и плащаме 5 лв,за асансьор,осветление на стълби и мазета.От няолко месеца събираме още по 5 лв на апартамент, за да си направим ремонт във входа.Текущите разходи се разпределят на човек,тъй като не е редно сам човек да плаща ,колкото например 4 членно семейство.За деца до 6 годинки не се събира никаква такса.Чистачка нямаме,всеки си чисти.

Хубаво де... странно ми е във входове дето всеки сам си чисти.. тоя на първия етаж на всички ли чисти?  Laughing В моята изтривалка май всички си бършат краката  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 2 197
Събираме по 30 лева на тримесечие и по 50 на шестмесечие. Т.е. за годината 160 лв. на апартамент. Събират се не само за ток и асансьор, но и за текущи ремонти от рода на покрив, врата, домофон и др. под. В касата на входа има към 3000 лева, които са за неща, одобрени от събранието. Досега повечето ремонти мен не ме касаят, защото покрива ми е далеко, а асансьор не ползваме, но чинно си плащаме.

# 52
  • Мнения: 636
magurka - Как за куче ???  newsm78
Да не би то  само да ползва асансьора или си светла лампите....Да слиза до мазето за дърва..!!!

 Flutter

# 53
  • Мнения: 34
Момичета има ли някой от вас който да плаща 50 лв????? От 1 юли се местя в боксониера в нова кооперация където таксата ми вход ще е 50 лв. без да се включват сметките за ток..асансьор и т.н.,тях каза наемодателката че ще си ги плаща.Съгласих се със сумата,защото блока има 24 часова охрана и малък заден затворен двор,който се подържа с теизи пари...Но все пак сумата ми се вижда огромна  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 804
Аууууууууу,50лв. само за охрана и заден двор?За боксониера?
Множко е,отделно и другите разходи...................хич и не ми се мисли,като че ли ще живееш в палат!

# 55
  • Мнения: 136
По 3лв на човек и на куче.  Laughing Смешно изглежда така както съм го написала, но е истина.
Деца до 7г . - не.

ХА ХА! Знаех си, че ще ви учуди това, но при нас е така. Блокът ни е цяло село - над 300 човека. Има доста кучета и доста бебета и деца. Всяко куче се вози най-малко 4 пъти на ден в асансьорите, а някои и повече. Доста от кучетата са големи, има и злобни. Децата избягват да се качват заедно с тях. Майките с количките - също. Остават да чакат за следващия - никаква ефективност. Плюс това се случвало кучетата да правят и разни бели из входа.
Осветлението е автоматично - не гледа кое е куче, кое е човек.
Така че винаги при нас се е плащало за куче. Преди беше 1лв., отскоро решиха да е по 3.

# 56
  • Мнения: 804
По 3лв на човек и на куче.  Laughing Смешно изглежда така както съм го написала, но е истина.
Деца до 7г . - не.

ХА ХА! Знаех си, че ще ви учуди това, но при нас е така. Блокът ни е цяло село - над 300 човека. Има доста кучета и доста бебета и деца. Всяко куче се вози най-малко 4 пъти на ден в асансьорите, а някои и повече. Доста от кучетата са големи, има и злобни. Децата избягват да се качват заедно с тях. Майките с количките - също. Остават да чакат за следващия - никаква ефективност. Плюс това се случвало кучетата да правят и разни бели из входа.
Осветлението е автоматично - не гледа кое е куче, кое е човек.
Така че винаги при нас се е плащало за куче. Преди беше 1лв., отскоро решиха да е по 3.

Така съм съгласна,но при нас се плаща за децата още като навършат 1г,което не е много редно,защото никое дете няма да ползва само асансьора,нали?А за кучетата нищо не се плаща,макар да се возят на асансьора поне три пъти на ден.

# 57
  • Мнения: 34
Аууууууууу,50лв. само за охрана и заден двор?За боксониера?
Множко е,отделно и другите разходи...................хич и не ми се мисли,като че ли ще живееш в палат!
Наистина е много мого...ама наема,мястото и самия апартамент ме устройват...нямам друг избор засега...

# 58
  • София
  • Мнения: 13 204
Момичета има ли някой от вас който да плаща 50 лв????? От 1 юли се местя в боксониера в нова кооперация където таксата ми вход ще е 50 лв. без да се включват сметките за ток..асансьор и т.н.,тях каза наемодателката че ще си ги плаща.Съгласих се със сумата,защото блока има 24 часова охрана и малък заден затворен двор,който се подържа с теизи пари...Но все пак сумата ми се вижда огромна  Rolling Eyes

Зависи колко хора сте. Зависи колко плащате на охраната. Ако е 24 часова и е от външни хора се плаща на 4 човека поне.. Смятай дали 50 лв са малко или много. Пък и не би трябвало да зависи от големината на жилището, щото той човека охранява с еднакви усилия 4 стаен и боксониера  Wink

# 59
  • Мнения: 4 916
Момичета има ли някой от вас който да плаща 50 лв????? От 1 юли се местя в боксониера в нова кооперация където таксата ми вход ще е 50 лв. без да се включват сметките за ток..асансьор и т.н.,тях каза наемодателката че ще си ги плаща.Съгласих се със сумата,защото блока има 24 часова охрана и малък заден затворен двор,който се подържа с теизи пари...Но все пак сумата ми се вижда огромна  Rolling Eyes

 
Ми само охраната - това са заплатите на 4-5 души, плюс осигуровки, плюс пари за фирмата-охранител... много ли са 50 лв.?

Общи условия

Активация на акаунт