Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора
Значи изчетох много за да стигна до там че след проверката от мен в страницата на НОИ просто не си отговаят цифрите.Сметнах общ доход за 6 месеца назад 90% и ги разделих на работните дни, но има някакво страхотно разминаване от това което пише в страницата на НОИ от това което смятам и това което получавам  newsm78 .
Общ доход за последни 6 месеца 3149 делено на работните дни за тези 6 месеца които са 122 сметнато по 90% се получава 23.23 лв. дневно. По изчисленията на НОИ се получава 17.45 лв
Ще съм много благодарна ако някои намери решение на тази задача.  Smile
Цитирай

Болничните за общо заболяване не са 90%, а 80% Peace
Цитирай

НОИ не са сгрешили в сметките-17,45 дневно е съвсем коректно.

Ти се объркваш с това 90 процента,но продължението на изречението не повече от нетното.Изчисляват се среднодневно нето и 90 проценат от среднодневно бруто.Днете числа се сравняват и се взима по-малкото.То се умножава по работните дни в месеца.В повечето случай по-малкото число е среднодневно нето.Т.е ще взимаш толкова пари,колкото ако работиш-не повече

Нали питаш за 45 дневния,а не за обикновен болничен.За обикновените болнични принципа е същия,но се сравнява с 80 процента от среднодневно бруто
Цитирай

Попитай тук http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=399943.0
Цитирай

Благодаря на всички които изразиха мнение . sohappy
Цитирай

Мами аз пак се включвам в темата ,защото сега правя справка в нои чрез ПИК код и за 2009 ми излиза следния статус и немога да разбера кои месец на колко пари са ме осигурявали ако можете пак да помогнете благодаря

Месец:  Осигурен за:  Дни в осигуряване /раб.дни/:  Осиг. доход /лв./: 
1      Пенсия, болест и майч., тр. злоп.               21          680.00 

3      Пенсия, болест и майч., тр. злоп.               21          518.09 

3      Пенсия, болест и майч., тр. злоп.                             240.29 

4      Пенсия, болест и майч., тр. злоп.                             458.72 

4      Пенсия, болест и майч., тр. злоп.               21           32.38

5      Пенсия, болест и майч., тр. злоп.                             218.44 

5      Пенсия, болест и майч., тр. злоп.              19             0.00 
Цитирай

където имаш по две суми на месец,събираш двете суми и това ти е осигурителният доход.Например за месец март 518+240=758

За май може да имаш все още неизплатени суми и осигуртелният ти доход да нарастне.От кога си в болничен-от март ли?
Цитирай

И на мен ми ги изплащаха по 80 %
Цитирай

Да първия ми болничен е от месец март. Ама така излиза ,че всеки месец съм на различна сума .Аз попринцип се доосигурявам до 680лв. и така малко има разминаване.Такава обаркана система имаме че човек може да се побарка.
  Благодаря още веднъж.
Цитирай

Здравейте и от мен,от месец април 13 съм на нова работа и първия болничен ми е от 22.05 а втория от 21.06,искам да попитам по вещите от мен кога да очаквам превеждане от нои?
Цитирай

Здравейте и от мен,от месец април 13 съм на нова работа и първия болничен ми е от 22.05 а втория от 21.06,искам да попитам по вещите от мен кога да очаквам превеждане от нои?

парите от дните за май трябва да ги преведат около 27-30 юни,ако всичко е наред.Може и по-рано.Преводи правят вторник и четвъртък.Превеждат месец за месец.
Утре ще има превод.Бочни си картата в банокмаат,може и да те зарадва  Wink
Цитирай

Мерси Елфита,но доколкото разбрах трябвало да имам 6 месеца във фирмата и тогава ги изплащали,това вярно ли е?Благодаря ти предварително
Цитирай

А я аз да попитам нещо, тъй като не съм бременяла в родината, а сестра ми сега е бременна там и стана дума за 45 дни болнични преди термина. Това 45 дни ли са или 45 работни дни?  newsm78
Цитирай

За 45 календарни дни става въпрос преди термина.
Цитирай

Я и аз да попитам нещо - от 26.05 съм в болничен 45 дни преди термина. Вчера най - накрая ми се появиха осигуровките за месец май (става въпрос в сайта на НОИ) и е цифра различна от тази, която до сега излизаше като осигурителен доход. Ясно, че е заради майчинството, обаче не излиза друга сума, както едно мамче по - горе беше показала за един месец да има две суми. Там където се проверяват подадени документи нищо не ми излиза - да изчакам ли още малко или да звъня на счетоводителката да и дигам скандал?
Цитирай

1-14 от 22 отговора