квартал сухата река софия?

  • 12 431
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
споделете!!!!! добре ли се живее в сухата река? има ли магазини, удобен транспорт?  newsm78

# 1
  • Мнения: 46 429
Не с добра инфраструктура като Младост и Люлин, но е близо до центъра, ако си с кола е добре.
Строителство - всякакъв вид.
Магазини - има, не всички вериги, но все пак има.
Недостатък (огромен за мен) - липсата на централна топла вода.

# 2
  • Мнения: 54
То си зависи и къде по-точно си, иначе има Била, но не знам дали ще си близо до нея, защото е в единия край на квартала, ако не бъркам от къде почва.

Ето и един линк: http://www.naemibg.com/prodava-imoti/жк-Сm … 72;-zxc3q132.html
Но най-добре си се разходи хубаво из квартала преди да вземеш решение, почти всичко е панелки, което на мен лично не ми допада, да и както каза Не се сърди, човече, проблемът с водата.

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 00:15 от Lamma

# 3
  • Мнения: 4 380
Супер си е. До центъра можеш да стигнеш и пеша ако решиш. Ниско разположен квартал и разни проблеми с питейна вода при криза обикновено не го стигат. Има си всички магазини, хубав пазар, стадион за тренировки и фитнес, парк. Всичко е на ръка разстояние, има уютни и тихи местенца с хубави дворчета. Прилични училища и детски градини. Отличен и редовен транспорт, маршрутки.

Няма централно парно в повечето случаи и топла вода. Това може да е плюс или минус зависи от гледната точка.

# 4
  • Мнения: X
Живяла съм там около година, така и не можах да го харесам тоя квартал. Може би защото живях зад гара Подуене в нова кооперация, но около къщи и малки и тъмни улички с кучета, където без кола не е много за ходене, особено по тъмно.

Иначе панелки, гаден пазар на Герена и мръсен парк /наскоро даже имаше и тема за парка/. Кварталът е опасан с мостове - за да излезеш от него пеша трябва да минеш под моста Подуене, моста Черковна /къс, но за сметка на това населен с кучета/ или откъм Хаджи Димитър моста Чавдар. Не бих се разхождала с количка пеша по нито един от мостовете. Липсата на централна топла вода може да ти спести хиляди главоболия с Топлофикация, ако си под наем - няма да оставяш и надплатени сметки на следващи наематели.

Лично аз не бих живяла отново там, но пък е хубаво да се разходиш, за да добиеш лични впечатления.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 434
Има шанс за топла вода в скоро време.Пускали са списъци да набират желаещи за включване в услугата.Има Билла, Фантастико, Т-маркет и доста малки магазинчета.Има маршрутки с които можеш да отидеш навсякъде.Има доста автобуси и трамвай 22.Има   ясли и градини. Има си и ниско излитащи и кацащи самолети.Лошото са хората, които там са събирани отвсякъде заради Кремиковци. Собствениците са малко, повечето живеещи там са под наем и никой нищо не пази, само се разрушава, защото те там са само временно, нали? Харесваше ми преди, когато живеех там.Сега вече не, прекалено е пренаселено.

malko_mishlence, питат за Сухата река, не за Подуене.

# 6
  • Мнения: 2 153
Аз много харесвам този квартал. Близо е до центъра и има удобен транспорт.  Peace А мостовете наистина не са за разходка, но не и това е целта им- квартала си има много хубав парк!!!

# 7
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Никой не спомена наличието на големото братя роми в квартала Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 15 434
Никой не спомена наличието на големото братя роми в квартала Mr. Green
Братята роми са в Христо Ботев.

# 9
  • Мнения: 589
Никой не спомена наличието на големото братя роми в квартала Mr. Green
Братята роми са в Христо Ботев.
Aз пък все си мислех, че са у Модерното предградие...
 Явно са навсякъде...и по много...

# 10
  • Мнения: 2 153
Никой не спомена наличието на големото братя роми в квартала Mr. Green

Къде ги тези братя роми бе? Аз ли малко излизам? Все не ми прави впечатление да има повече отколкото на всяко друго място в София Mr. Green

# 11
  • Мнения: 206
Все не ми прави впечатление да има повече отколкото на всяко друго място в София Mr. Green
Както казва Бай Брадър : Ха стига бе !

# 12
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
И аз много си го харесвам квартала Laughing.Роми не сьм забелязала да има много.
Има магазини , у4илиЩа,стадион,фитнес(и аз да се повторя Embarassed Wink)
Много е близо до центьра градският транспорт е доста развит Wink.

# 13
  • Мнения: 4 380
Никой не спомена наличието на големото братя роми в квартала Mr. Green

Сигурно си го виждала само на картинка.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 074
Моля, моля - цигани има само по улиците.
Много малко цигански семейства живеят в квартала.
Транспорта е отличен, има 6 маршрутки, 5 автобуса, тролей и трамвай, които покриват маршрути почти до всички други квартали на София.
Ако пътуваш с кола, до 5 минути си в центъра.
Има голям пазар, базари и хипермаркети като Била, Фантастико, Т-маркет, Супермакс, Хранкомерс. Има безброй квартални магазини.
Малко бедничко откъм ресторанти и сладкарници, но има къде да поседне човек.
Най-голямото предимство засега е, че междублоковите пространства са големи и има много дървета и детски площадки. Също,  пак засега, блоковете са предимно ниски /има не повече от десетина високи/.
Има много училища и детски градини.
Забравих парка - прекрасен е, нищо, че тук някъде казаха бил мръсен.
Мръсен е, защото ние не го пазим!
А , че прелитат самолети ? Ами аз много отдавна не ги забелязвам. Свиква се сигурно.

Общи условия

Активация на акаунт