Отговори
  • Мнения: 141
Извинявам се първо,ако има подобна тема.Но съм притеснена и имам нужда от бързи отговори.
Дъщеря ми е на 3 месеца и половина,но последния месец наддаде само 500гр,а сега след две седмици само 200 Sad...
За щастие кърма си имам,яде си редовно,активно и ведро детенце е.Първия месец наддаде 1,200,после около 800гр,и все по-малко след това.Възможно ли е и горещините да влияят върху това??? newsm78

# 1
  • Мнения: 9 814
Едва ли са горещините, по-скоро влияние оказва възрастта на детето.
Нали не очакваш все да качва по килограм и нещо?! Wink
Важното е че, детето е активно и пълни редовно памперса.
Ето таблица за наддаването на тегло при кърмените бебета:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325
http://www.biberonbg.com/info/naddavane.htm

# 2
  • Мнения: 141

Възраст на бебето------Средно наддаване на тегло
0-4 месеца-----------------170 грама на седмица †
4-6 месеца-----------------113-142 грама на седмица
6-12 месеца ‡-------------57-113 грама на седмица
..ето,а Нина наддаде 200гр за цели две седмици,на половината на нормалното....горе долу..

# 3
  • София
  • Мнения: 3 789
В много горещите дни и Алекс отказваше да яде колкото трябва.
Смятам, че топлото време оказва влияние върху бебоците.

Друг важе фактор- не забравяй, че дъщеря ти няма да наддава с по кило и повече всеки месец. С издрастването им наддават по по-малко. Нали не очакваш на годинка да ти тежи 15 кила? Thinking Ако това ти е целта и повода за притеснение..... Naughty

# 4
  • Мнения: 10 983
Във вашия случай основен влияещ фактор е възрастта. Отсега нататък детето ти няма да наддава с такива бързи темпове, както в първите 2-3 месеца от живота си.
Иначе жегата също си влияе, за добро или лошо на всички ни се отразява. Wink

# 5
  • Мнения: 9 973
не е от жегите.Ако все по 1кило наддава,какво ще е на 2г.?

# 6
  • Мнения: 2 005
Горещините влияят на всеки,вкл. и на кърмачето.Както вече са писали другите мами,нормално е да наддаде по-малко този месец.При моето бебе имаше месеци с по-малко наддаване,след това повече...Не мисля,че имаш повод за притеснение.

Общи условия

Активация на акаунт