майка или свекърва-или кой да помага на родилата?

  • 12 337
  • 262
  •   1
Отговори

Анкета

Кой да помага на родилата?

Опции:

  • Мнения: 116
здравейте бъдещи и настоящи мами.любопитно ми е да разбера кой ви помага и кой искате да ви помага.аз лично съм в средата на 8-ми месец-свекървата си идва от италия ooooh! специално за да ми помага майка също иска да ми помага.естествено аз избирам втората опция  Praynig Simple Smile и даже до скоро не знаех за пристигането на свекито.ще се радвам да споделите мнение.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Никой.След второто секцио ме изписаха на 4-я ден и от тогава се гледам семейството сама.Предпочитам да се справяме със съпруга ми сами Peace

# 2
  • Мнения: 116
аз мисля по същия начин.най добре е да помага таткото.но на нас това ни е първо дете и всеки си казва мнението и най лошо става когато ти кажат аз съм гледала деца-с еда дума ти не знаеш .аз съм на принципа майката знае най добре Naughty

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ако искат да ти помагат в домакинството , в началото защо не, ама да се бъркат
и да дават акъли за бебето, по-добре не им отпускай юздите. Най-добре сама с таткото.

# 4
  • Мнения: 236
По принцип ако можете сами да се оправяте ще е най-добре. Иначе при мен първия месец след раждането беше Мама Heart Eyes, а втория свеки. Но подчертавам, че това беше по-скоро да им направя кефа както се казва, а и да се поглезя още малко, че после нямаше кой да помага, и двете баби са на 250км.

# 5
  • Мнения: 2 521
Еее,щом пък имат желание, особенно ако им е първо внуче естествено е да искат да помогнат и да се порадват на бебето Heart EyesНека дойде едната,а след това и другата за по една седмица.Аз бях секцио и първо дойде майка ми,а след това и свекървата-толкова бяха радостни-защо да ги разочаровам Wink

# 6
  • България
  • Мнения: 757
Защо не?Първо внуче ли е?Ако е така знам каква еуфория предизвиква появата му.При мен свекито също е много далеч,а и е по-възрастна жена и нямаше как да ми помага понеже свекър ми е много болен човек,но майка ми ми беше от помощ и то голяма.Остави ги да му се порадват,но в рамките на нормалното!Примерно за седмица едната,а после другата.А и жената щом ще си дойде от Италия,то значи иска да е по-близо до внучето.Не виждам нищо лошо...

# 7
  • Мнения: 9 776
Така като те чета, ще дойдат и двете. Ние всички сме в един град, живеем със свекърва ми, но сама си действах. Така ми е най-добре. Преди години, като се роди дъщеря ми, свекърва ми помагаше. Майка ми идваше за къпането. Сега нито имаха възможност, нито пък исках.

# 8
  • Мнения: 1 310
Първите десетина дена след раждането имах нужда от помощ в домакинството. Майка ми идваше у дома, готвеше, переше на бебето, гладеше и си заминаваше. Аз се грижех за малкия човек. Свекървата имаше подобни мераци, но аз не я понасям и бързо я отрязах.  Mr. Green
Като ми махнаха конците и като отмина болката от раждането, аз и съпругът ми си поехме задълженията и ... така.  Peace

# 9
  • Мнения: 9 973
никой не искам да помага,ама живея със свекито и нямам избор

# 10
  • Мнения: 2 593
С първото ми помагаше свекървата,но и майка идваше всеки ден.На моменти се създаваше голямо напрежение NaughtyС второто официално майка взе отпуска,но повече създаваше суматоха отколкото да помага.С две думи-ако сега ми предстои да раждам не бих искала нито една от тях да ми помага Peace

# 11
  • Мнения: 1 086
И след двете раждания мъжът ми си вземаше отпуск и се оправяхме двамата. Първият път имах нужда от повече помощ, защото раждането беше тежко. Вторият път - откакто ме изписаха, се чувствах добре и можех да си гледам децата сама.

Ако има вариант да исват да ти помагат през деня и вечер да оставате саме, е най - добре. Леко раждане! 

# 12
  • Мнения: 1 053
здравейте бъдещи и настоящи мами.любопитно ми е да разбера кой ви помага и кой искате да ви помага.аз лично съм в средата на 8-ми месец-свекървата си идва от италия ooooh! специално за да ми помага майка също иска да ми помага.естествено аз избирам втората опция  Praynig Simple Smile и даже до скоро не знаех за пристигането на свекито.ще се радвам да споделите мнение.
Никой,аз не исках нито майка ми,нито свеки.Казах 4е ако имам нужда от помощ, ще повикам една от двете.Определено е много трудно в на4алото,но аз се справих сама,ве4ер с мьжо.Майка ми я повиках на гости след 1 седмица,но не да ми помага.Пък и какава помощ толкова Rolling Eyes , ако раждаш нормално?Оня ден за първи път майка ми дойде да ми помогне,но защото бях лепнала грип и повръщах Sick.Ти сама си избираш,но по добре майка ти Mr. Green.А и не трябва ли първо да те питатдали искаш помощ? Rolling Eyes

# 13
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Оправяхме се сами с мъжа ми. Не съм искала помощ, така се чувствахме по-добре.
Но ако на теб ти е приятно можеш да ги редуваш, щом са мераклийки. Simple Smile

# 14
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
И двете деца ги родих нормално и при двете никой не ми е помагал дори каката е студенстко бебе аз учех а таткото учеше и работеше на 3 смени.

Общи условия

Активация на акаунт