Коте?

  • 2 715
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 534
Здравейте!
Малкия много се радва на котета и преди дни си взехме едно мъничко.Ще го гледаме на двора ,дадох му хапчета против паразити,шампоан,поръчала съм и каишка че нямаше в зоомагазина.Знам че са полезни,но и че предизвикват алергии!Вие какво мислите?Какво да правя ,че да не предизвиква алергия?

# 1
  • Мнения: 2 521
То ако детето се окаже алергично,каквото и да правиш алергията ще се прояви Wink.
Не знам за котките дали се слага ваксини и такива неща,но е добре да попиташ ветеринар какво да правиш.Предполагам че и тук има мами с котки и ще те упътят.

# 2
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Вие какво мислите?Какво да правя ,че да не предизвиква алергия?
Нищо не можеш да направиш.Ако детето ти е предразположено към алергии си безпомощна. Лекар ми е казвал, че трябва да стане поне на 3 годинки детето, за да не се провокират алергиите. А по въпроса с хигиената на котето - ветеринар. Ще те уведоми за ваксини, противопаразитни хапчета и каишки.

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 16:07 от irenaani

# 3
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ако няма доказана алергия към котки, едва ли има проблем.
Просто не спирай да се грижиш за хигиената на котката, това е.
Дъщеря ми също се радва на котки, макар че аз не бих и взела - просто няма къде да я гледам.

# 4
  • Мнения: 9 814
Освин алергии котките гледани на двора могат да доведат и до доста други неприятни и доста тежки болести:
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=954&sectionid=7&id=00001

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И на мен ми дойде на ума за Токсоплазмоза. А алергия ако се прояви нищо не можеш да направиш.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 419
И ние сме с коте, два пъти годишно му слагаме ваксина, два пъти годишно му се дава паста за обезпаразитяване, хормонална инжекция против разгонване и преглед на аналните жлези. Естествено, всичко това го прави ветеринар. Относно противопаразитните каишки, еднаква е опасността вие да му донесете нещо докато се движите по улиците или то да прихване нещо от двора ви. Същата е и опасността за заболявания, причинени от бактерии, така че ваксините не трябва да се пренебрегват. Не е препоръчително къпането на котките с шампоан (дори и специален) - променя повърхностния слой на космите им и на кожата и те не могат да функционират както трябва. Алергия - ако има детето ти, ще я прояви и към уличните котки. Другото - повечето от ветеринарите не препоръчват даването на гранули, защото котките (особено мъжките) често имат проблеми с бъбреците и започва да им мирише урината.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
Ние взехме котарак когато Дияна беше на 3г. Нищо конкретно не съм правила, освен вътрешно и външно обезпаразитяване. Котаракът все още живее с нас.
Предполагам, че след като котето ще живее на двора, детето няма да има особено голям контакт с него.

# 8
  • Мнения: 1 650
Ако се спазва хигиена, няма проблем. А ако детето няма алергия, супер! Защо мислиш от сега дали котето ще предизвика алергия?

# 9
  • София
  • Мнения: 169
Аз съм за!Фен съм на котките.При положение, че се спазва хигиена не смятам, че има проблем.

# 10
  • Мнения: 18
Ами ние също имаме котка,но тя стои само навън .Малкият като излезем му е много интересна . Simple Smile Поддържаме хигиена и всичко е добре ... и едва ли скоро ще му дам да я пипне. Confused

# 11
  • Мнения: 2 334
Мисля че ако се спазва нужната хигиена и обезпаразитяване и животното е навън няма проблеми.А детето ти ако  прояви алергия нищо не можеш да направиш-махаш животното и до там.

# 12
  • Мнения: 14
А може ли да си вземем коте преди 3-тата година на мъника? newsm78

# 13
  • Мнения: 100
Хи! Аз съм малко нова тук, но темата ме заинтригува. На котето трябва да се сложат ваксини и е добре да се направи паспорт. Колкото до съжителството с бебето, аз дори съм на мнение, че котето трябва да живее вкъщи. Така се образуват защитни тела в организма на детето които могат да предпазят появата на алергия към котки. Също е добре котето да живее в домашни условия и от гледна точка на това, че дворните котета ходят навсякъде колкото и да ги обезпаразитявате в козината се получава среда подходяща за развитието на паразити, които не се виждат с човешко око и много по-трудно се обезпаразитява животното. Домашните котета развиват по-силно личната си хигиена, тъй като свикват на чисто и им е приятно после да са чисти.
Вече отношението дете-коте е друга тема, но ако котето е малко е добре да свикне с детето от сега.
Просто излагам мнение, не казвам на никого как да гледа котето и детето си, но нали за това са форумите Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 39 718
А може ли да си вземем коте преди 3-тата година на мъника? newsm78
Защо да не може?
Ние котаракът го взехме по-късно, защото гледахме рибки. Идеята за котка назря в по-късен етап.
Изкарах цялата си 2ра бременност с котарака. Правих изследвания и на него и на себе си (за токсоплазмоза).
Изписаха ни с бебето на 9тият ден. Когато се прибрахме котаракът се престраши и се приближи. Явно му е било много мъчно за мен. И това му беше единствения по-близък досег до бебето. Не обичаше да влиза в стаята. Беше го страх от бебето и т.н.
От скоро котаракът проявява храброст и се върти около Алекс.

Общи условия

Активация на акаунт