И з р а е л >@< 41

  • 16 743
  • 293
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 720
...
[/quote]



Ами да ти кажа откровено проблемите на Израел и арабските държави нямат нищо общо с религията, те просто са имплатирани вътре в нея от различните политически и корпоративни интереси и религията се използва много усилено за тези интереси.
[/quote]


точно  Peace



Пете и тук съм виждала по жегите  надуваеми басейни пред блока. И пране си  слагат даже...на мен не ми прави впечатление...в смисъл разбирам ги...в блок са , нямат градина .. Но и самите треви пред блока са повечето изолирани някак от общото джижение по улиците, по скатани са тук.

Наинке.....какво значи непоносимост към цигани? Wink Те са като нас ....интеграцията и мноого други социално -културни трудности и дискриминации са проблема, не те самите като същества.  Peace  Етноса, цвета ..никой не си ги избира пожелание , можеше аз , ти..да сме циганки... вероятно щяхме да правим като тях и ние. Не защото няма да сме с потенциал за повече...а по простата причина ,че има много други фактори ,които имат влияние за начина им на живот на някой групи.

Ако ти примерно не понасяш цигани.... значи ти нямаш моралното право да кажеш на друг...да не мрази евреи. Ндявам се ме разбра какво искам да кажа. Hug

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 19:47 от harriet TJB

# 76
  • Мнения: 232
harriet TJB ,не не мисля,че са като нас!Те просто не искат да се интегрират,те знаят правата си много по-добре от нас,те просто живеят по-добре!Не казвам,че всички са такива,познавам и роми,които не са като останалите.Тоест аз имам друго нещо предвид,но не мисля,че е тук мястото да го споделям Peace

# 77
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Опаля ето ме и мен  Grinning
Интересни неща сте писали досега ви четох  Peace
За ромите ще запазя мълчание,че ме баМнаха точно заради тях  Tired
Като се замисля май и за религия не ми се пише...
За това ще попитам:Някой чете ли новините в И-нет?На първа страница е Гилад Шалит  Peace Мъжо ми преведе,че има вероятност да го освободят до часове  Praynig (за съжеление не ми се вярва да се случи)
Тали,как успя и за двете тържества?Невероятно изживяване е било  Peace
Пете а къде са снимките от тържеството на Саги?
Отивам да пиша домашни...Хубава вечер ви желая  Hug

# 78
  • София
  • Мнения: 7 871
Цитат
Значи имам муза и за християно - еврейската дружба, ако искаш и нея да я почна. 
Може,може даже и паралел между двете дружби  да направиш  Wink
Цитат
Да в софийските еврейски гробища бяхме със съпругата на погребението на една наша обща бивша колежка
М да де,ама къде се намират ?!
Цитат
Що се касае до САЩ и мюсюлманските разбирания, да повторя, че според мен това е най-удобния начин на политиците да си играят играта.

Не мисля,че американците месят християнската религия във военните си действия . Месят религията до толкова до колкото се обсъжда проблема с тероризма и в частност с ислям.
Но не виждам религиозно оправдание и подбуда дори чисто като оправдание (защото самата религия няма начин да им дава предпоставка ) да използват религията най-вече и преди всичко.


Паралел между християно-мюсюлманската и християно-еверейската няма да правя, щото за мен разлики няма. Еднакво съм приет и от двете общности. Служех в казармата с много мюсюлмани. После като им ходех на гости специално за мен в село, в което имаше май 4 или 5 християнски семейства беше приготвена стая с икона на прсв. Богородица (ходили от църквата в Кърджали да я вземат и обещали на попа да му я върнат веднага като си тръгна).

А за дружбата с евреите. Там вече е наистина носталгично-емоционална тема и не искам да я почвам. Тя май си е нещо като родова (още от дядо ми и баба ми).

Ми значи те еврейските гробища са в Централните софийски на Орландовци. Накрая се намират почти и имат нещо като малка синагога там и около нея са гробищата нали.

В САЩ може и да не намесват директно религиозни термини, въпреки че за тях фразата "ислямски фундаментализъм" им е любимата тема и постоянно ни я натрисат за щяло и не щяло. А че и война на цивилизациите измислиха и какво ли още не. Друг е въпроса доколко различните паравоенни формирования  от сорта на "Ал Кайда" и тем ми ти подобни братя и войни на не знам какво си са действително мюсюлмански и действително отговарят на каноните на тази религия.

Проблема обаче не е толкова при американците, колкото при мюсюлманите, които възприемат всичко това като действия на християните. Впрочем те пък мюсюлманите се дразнят и от това, че западните страни се мъчат да им наложат своите общоприети принципи за начин на уреждане на обществения живот.

За циганите ... Живея във вход, в който имаме циганско семейстно и от което някои българи ни е срам да си признаем какви сме. Такава чистота и култура понякога не можеш да намериш и сред някои сноби сред нас. Впрочем в България най-скъпо платения икономист в момента е циганин (мой състудент). Впрочем прави ми впечатление, че там където навлязоха протестантските християнски течения ромите наистина започнаха да се цивилизоват и променят (това го отчитам като някакъв факт, а не повод за спорове).

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 20:05 от дядо хаджия

# 79
  • Мнения: 720
Наинке ..това ,което  мисля ,че всъщност те дразни в циганите ....всъщност тук където живея го правят същото самите англичани. Беле ,бели .. руси... ама яко смучат, чакат на държавата и реално крадът от работещите по този начин. Те не са цигани..но и те не искат да се интегрират,..... Ето сега една проста англичанка ,която също си знае правата не ни е плащала наема от месеци..и ние не можем да я изгоним, а държавата и плаща наема, но тя е толкова нагла че...Ако в Бг сиоциалната с-ма беше като на запад...повярвай ми много българи щяха да са по зле и от циганите. Peace

# 80
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Цитат
Да в софийските еврейски гробища бяхме със съпругата на погребението на една наша обща бивша колежка
М да де,ама къде се намират ?!


В Централните софийски гробища има еврейска част, на нея казват еврейските гробища  Peace

Има еврейски терористи и в днешни дни, но не съм съгласна, че Агана (хагана май са написани при теб) са терористи. По принцип разликата е много тънка - една организация се възприема като терористическа от противниците и, и като революционно-освободителна от поддръжниците си  Wink

Цитат
Ами да ти кажа откровено проблемите на Израел и арабските държави нямат нищо общо с религията, те просто са имплатирани вътре в нея от различните политически и корпоративни интереси и религията се използва много усилено за тези интереси.
точно  Peace

И аз се подписвам под това  Peace

какво значи непоносимост към цигани? Wink Те са като нас ....интеграцията и мноого други социално -културни трудности и дискриминации са проблема, не те самите като същества.  Peace  Етноса, цвета ..никой не си ги избира пожелание , можеше аз , ти..да сме циганки... вероятно щяхме да правим като тях и ние. Не защото няма да сме с потенциал за повече...а по простата причина ,че има много други фактори ,които имат влияние за начина им на живот на някой групи.

Ако ти примерно не понасяш цигани.... значи ти нямаш моралното право да кажеш на друг...да не мрази евреи. Ндявам се ме разбра какво искам да кажа. Hug


И с това съм съгласна  Peace
Не сте ли се замисляли - чужденци осиновяват дечица от ромски произход и те в една съвсем друга среда израстват като всички останали деца, без да се превръщат в престъпници, без да живеят на гърба на държавата и т.н.
Има нещо гнило и в случая то не е в Дания  Wink

# 81
  • Мнения: 232
harriet TJB ,друго имах предвид,за последните модели мерцедеси,за къщи ,като палати,за оня бизнес дето ми настръхва косата!Пиша за конкретен случай,от който направо се вбесявам.

Приключвам с тая тема,че да няма бан! Mr. Green


Абе така го написах,едно исках да напиша,то друго излезе,ама карай...

# 82
  • Мнения: 13
Хари интересни неща казваш.
Аз именно това подкрепям-да няма дискриминация - ни за пол ,ни за националност ни за цвят.
Имаше една приказка-циганска работа, сега ремикса е -хубава работа ама българска (откакто ни спря Европата кранчето и с политическата некадърност в Бг се зародиха такива "ласкателни"  думи за нацията)

Дядо Че Сащ си позволява да манипулира като хиперболизирала така е . Но пък не мисля,че и без основание.
Мюсюлманите може би влагат в политиката на западните страни религиозна обосновка , защото те може би месят религията доста и във всичко като се почне от обикновеният човек и се свърши до политиката .

# 83
  • Мнения: 13


Има еврейски терористи и в днешни дни, но не съм съгласна, че Агана (хагана май са написани при теб) са терористи. По принцип разликата е много тънка - една организация се възприема като терористическа от противниците и, и като революционно-освободителна от поддръжниците си  Wink


Наистина границата е много тънка и принципно защитниците на едните са мръсни убийци за другите ...
А тази защитна организация наистина ли се базира и на религията...
То ,че има има всякакви верски терористи -но в повечето религии няма предпоставка  за такива.
Еврейските на какво се позовават в религиозен смисъл ?

Какво значи   >@<  ?  Laughing Почудих се дали не е нещо от чат езика или си е просто закачка  Laughing

# 84
  • Мнения: 232
harriet TJB,за мен цвета на кожата няма значение!Тия за които аз пиша,са бели,като теб и мен,а тая с кристалните чаши минава по хубост доста българки!Повярвай ми,аз съм се чувствала дискриминира,щот съм българка!

А относно евреите,нали казват,че те управляват света Laughing,значи....Уважавам хора,които уважават мнението на другите,дори да е различно от тяхното!

Викам да сменим темата Laughing,нищо не ми отговорихте за боите за коса,само кака Ви Петя,беше така добра! Laughing

# 85
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Наинка,аз ползвам боя с оксидант и с блондор към нея.Боядисвам се по приницп сама защото боядисване с постригване ми излиза 100 долара  Tired Този месец смятам да се боядисам при фризьор и после пак ще се поддържам сама.Виждала съм тук марки бои ,които не познавам а съм виждала и Палете също  Peace Не ме питай коя марка ползвам-познавам я по картинката  Mr. Green

# 86
  • T"A
  • Мнения: 2 515
А тази защитна организация наистина ли се базира и на религията...

Агана ли? Не, там са били съвсем светски хора, необвързани никак с религията. Нещата се бъркат от хора, които не знаят или забравят, че евреите са народ, а не просто хора, изповчдващи религията юдаизъм  Peace Агана (първо да знаеш превода - защита означава) са организация, действала по време на британския мандат, идеологията им е била ционистка - създаване на еврейска държава - това им е била целта. Хазяйката ми е казвала, че дори нашата къща, която е била единствената постройка в района, по време на войната е служила за... как се казва на български  ooooh! нещо като пост им е била. Войната от 1948 год. в Израел се нарича Освободителната война (милхемет а-шихрур -> милхама=война + шихрур=освобождение).

За терористите ще пусна после пост, че сега имам работа  Confused



Това е слънце, как, не си ли личи?!  Joy

Наина, аз не се боядисвам, и на Борянчето бях писала преди време, като пита.  Peace
Този прекрасен цвят на косата ми е по рождение  Mr. Green

# 87
  • Мнения: 232
Мента,Бубе,благодаря за отговорите!  bouquet

А,спрях да пиша за ромите,и се изпокрихте! Mr. Green

# 88
  • Мнения: 81
На мен това в заглавието на темата ми прилича на бонбон. Grinning



Мента,"квартира"? newsm78

# 89
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
... За ромите ще запазя мълчание,че ме баМнаха точно заради тях  Tired

Спомням си!  Laughing
И аз бях в кюпа!

Ами и аз имам такъв проблем - обяснявам на малкия Тигър, че всички деца са еднакви и не трябва да се прави разлика... а той ми казва: "Да, ама дядо ми каза да не се запознавам с цигани! И аз с онзи Митко от другата група, дето не е като нас, ами е по-черен, не говоря. Само се гледаме отдалече."
Аз не, че искам да станат първи приятели, но бих желал да няма поне предразсъдъците още от сега... но дядо му вече се е погрижил...

По въпроса за боите - не използвам, щото така с прошарена коса съм по-чаровен... като един същински Карлсон съм...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт