Разстройство при бебе

  • 48 683
  • 32
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 757
Момичета,сега и аз се нуждая от съвет.Малкия ще направи след дни 11м.,а от вчера има разстройство,като броя на изхожданията са около 6-7.Допитах се,разбира се,до педиатъра и тя ми каза да спазваме диета,като му давам АМ,Ентерол-сашета,оризова водичка,а може и банан.До тук добре,но нещата все още стоят така.Дупето ни се подсече,това вече е ясно-мажа с кремче,но се чудя с какво още мога да помогна на детето си.Дайте ми някакъв съвет-какво още мога да дам,като при това да е съобразено с възрастта му.
Благодаря ви!

# 1
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Картофи на пюре. Компот от дренки. Избягвай плодове и плодови пюрета, кисело мляко.

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 23:03 от irenaani

# 2
  • Мнения: 10 982
Натриев цитрат, лечебния сок от моркови на Хип - ORS 200, чай от шипка.
Храни го на често и по малко, за да не се натоварва стомахчето.

# 3
  • Мнения: 2 521
Варени моркови или на гъста супа,арония,сухари да гризе..за дупето мажи си с кремчето след всяко изхождане,но се страхувам че ще се оправи когато спре разстойството.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
Мамите са написали основните съвети при разстройство.
Как са зъбите? Питам, защото при Дияна всяко избиване на зъб беше съпроводено с разстройство.

# 5
  • България
  • Мнения: 757
Мамите са написали основните съвети при разстройство.
Как са зъбите? Питам, защото при Дияна всяко избиване на зъб беше съпроводено с разстройство.
Горните ще избият всеки момент.Имаме и температурка 37.5,но я смъкнах с Панадол-а.И аз знам,че е възможно да има връзка със зъбките,но толкова често да се изхожда...и толкова упорито разстройство...И никой в къщи няма подобен проблем,да кажем примерно,че сме го заразили.

# 6
  • София
  • Мнения: 169
Имаше едно пюре на Хип от шипки и ориз.На нас ни действаше много добре.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
Ами следвай съветите на педиатърката за диетата. Давай течности, за да не се обезводни.
Можеш да пробваш с Хумана HN с пребиотик - Лечебна храна, С вкус на банан. При диария за кърмачета, деца и възрастни.
Цитат
Трябва постоянно да се дават течности, а ако детето повръща, се дават на малки дози. Особено подходящи са чайчета от шипка, лайка, липа. Хип имат специален диетичен разтвор - ORS 200 - комбинация от моркови, оризово брашно и солен разтвор. Ако детето го хареса на вкус и го пие по време на диетата, ORS 200 ще компенсира загубата на течности, минерални соли и калории. Ако повръща се дават с лъжичка малки количества на всеки 10 мин.

На втория ден от диетата, ако детето има апетит, могат да се дават варени картофи и подходящи сокчета и пюрета.
От сокчетата най-подходящи са - сок ябълка и морков; сок от моркови; сок от ябълка и шипка; сок от ябълка и морков; сок от моркови. Високото съдържание на фибри в морковите и съдържанието на пектин в ябълките прави тези зеленчуци и плодове особено подходящи в случаите на диария. Те подобряват консистенцията на изпражненията.
От плодовите пюрета подходящи са: ябълка и морков; шипка с ориз; ябълка и шипка; морков.
От зеленчуковите- картоф и морков.
Може да давате домашно приготвена супа от ориз, картофи и моркови със сухар, без застройка. За морковите трябва да сте сигурни, че нямат нитрати.
От месните пюрета най-подходящи са с пилешко и заешко месо, без съдържание на мляко. Те се включват внимателно към края на първата седмица.
Ако разстройството продължава се консултирай с педиатъра.

# 8
  • България
  • Мнения: 757
Много ви благодаря!Ще се придържам към съветите и дано да отмине по-бързо.

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
не давай банан.
вместо АМ ако не е с АБКМ давай лечебна хумана.
може да разредиш 1 смекта в шишенце вода и да пие вместо вода....

когато леко се стабилизират нещата след ден-два почни диета - картофи, ориз, равени моркови, печени ябълки и т.н....

давай често да пие да не се обезводни, ако почне да повръща звънкай на лекар, да каже какво да пие за повръщането.

# 10
  • Мнения: 6 712
И аз да кажа за лечебната Хумана. При бебка подейства добре, спрях й АМто за 2-3 дена, и беше само на Хумана.
Другите неща също вече са изброени. Да се оправите бързо  bouquet

# 11
  • Мнения: 174
Нашият хубостник няколко дни беше с разстройство, докато накрая свестен педиатър не ни даде свестни съвети - сок от моркови ORS 200 на HIPP (има го в Piggy's например), лечебна хумана (аз взех лечебно АМ на Аптамил), Хидрасек срещу обезводняване и оризова вода, никаква чешмяна. Той не щеше и да яде, така че пюретата не минаваха, само на мляко сме били. За два дни всичко се нормализира!

# 12
  • София
  • Мнения: 43 903
Лечебната милупа до колкото помня е с вкус на моркови, хумана на банан...въпрос на вкус, коя ще допадне на бебето...но еднаква работа вършат...може и двете за разнообразие да се редуват Wink

# 13
  • Мнения: 70
Моята свекърва за растройство вари кора от нар. Казва че е много ефикасно, на нас слава Богу не ни се е налагало. Може и да е вярно защото знам че нара действа стягащо.

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
детето е малко, надали е ядло нар и дренки....а да се въвежда нещо ново по време на болест не е особено препоръчително.

Общи условия

Активация на акаунт