? за стандартните млечни продукти-кисело и прясно мляко, сирене

  • 1 860
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Месец - не. Няколко месеца - да  Wink
А ако се касаеша за алергия, вярвам, че щеше да бъде упоменато  Peace
Пита се - казвам си мнението. Твоето какво е по темата?  Wink

# 16
  • Мнения: 286
Твоето какво е по темата?  Wink

По принцип е време детето да консумира пълномаслени млечни продукти, но всяко дете е индивидуално. Някои деца в жегата и в "зъбния" период отказват тотално храна. Как в такъв случай да продължи захранването?
Разбира се, че ще изчака да се поуспокоят нещата.

# 17
  • Мнения: 27 524
По принцип е време детето да консумира пълномаслени млечни продукти, но всяко дете е индивидуално. Някои деца в жегата и в "зъбния" период отказват тотално храна. Как в такъв случай да продължи захранването?
Разбира се, че ще изчака да се поуспокоят нещата.

Захранването с млечните продукти изобщо не е започвало:

Моята бебка е на 1 г и 11 дни.До сега не съм давала кисело, прясно мляко, сирене, извара и йогурти.

Иначе за изчакване, успокояване и НЕнасилване съм с две ръце ЗА. Но в темата не става въпрос за това  Hug

# 18
  • Мнения: 286
Имах предвид захранването като цяло. Не винаги нещата става по план. Безброй причини и обстоятелства могат да се появят и да попречат на "графика".

Не е фатално на годинка да започне захранване с млечни продукти.  Разбирам детето й да е на година и половина-две, но чак да правите световен проблем затова, че на година и 11 дена все още не е опитвало сирене, масло и кисело мляко, мисля е излишно.

Познавах дете, което до 2 години ядеше САМО кисело мляко. Майка му какво ли не е опитвала, за да провокира интерес у детето към друга храна, но не. Изследванията му бяха перфектни. Добре, че жената не е писала във форума. Щеше да се почувства като най-лошата майка на света.

# 19
  • Мнения: 27 524
...но чак да правите световен проблем

Световен?  Mr. Green Къде и как?

# 20
  • Мнения: 2 132
Не се шашкай. И аз въведох кисело мляко и сирене след годинка. Предполагам, че в АМ има калции и витамини така, че няма проблеми. Въвеждай ги постепено като следиш за реакция. Аз започнах първо с масло, след него обезсолено сирене и кисело мляко. Кисело мляко предлагам чисто, направо от кофичката. Или сутрин, или на следобедната закуска. За заместване не знам, защото ние имаме се кърмим когато пожелае, а за твърдото имаме ориентировачни часове.

# 21
  • Мнения: 87
И то сирене, а не извара. Децата имат нужда от пълномаслени продукти, за да им се развиват мозъците правилно.

Така и така сте зачекнали темата за сиренето, да ви питам ако захраня бебока с овче такова, какъв проблем мога да очаквам или ще е даже по-добре, тъй като овчето е по-пълномаслено от кравето. Имаме страхотно домашно овче сирене, а съм в чуденка дали да не купя като начало краве.

# 22
  • Мнения: 2 521
Аз лично ако имах домашно сирене ще обезсоля и ще давам от него.
Поне ще съм сигурна че е от мляко.
Само трябва да е узряло добре.

# 23
  • Мнения: 2 132
И то сирене, а не извара. Децата имат нужда от пълномаслени продукти, за да им се развиват мозъците правилно.

Така и така сте зачекнали темата за сиренето, да ви питам ако захраня бебока с овче такова, какъв проблем мога да очаквам или ще е даже по-добре, тъй като овчето е по-пълномаслено от кравето. Имаме страхотно домашно овче сирене, а съм в чуденка дали да не купя като начало краве.
Ами въпроса е кое има най-малко лактоза или казеин(не помня кое от двете беше), защото това е съставката към която се проявява алергия. Започва се с млека с по-малко и след това се дават тези с повече.

# 24
  • София
  • Мнения: 15 219
Овчето сирене е по-подходящо за захранване от кравето.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт