Съвет за рязане на нокти

  • 5 659
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
преди време, когато Ади беше по-малък нямах проблем с рязането на нокти и специално на краката.За ръцете и сега няма проблем.
Но откакто навърши 2 год се виждам в чудо.Той и преди се дърпаше,но имаме една играчка от която се страхуваше и като му я дам,стоеше мирен като паметник,и можех да си свърша работата.Но....вече не се страхува от нея,а ноктите на краката са му станали ужасно дълги и вече се притеснявам ooooh!
Може ли да ми дадете съвет,как мога да го накарам да стои мирно,за да му изрежа ноктите.
Докато спи няма да стане,защото от най-малкото докосване ще се събуди.
Благодаря Confused

# 1
  • Мнения: 641
Може би ако види как изрязваш своите няма да се страхува.
Малката ми дъщеря се дърпа в началото, но като видя кака си и мен да си режем ноктите вече дава без проблем.

# 2
  • Мнения: 9 814
Две години имах същият проблем с дъщеря си.
Единственият начин да й бъдат изрязани ноктите на краката беше да го правя не аз, а баба й или леля й.
Така че, нека пробва някой друг, може да има ефект.

# 3
  • Мнения: 118
И аз съм със същия проблем-каквото и да правя не дава доброволно. Баща му държи крачето, а аз режа. Естествено през цялото време малкият се дере, но иначе не става. Така чистим ушите и подстригване. На маймуна станах, не дава с добро.

# 4
  • Мнения: 1 167
Някой да ти помогне като държи детето, а ти действаш разказвайки му приказка например.

# 5
  • Мнения: 764
Същият проблем имам и със сина ми и то само за ноктите на краката. Освен кандърмите, които не винаги имат ефект, му давам един голям плюшен мечок, който той обича, една малка детска ножичка в ръка и му казвам и той в това време да реже ноктите на мечо. В повечето случай действа. 

# 6
  • Мнения: 417
Имаме същия проблем. Не дава и това си е. Обяснявам му че ще го заболят ноктите и няма да са му удобни обувките, но нищо. Плаче всеки път и се пазари, но бързо се успокоява след това. Имам чувството ,че по скоро го е гъдел, като му пипам пръстчетата и за това не дава.Показвала съм му как си режа ноктите,но и това не помага.

# 7
  • Мнения: 801
Ползвам ножичка за кожички, която е по- финна от детските и не е толкова неприятно. Ако шава или иска да играе, му показвам че ножичката е остра и не искам да го боцна.  Като отрежа нокътче му го давам или той си държи ръчичката отдолу да го хване. Пробвай, как ще реагира, ако режеш първо на тате ноктите, а после неговите.
Аз мразех да ми режат ноктите, защото ножицата беше голяма, а майка се опитваше да ми ги реже до дъно.

# 8
  • Мнения: 1 596
Благодаря момичета,
явно ще трябва баща му да го държи и да търпим викове.
И аз имам чувството,че го е гъдел.

# 9
  • Germany
  • Мнения: 7 938
До към 2 год. режех ноктите на Бобо само докато спи. Иначе беше мисия невъзможна. Сега даже сам ме подсеща Simple Smile

# 10
  • Мнения: 593
Здравейте,
преди време, когато Ади беше по-малък нямах проблем с рязането на нокти и специално на краката.За ръцете и сега няма проблем.
Но откакто навърши 2 год се виждам в чудо.Той и преди се дърпаше,но имаме една играчка от която се страхуваше и като му я дам,стоеше мирен като паметник,и можех да си свърша работата...

При нас беше обратното. Чак на 2 години Сиси започна да ме разбира и сама да си дава ръчичките и краченцата.  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 4 433
Пробвай да дадеш на бащата да ги одреже Mr. Green А ти отстрани да го занимаваш с нещо,да стои мирен. Whistling

# 12
  • Мнения: 2 587
Пеехме песничката - Пеят,скачат палците,режем,режем ноктите,пейте скачайте весели деца............. Докато да й мине интереса и съм ги изрязала,но няма гъдел,иначе не знам.

# 13
  • Мнения: 3 336
На моите им ги режа с нокторезачка, но винаги оставям нокътя да се държи на съвсем малко, защото обичат да си дръпват сами изрязаното нокътче. Даже се "черпят" един друг ,явно голямо удоволствие им прави Crazy Може да опиташ нещо подобно, иначе и моите не дават да им ги режа, но така явно го приемат като игра. Отнема малко повече време, но пък търпеливо чакат да дойде техния ред да дръпнат Laughing

# 14
  • Мнения: 28
И дребният не е очарован от процеса на рязане на ноктите. Правя го докато гледа филмчето за Ноди /гледа го в захлас от бебе/, "Мързел град" или някой по-дълъг рекламен блок.

Общи условия

Активация на акаунт