Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте,
на 4.05 се наложи да пия Escapelle. На 7.05 до 12.05 имах цикъл, след което не съм правила секс. Направих си два теста за бременност наскоро - отрицателни. Но до днес 22.06 не ми идва цикъла. Стават вече 41 дни. В края на май имах леко зацапване за 2-3 дни, което е страничен ефект от хап4ето - пишеше си го в листовката. Подложена съм на супер голям стрес - изпити, завършване - предполагам и това оказва влияние. От около 5-6 дни имам тежест в корема както преди да ми дойде, но не идва... Обикновено таква тежест имам 1-2 дни само преди цикъла, а вече става към седмица без въобще да има признаци, че ще ми дойде...освен лекия дискомфорт. (тежест в корема нямам предвид спазмите при болезнена менструация).
Моля, някои да ми пише какво мисли, да даде съвет!!! със сигурност знам, че не съм бременна - не се притеснявам от това, а от хормоналния дисбаланс дето си причиних....
Цитирай

Пловдив

Мнения: 1 640
Съжалявам за притеснението покрай изпити, учене...знам какво е. Така е, хромоналната бомба обърква химията в организма временно и се получават такива (д)ефекти, ако трябва, посети и лекар. И занапред внимавай, за да не се налага да пиеш пак тези хапчета.
Цитирай
да, откакто пих хап4ето, 100 пъти съжалих. Но след 'инцидента' по време на секс си мислех, че съм супер стресирана и от това може да ми закъснее цикъла и да се побъркам, че съм бременна (само това ми липсва). Затова предпочетох да взема хап4ето.
И в листовката пишеше, че объркването на хормоните е временно... как мислиш -дали скоро ще се оправи? Освен тежеста в корема, дори няколко пъпки ми излязаха, което пак е характерно за времето преди и повреме на цикъла....
Цитирай


Мнения: 659
За хормоналния дисбаланс мога горещо да ти препоръчам една хранителна добавка, която е чудесен хормонозаместител. Това е Мулти мака. Тя стимулира организма сам да си произвежда необходимите му хормони и да нормализира нивото им. Освен това понеже каза че имаш много изпити ще ти бъде полезна и от гледна точка на това, че дава и много енергия на организма, действа като естествен тоник. Не ти препоръчвам да приемаш хормони, за да оправиш сегашното положение, защото положението може да стане още по-тежко  Thinking
Цитирай

Пловдив

Мнения: 1 640
дали скоро ще се оправи? Освен тежеста в корема, дори няколко пъпки ми излязаха, което пак е характерно за времето преди и повреме на цикъла....

Ще се оправи, да, ама няма как да знаем колко скоро, може и 1-2 месеца да не ти е редовен цикълът. Важното е да се оправи  newsm10 На мен ми се беше разцентровал цикълът от хормонални за "изместването" му във времето. а представям си от Ескапеле.
Цитирай
Много ти благодаря, поуспокои ме малко Smile
... до тогава съм на броколи и карфиол, защото четох, че витамин К помага за идването на цикъла Smile)
Цитирай

Пловдив

Мнения: 1 640
Много ти благодаря, поуспокои ме малко Smile
... до тогава съм на броколи и карфиол, защото четох, че витамин К помага за идването на цикъла Smile)

Абе чувала съм за горещ чай, за лъжица канела..... 35 Ако ще ти дойде, то ще е независимо какво ядеш, и обратното.
Цитирай

някъде другаде

Мнения: 627
Съветвам те да отидеш на лекар за да се консултираш.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.